Přidej se

Android GO Edition

Odeslat odpověď


Ochrana proti robotům.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Android GO Edition

Android GO Edition

od Exp » 26. 7. 2018 10:05

Určitě už jste o tom slyšeli. :) Android GO je speciální odlehčená verze Androidu pro nejlevnější telefony. Tato edice přišla poprvé s Androidem 8, takže docela nová věc. Výhody - čistý Android, nízká náročnost, nepotřebuje tolik místa v úložišti, úspora mobilních dat, stejně vysoká bezpečnost jako klasický Android 8 atd. Pro srovnání, minimální RAM pro GO je 512 MB, klasický Android 8 má minimum 2 GB.

Myslím, že u nás v ČR nebo na Slovensku to nebude až takový terno, dají se tady koupit výkonný telefony za "pár šupů". Primárně je to určené pro rozvojové země. Každopádně telefony s GO verzí Androidu se už prodávají i tady. Třeba Nokia 1. :)

Tak a teď proč to vlastně celý píšu. :) Přináší to jednu super výhodu a tou jsou odlehčené verze oficiálních aplikací. Zabírají mnohem méně místa, jsou nenáročné na výkon, tím pádem šetří baterii, jsou rychlejší a některé mají dokonce lepší funkce než velké nabobtnalé aplikace.

Oficiálně z Google Play nemůžeme zatím stahovat všechny - našel jsem tam zatím jen Files Go (výborný správce souborů) a Google Maps Go. Tááákže jistí to APKmirror. :) Tady najdete všechny vydané GO aplikace od Googlu:

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/

Doporučuju třeba Youtube Go - umí ukládat videa pro offline použití nebo Gboard GO - výbornou odlehčenou klávesnici. Některé Go aplikace potřebují min. Android 8, klidně neoficiální ROM.

Zkuste a dejte vědět sem do vlákna. :)

Nahoru