Přidej se

GoClever Chronos Eco

Hodinky, náramky, sluchátka, pouzdra, karty apod.
Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

GoClever Chronos Eco

Příspěvek od mitsuu84 »

Novinka v podobě chytrých hodinek od společnosti GoClever.Hodinky vás dokážou upozornit na hovory,zprávy,e-maily.Upozornění bude dále možné nastavit i pro další aplikace.Mezi další praktické funkce patří možnost ovládání hudebního přehrávače.Na dálku budete moci vaším telefonem skrze hodinky také pořídit snímek.Chronos Eco nabízí také akcelerometr a tudíž vám budou počítat kroky,vzdálenost i spálené kalorie.Pro maximální využití disponují voděodolností až do 5ATM.Hodinky jsou kompatibilní nejen s Androidem (4.4 a novějším),ale také konkurenčním iOS.Pro spárování je nutná také podpora Bluetooth v4.0.Cena byla stanovena na 1799 Kč a například Kaufland je ted má v akci za cenu 1499 Kč a v e-shopu K24.cz dokonce za 1329 Kč.Co na ně říkáte?
Odkaz na ofiko GoClever web

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Parametry:
Čip nRF51822 od Nordic Semiconductor Cortex M0 s taktem 16 MHz
RAM 16 kb a 512 kb flash paměti
Displej Sharp Memory LCD 1,26" s rozlišením 168×144 (176 ppi) ,ochrana odolným tvrzeným sklem
Bluetooth v4.0
Gyroskop, 3D kompas a krokoměr
Kapacita baterie 110 mAh (slibuje až 30 dní bez nabíjení)
Rozměry 45 × 35 × 11 mm a hmotnost 36 g

Recenze hodinek WeLoop Tommy (jinej brand,ale stejný hodinky jako ty GoClever)
http://droidik.blogspot.cz/2014/12/rece ... tommy.html

Česká recenze WeLoop Tommy od GizChina.cz
http://gizchina.cz/2014/11/14/ceska-rec ... ytre-lidi/



Unboxing video v polštině

Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: GoClever Chronos Eco

Příspěvek od mitsuu84 »

Tak sem byl na nákupech v Kauflandu,hodinky tam měli,tak sem si jedny na test vzal.Max je vrátím,kaufland tohle naštěstí neřeší a nedělá s tím problémy.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Hodinky vypadaj pěkně,i když lacině,hlavně skrz gumovej pásek.Jinak vypadaj docela odolně a měly by mít i tvrzený sklíčko proti poškrábání,ale kdo ví.Na ruce seděj v pohodě,i když pro mě nezvyk,pač hodinky sem nosil naposled snad na základce :lol: :lol: Spárování s Xperii Z Ultra proběhlo hned a v pořádku přes aplikaci GoClevru.Jen sem nepochopil zatím moc to podsvětlení (Off,On,Night).Mám On a stejně svítěj pár sekund,takže kontrola času v noci se bez manuálního rožnutí asi neobejde(tak obejde,de to nastavit na rozsvícení pohybem).Aktualizoval sem aplikaci a firmware a dobrý.Notifikace fungují bezvadně.Když někdo volá,hodinky vybrují,ukazují jméno a číslo volajícího a je možno přes hodinky hovor odmítnout.U sms se na displeji hodinek zobrazí příjemce a i text sms a jde to rovnou i smazat.Fungujou i notifikace z aplikace Droidik a taky se ukáže celej text nadpisu.Viber ukáže odesílatele a celej text,FB hlásí jen jméno že komentoval něco a messenger jen že je aktivní chat,ale kdo píše ne.Gmail ukazuje odesílatele i text v mailu.Přepínání skladeb přes hodinky,stejně jako pauza,play funguje bez chyby.Jen vyfotit něco přes hodinky se mi zatím nepodařilo.Líbí se mi i možnost změny vzhledu hodin viz screen (zatím jich je na výběr cca 26)

ObrázekObrázek

Dobrá funkce je i najít telefon,kdy po aktivaci na hodinkách,začne telefon vybrovat a zvonit.Zatím nemám vyzkoušenej krokoměr,ty funkce ohledně spánku atd.Ale první dojmy jsou vesměs pozitivní a za tu cenu se i gumovej pásek dá překousnout.Sice to nemá funkce a dotykový displej jako konkurenční hodinky od Sony,Samsusngu atd,ale tam je zas cena uplně někde jinde.Jo a nabíječka je magnetická,podobnou má sony pro Xperie.Takže docela škoda,že ta s hodinek není o trochu širší,aby dosáhla na konektory Z Ultra :D .Taky sem zvědavej na výdrž baterky v hodinkách a jak moc klesne výdrž skrz zapnutý bluetooth na Xperii.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

aldav
Příspěvky: 7
Registrován: 1. 12. 2013 11:59
Zařízení: Samsung Galaxy Mega

Re: GoClever Chronos Eco

Příspěvek od aldav »

Ahoj, díky za příspěvek. Jsou nějaké novinky ? Přišel jsi za těch pár dnů na nějaký problém ? Chci je vyzkoušet a o víkendu koupit a raději kvůli záruce vyzkouším Goclever než originální Weloop.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

GoClever Chronos Eco

Příspěvek od mitsuu84 »

Ja je po třech dnech vracel.Hodinky fungovaly na 101%,notifikace na jakoukoliv aplikaci parada,displej citelnej krasne atd atd.Duvod vrácení bylo to,ze v praci bych si je hned odrovnal a i kdyz prvni den dobry,dalsi den uz mi zaclo vadit met neco na ruce,nejsem zvyklej nosit hodinky.Ja si je koupil hlavne skrz vyzkouseni,jak ty smart kukacky fungujou atd.Ale rads sem pak tech 1500 vrazil do uzitecnejsi veci nekomu k vanocum.

tkald
Příspěvky: 4
Registrován: 6. 1. 2015 8:42
Zařízení: Samsung Galaxy S3 mi
Firmware: 5.0.2 Cyanogenmod 12
Operátor: Bonerix

Re: GoClever Chronos Eco

Příspěvek od tkald »

Díky za recenzi. Hodinky jsem dostal na Vánoce a zatím spokojenost. Od vánoc je aktivně používám a baterka je na 47%, což je bomba. Během svátku se i rozšířil počet watchface na něco kolem 50ti, tak vybrat se tam dá.
Super by bylo, kdyby vzniklo něco jako vývojářské API a pak by se alternativní aplikace jen hrnuly...snad. Postupně si zvykám s nimi i spávat :-)

Když bych srovnal cenu hodinek a cenu obyč náramku, tak je volba jasná.

Dnes vyšla nová verze aplikace pro telefon 1.000.12 a asi super vylepšení je:

- podpora pro Android 5.0
- možnost si poslat krátkou zprávu (memo) - využití mě napadá tak na kód skříňky na koupališti :-)
- a asi nej je možnost odmítnutí hovoru tlačítkem na hodinkách

robo
Příspěvky: 5
Registrován: 9. 1. 2015 18:48
Zařízení: LG G3-32GB EU Titan.

Re: GoClever Chronos Eco

Příspěvek od robo »

Preji dobry den. Take jsem si je zakoupil. Existuje i verze s barevnym LCD ale tam uz bude spotreba, vydrz, horsi. A nabijeni probiha pres micro usb a vodotestnost je uz spatna. A ted k veci. Uz jsem nejake naramky zkousel, s displejem, i bez ale vsude jsem mel problem s budikem. Ten fungoval pouze pokud byl budik nastaveny v aplikaci naramku. U chronos Eco funguje muj budik ktery pouzivam uz leta. Ale jak se zda, stejne moc radosti nemam. Hodinky zavibruji ale pouze jednou. Coz je malo. Ale kdyz mi nekdo vola tak to vibruje, s kratkou pauzou, po celou dobu nez hovor přijmu. Takhle bych to potreboval u budiku. A nebo kdyz by byl v aplikaci od hodinek nejaky manager vibraci kde by slo nastavit delku vibraci, opakovani a pod. Dekuji za info

bíčboj
Příspěvky: 4
Registrován: 10. 1. 2015 1:07

Re: GoClever Chronos Eco

Příspěvek od bíčboj »

No, hodinky jsou celkem v pohodě, překvapilo mně, jak jsou relativně malý, jsem rád, že čelní plocha je čistá, bez log a nápisů, pásek drží dobře, a dá se dobře nastavit, sice trochu vržou a klikaj tlačítka, ale to je holt daň za nízkou cenu.
Po HW stránce slušný, zato SW je docela tragédie, ať už ovládání funkcí hodinek, tak obslužná aplikace.

+ fungujou, alespoň z větší části, ukazujou čas a notifikace a identifikaci volajícího
+ upozornění při ztrátě spojení, možnost spustit vibrace a zvuk, pokud je telefon v dosahu
+ krokoměr je imo přesnější než aplikace v telefonu, která počítá kroky i pří jízdě autobusem a na konci dne ukáže o cca 10 % kroků víc než hodinky -12300 vs 13600
+ ovládání hudebního přehrávače
+ ovládání foťáku, byť jen z aplikace chronos
- nejde nastavit velikost písma notifikací
- volby podsvícení, chovaj se pořád stejně, po cca dvou vteřinách hodinky zhasnou
- upozornění na hovor brní, dokud se neodmítne, což jediné jde v hodinkách, nebo dokud se neztlumí nebo nezvedne v telefonu
- watch faces se pořád stahují znovu a znovu, občas se nestáhnou vůbec, pomůže přepnout do angličtiny
- chudá nabídka, snad jen dvě nebo tři možnosti zobrazit zároveň čas i datum, všechny hnusné
- nemožnost zvolit formát zobrazení data, ani nerespektuje nastavení jazyka, pouze mm/dd
- notifikace jdou mazat buď po jedné, nebo všechny najednou, ale to je nutné proklikat se až na konec seznamu
- výběr aplikací, jejichž notifikace se mají poslat do hodinek - dluhy seznam bez možnosti vyhledání/filtrování, nejde vybranou notifikaci dočasně pozastavit a zase zapnout, pouze smazat a pak znovu vyhledat/přidat
+/- nepochopil jsem nastavení monitoringu spánku, jakmile zapnu monitoring, na telefonu se zobrazí probuď se, čas vstávat, na hodinkách je postel a načítá se čas, ale v aplikaci ne. <<<< doplněno, asi jsem to už pochopil, viz níže, spánek se z hodinek do aplikace natáhne zpětně.
Naposledy upravil(a) bíčboj dne 10. 1. 2015 10:02, celkem upraveno 1 x.

robo
Příspěvky: 5
Registrován: 9. 1. 2015 18:48
Zařízení: LG G3-32GB EU Titan.

Re: GoClever Chronos Eco

Příspěvek od robo »

Jen doufam ze ty minusy se povedou opravit. Mam od polske firmy tablet. Krome dvou aktualizaci, jedna resila 3G modem a druha, neslo se dostat do GP, nic, android 4.1. Na dotaz se neuraci odpovedet, maji to na webu i napsane. Rikal jsem si uz nikdy z polska. A tak jak v prvnim pripade kdy jsem dostal za svoje penize slusne vybaveny tablet, tak v pripade hodinek to taky neni spatny HW. Jen ten SW, nedavno aktualizovali aplikaci tak to snad neusne na vavrinech.
"Aktualizoval sem aplikaci a firmware a dobrý" Jak se aktualizuje firmware.

bíčboj
Příspěvky: 4
Registrován: 10. 1. 2015 1:07

Re: GoClever Chronos Eco

Příspěvek od bíčboj »

FW se dá aktualizovat z aplikace, na kartě Chronos Eco.
Nabídlo mi to možnost aktualizace hned po rozbalení, instalaci a zpárování.

Po dnešním probuzení v aplikaci pořád svítilo vzbuď se, čas vstávat, na hodinkách jsem vypnul režim spánku, ale i potom aplikace zůstala zamrzlá na čas vstávat, po pár minutách jsem ji odstřelil a objevila se hláška Chyba: Režim probuzení.
Po novém spuštění se ale ukázalo, že nasnímané hodnoty se do aplikace natáhly.
Vypadá, že Probuď se, čas vstávat, je debilně přeložená stránka neaktivní aplikace s možností ukončit režim monitoringu spánku a že se to takhle chovat má, tahle stránka se dá vyvolat i přímo z hlavní stránky aplikace jediným ťuknutím na ikonu Měsíček & hvězdičky a hodinky se dostanou do režimu monitoringu spánku rovnou, bez proklikávání.
Naposledy upravil(a) bíčboj dne 10. 1. 2015 13:03, celkem upraveno 1 x.

bíčboj
Příspěvky: 4
Registrován: 10. 1. 2015 1:07

Re: GoClever Chronos Eco

Příspěvek od bíčboj »

Viděl jsem na pebble generátor, imo bude HW hodně podobný a pokud se podaří tyhle hodinky - chronos eco, weloop možná i v budoucnu pod dalšími značkami - dostatečně rozšířit, třeba okolo vznikne stejně schopná komunita jako okolo pebble a vytvoří alternativní aplikace na propojení, generátory, sdk..

http://developer.getpebble.com/
http://www.watchface-generator.de/

Sakra, když tak na to koukám, asi si půjdu objednat pebble :)

Odpovědět