Přidej se

[Honor 4X Che2-L11][Stock ROM Beta] B302 Droid 5.1.1 EmUi 3.1

Diskuze o smartphonech Huawei. P30, P20, P30 Lite, Nova atd.
xondr
Neregistrovaný uživatel

Re: [Honor 4X Che2-L11][Stock ROM Beta] B302 Droid 5.1.1 EmUi 3.1

Příspěvek od xondr »

oficialni fw jde do huawei dat snad jen z karty /dload s obsahem update.app/ ,ze by ofiko slo naistalit pres recovery nevim.jeste existuje moznost poked je tam TWRP zabalit tu update.app do zipu /updateappflasher/ a pak to jde.Ale tovarni recovery a tovarni fw jen postup z vyse zminovany

goldstareta
Příspěvky: 6
Registrován: 5. 3. 2017 10:31
Zařízení: Honor4x

Re: [Honor 4X Che2-L11][Stock ROM Beta] B302 Droid 5.1.1 EmUi 3.1

Příspěvek od goldstareta »

Ahoj díky moc za odpověďi
Mám číslo sestavení C432B, takže pokud tomu správně rozumím musí to být ROM u které bude napsáno že bude pro tuto verzi?
Ikdyž mám andorid 4.4.2. tak nebude problém s tím že přestoupím na vyšší?
Třeba tuhle?
http://www.carbontesla.com/2016/05/down ... al-europe/

JINAK PROČ JSEM SE ROZHODL PRO JINOU ROM:
Po rootnutí - cca po 2-3 dnech jsem zjistil že mi nejede foťák, svítilna, lupa - prostě všechno co má s foťákem něco společného (hlásí to že nelze nalézt fotoaparát)
Po vymyzání dat fotoaparátu to dělalo furt, tudíž jsem dal telefon do továrního nastavení a od té doby mi telefon NEŠLAPE.
Při startu vyhodí hlášku že "proces.com.android.phone" byl ukončen a furt to tam, vyskakuje.
A největší blbost co jsem udělal je, že jsem si odinstaloval domovskou obrazovku (launcher) a klávesnici google a teď i po továrním nastavení a celkovém wipu v CWM v telefonu nejsou - tudíž předpokládám že jsem to celé zmršil a třeba se mohlo stát že jsem vymyzal i nějakou složku která jde dohromady s fotoaparátem...
Ještě když má zaplý telefon a mačkám power button tak mi zní zvuk fotoaparátu jako když by fotil, takže si myslím že tam asi někde je naděje a že to je pouze softwarová chyba...


Takže si myslím že tím že nejde proces.com.android.phone může být zapříčiněno mým amatérským chováním :-(

Myslím že nahráním nové ROM by se vše vyřešilo
Děkuji vám za případné komentáře a to že jsem blbec už vím -tak to mi psát nemusíte :-)
EDIT:
Naposledy upravil(a) goldstareta dne 7. 3. 2017 22:16, celkem upraveno 1 x.

goldstareta
Příspěvky: 6
Registrován: 5. 3. 2017 10:31
Zařízení: Honor4x

Re: [Honor 4X Che2-L11][Stock ROM Beta] B302 Droid 5.1.1 EmUi 3.1

Příspěvek od goldstareta »

xondr píše:
6. 3. 2017 13:58
oficialni fw jde do huawei dat snad jen z karty /dload s obsahem update.app/ ,ze by ofiko slo naistalit pres recovery nevim.jeste existuje moznost poked je tam TWRP zabalit tu update.app do zipu /updateappflasher/ a pak to jde.Ale tovarni recovery a tovarni fw jen postup z vyse zminovany
Právě že pro Che2-L11 ještě TWRP není, tudíž mám CWM, ale vypadá to že opravdu tahle ROM není pro můj telefon jinak by to asi šlo...
Zkoušel jsem jich už několik - jen mě nenapdalo že to musí být podle firmwaru (myslel jsem že stačí když to bude pro Che2-L11)
Takže teď bych konečně pochopil že mi to hlásí installation aborted, nebo že mi z ofiko aktualizační aplikace místo načtení aktualizace vyskočí CWM.

xondrax
Příspěvky: 251
Registrován: 6. 6. 2013 18:06
Zařízení: Xiaomi RedMi Note 3 SE
Firmware: Miui v9 CZ/SK

Re: [Honor 4X Che2-L11][Stock ROM Beta] B302 Droid 5.1.1 EmUi 3.1

Příspěvek od xondrax »

Pockejpockej,jak jako ze neni TWRP pro Honor 4x neboli che2-11?!? co potom mam ve svym founu na stole? :) a proc resis instalaci bety 5.1 kdyz je venku ofiko 5.1 i 6.0?
co tam ted teda mas za "zmrsenou FW verzi" teoreticky by melo k naprave stacit pokud tam mas teda CWM,vlozit tu spravnou romku /ne OTA,ale plnou verzi/ do updateappflasher-u a nainstalovat jako kazdou jinou custom ROM.pokud se chces vratit uplne do puvodniho stavu,budes muset pres fastboot do telefonu natlacit .img z ofiko rom a pak jeste flashnout celou rom z SDcka a slozky dload /oficialni postup/

goldstareta
Příspěvky: 6
Registrován: 5. 3. 2017 10:31
Zařízení: Honor4x

Re: [Honor 4X Che2-L11][Stock ROM Beta] B302 Droid 5.1.1 EmUi 3.1

Příspěvek od goldstareta »

Já právě těch romek zkoušel tolik že už mi tam asi nic nepůjde
Můžeš mi nějakou doporučit prosímtě?
Díky

xondrax
Příspěvky: 251
Registrován: 6. 6. 2013 18:06
Zařízení: Xiaomi RedMi Note 3 SE
Firmware: Miui v9 CZ/SK

Re: [Honor 4X Che2-L11][Stock ROM Beta] B302 Droid 5.1.1 EmUi 3.1

Příspěvek od xondrax »

to vis ze pujde :) mohl bys mi rict co tam teda ted mas?!?vzhledem k temer neexistenci custom rom pro honor /pro 4x je jedina-Modaco rom postavena na OTA pro B506/a huawei postaveny na chipsetu kirin,vybirej jen stabilni tovarni 5.1 a 6.0
Jo a taky se daj do 4x flashnout ofiko romky pro p8lite a jeste jednoho modelu-vyhodou jsou aktualni bezpecnostni zaplaty androida.
cerpam z webu 4pda.ru,xda a htcmania kde najdes i to twrp :)

goldstareta
Příspěvky: 6
Registrován: 5. 3. 2017 10:31
Zařízení: Honor4x

Re: [Honor 4X Che2-L11][Stock ROM Beta] B302 Droid 5.1.1 EmUi 3.1

Příspěvek od goldstareta »

Já mám ale 4.4.2 - to jsem zapomněl napsat - proto jsi se asi divil proč na to nefunguje TWRP že?
Mám pocit že jsem tam měl přesně tuhle ROMKU
viewtopic.php?t=4651
Teď už to nezjistím na telefonu furt nabíhá logo tak jsem ho asi uplně dojebal....
Ale tohle by možná mohlo fungovat:
I HAVE FOUND A WAY TO FIX IT! AND IT REVIVED MY PHONE!

1. Get yourself a Che2-L11 B070 442 KitKat update.app file (I got it at Huawei Malaysia Download page, you can get your own country version).
2. Put the B070 update.app inside your microSD /dload/ folder like we all used to.
3. Download Minimal ADB & Fastboot Setup. Install it. Run it. Just type -> fastboot devices (Dont hit Enter key, we havent extracted everything in that B070 update.app yet)
4. Download Huawei Update Extractor. Extract everything inside thats in the B070 update.app.
5. Download the 511 recovery.img from this thread (I forgot at what page it is, just keep pressing that back button)
6. By now you might think, why the 511 recovery? Why not the B070 recovery.img? (More on that later)
7. Okay, extract should be complete now. All the files that you should care about now is:
a. B070 update.app. Location: Your microSD/dload/update.app
b. 511 recovery.img. Location: C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot\(whatever-you-name-your-511recovery.img-is)
c. System.img + boot.img + recovery.img that you get from Huawei Update Extractor. Location: Your extracted folder. Whatever in here must be copied to C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot\(The 3 combo files.img)

NOW TO FIX IT!
1. Put the microSD (with update.app file) into the stuck 4x. I know battery should be drained now. Plug the charger now. You should see the LED up there, including a charging screen, complete with 0%. Try to wait until it reached 11%, that is, no more red LED.
2. Get a good, working USB cable. Any cable will do, just make sure it works on other phones too before we do all this.
3. Plug the USB to your PC. DO NOT connect your 4x now. Go to Minimal ADB cmd window, I told you all to type -> fastboot devices ->earlier, right? Now hit that Enter key. It should show the Waiting for device screen.
4. Turn on the 4x. Yes, I know its stuck at honor screen. Plug that USB now. Now, hold Volume down + Power button. You should see Fastboot and Rescue mode screen on the phone, along with the USB connected sound on PC (PC Speakers set at 100% volume heheh). Check your Minimal ADB window. It should show you sometihng like xxxxxxxxxx fastboot.
5. Now type this and hit Enter key in this order:
a. fastboot flash recovery recovery.img -> this is from your B070
b. fastboot flash boot boot.img -> this is from your B070
c. fastboot flash system system.img -> this is from your B070
d. fastboot reboot -> yes, I know, it will be stuck
6. Okay its stuck. At Minimal ADB type and hit Enter key:
a. fastboot flash recovery (whatever-your-511-recovery.img-name-is)
Okay. Now its showing the Waiting for device. Unplug thast USB. Plug that USB again and get to fastboot. Flash complete.
b. fastboot reboot -> Yes, its stuck.
7. Now, HOLD volume UP + DOWN + POWER (Yes, 3 keys) until it restarts and you can see the emergency EMUI update.app flasher screen. Wait until you reach that 100%.

YOU HAVE REVIVED YOUR CHE2-L11! CONGRATULATIONS!!!

xondrax
Příspěvky: 251
Registrován: 6. 6. 2013 18:06
Zařízení: Xiaomi RedMi Note 3 SE
Firmware: Miui v9 CZ/SK

Re: [Honor 4X Che2-L11][Stock ROM Beta] B302 Droid 5.1.1 EmUi 3.1

Příspěvek od xondrax »

zkus...

goldstareta
Příspěvky: 6
Registrován: 5. 3. 2017 10:31
Zařízení: Honor4x

Re: [Honor 4X Che2-L11][Stock ROM Beta] B302 Droid 5.1.1 EmUi 3.1

Příspěvek od goldstareta »

Ahoj tam mám problém tam nahrát system.img - ostatní normálně jdou a s ADB není problém.
Všechny obrazy mám ve stejné složce kde otvírám příkazové okno a ADB jsem si stáhl i novější verzi, ale stále to nejde.
Buď počítač totálně zamrzne (system.img má 1,5GB) nebo mi to v cmd napíše že file je příliš velký :-(
Už nevím co s tím a na XDA a jinde na forech že prý to je verzí ADB jinak nic jiného.
Nevíte někdo?
Díky moc
EDIT: VYŘEŠENO
Stáhnuté SDK Tools a ty si system.img rozdělikla na 4 díly a natáhlo se to tam, tudíž telefon najel :-)

xondrax
Příspěvky: 251
Registrován: 6. 6. 2013 18:06
Zařízení: Xiaomi RedMi Note 3 SE
Firmware: Miui v9 CZ/SK

Re: [Honor 4X Che2-L11][Stock ROM Beta] B302 Droid 5.1.1 EmUi 3.1

Příspěvek od xondrax »

gratulace,takze co dal? :p zustanes na 4.4 nebo zkusis jit vys ...?

Odpovědět