Přidej se

Karta do Full HD videokamery

Hodinky, náramky, sluchátka, pouzdra, karty apod.
Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Karta do Full HD videokamery

Příspěvek od Pavel »

Koupil jsem paměťovou kartu Kingston SDHC 32 GB class 10. Na balení bylo napsáno HD video. Ptal jsem se prodavače zda je to vhodná karta do Full HD videokamery, když je tam napsáno pouze HD video. On mi tvrdil že to na to nemá vliv. Tak jsem ji koupil. Pak jsem v jiném obchodě viděl kartu od jiného výrobce se stejnou kapacitou i třídou zápisu. Jediný rozdíl byl ten, že tahle měla na obalu uvedeno Full HD video. Teď mi vrtá hlavou zda jsem neměl pořídit tu s označením Full HD :oops:
Jde mi o to zda to opravdu nemá vliv na kvalitu nahrávaného videa.
Aby mi Full HD kamera nenahrávala video v menším rozlišení jen proto že mám paměťovku s označením HD video.
Víte někdo jak to je?
Děkuji za rady.
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

Uživatelský avatar
syberius
Příspěvky: 161
Registrován: 11. 9. 2013 8:22
Zařízení: Huawei Y300, Samsung N8000

Re: Karta do Full HD videokamery

Příspěvek od syberius »

Na rozlišení videa to nemá žádný vliv, ale pokud nebude mít karta dostatečnou rychlost zápisu pro full HD, tak se video bude sekat, nebo nepůjde přehrát vůbec.

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: Karta do Full HD videokamery

Příspěvek od Pavel »

Dík za odpověď.
Stejně mi ale vrtá hlavou proč tam teda uvádějí to HD video a na jiné paměťovce zase Full HD video, když to nemá vliv na kvalitu?
Třída té karty je 10, což je pro záznam Full HD videa dostačující, alespoň dle info z internetu.
Jinak video se mi neseká a přehrát jde jak na PC tak na TV.
V PC, když se mrknu na podrobnosti nahraného videa, tak tam je uvedeno rozlišení 1920 na 1080 bodů.
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

Uživatelský avatar
syberius
Příspěvky: 161
Registrován: 11. 9. 2013 8:22
Zařízení: Huawei Y300, Samsung N8000

Re: Karta do Full HD videokamery

Příspěvek od syberius »

Ona třída sama o sobě nic nezajišťuje. Často obyčejná karta funguje líp, než značková s označením full HD. Každá kamera potřebuje to svý a proto je nejlepší podívat se na doporučení výrobce jaký karty jsou vhodný. Případně podívat se po zkušenostech lidí co už tu kameru mají.

Jinak žádná karta nemůže s rozlišením videa nic udělat. To je daný kamerou. Jediný v čem je ten problém je, že pokud bude datový tok z kamery větší, než jaký dokáže karta zapisovat, tak se data nestihnou na kartu ukládat a pak nastanou problémy s plynulostí videa. A nejde pouze o rozlišení videa, ale také o počet snímků za vteřinu.

Odpovědět