Přidej se

Technické parametry, oficiální stránky - Huawei Ascend P7

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
pedes
Příspěvky: 24
Registrován: 27. 11. 2013 21:22
Zařízení: sony E, Huawei P6
Operátor: O2

Re: Technické parametry, oficiální stránky - Huawei Ascend P

Příspěvek od pedes »

Pánové a Stanley-007, nechci vám nějak zasahovat do diskuze. Stejně jako již kolegové mám otestovánu jen 16GB kartu. Ale zjednodušeně lze říci, že Ascend P7 umí i karty s kapacitou 64GB což znamená, že podporuje SDXC.
Proč? Protože karty se dle paměti dělí tak, že 4-32GB je SDHC zatímco 32+ je SDXC. To boří Stanley vaší myšlenku, omlouvám se.

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: Technické parametry, oficiální stránky - Huawei Ascend P

Příspěvek od myg74 »

Taky nechco zasahovat do diskuse,ale co tvuj nazor mrl rici to"pedes"? Kdo pouziva vetsi karty stajne v ni bude mit takovy bordel ze to pomalu ani formatovani nespravi....

pedes
Příspěvky: 24
Registrován: 27. 11. 2013 21:22
Zařízení: sony E, Huawei P6
Operátor: O2

Re: Technické parametry, oficiální stránky - Huawei Ascend P7

Příspěvek od pedes »

myg74 můj příspěvek odpovídal na to, že zmíněný Huawei podporuje SDXC. A že není rozdíl v SDHC/SDXC v tom smyslu jak to píše Stanley, který se ptá,
Díky za odpovědi, ale vůbec se tu nemluví o formátech SD karty... 64GB totiž může být v SDHC i SDXC (ofiko P7 podporuje SDHC). Proto by mě zajímalo zdá to má někdo otestováno. Díky

Jelikož věta, že 64GB může být jak SDHC tak SDXC je nepravda právě z důvodu označování karet dle kapacity.

Stanislav
Příspěvky: 3
Registrován: 14. 1. 2015 13:16

Re: Technické parametry, oficiální stránky - Huawei Ascend P7

Příspěvek od Stanislav »

Předevčírem jsem si pořídil Huawei Ascend P7 a záhy zjistil, že do karty 32GB pod Androidem (můj zesnulý mobil měl Symbian) nenarvu (spolu s mými dalšími uloženými daty) SmartMaps KOMPLET pro ČR, SR a Evropu (v Symbianu to zabíralo o něco míň, jelikož to bylo bez navigace). Takže jsem zariskoval a koupil paměťovou kartu SanDisk Ultra microSDXC UHS-1 64GB. Z výroby byla naformátovaná jako exFAT a mobil ji nerozeznal. Tak jsem ji přeformátoval na NTFS (nic jiného nebylo možné) a, jak se zdá, vše šlape, jak má. Data jsem překopíroval z původní SanDisk Ultra 32GB na novou 64GB kartu a telefon funguje bez problémů. Teď přiinstalovávám mapy Evropy a žádné problémy se zatím rovněž nekonají. Takže se zdá, že Huawei P7 si s paměťovou kartou 64GB rozumí. Alespoň ten můj od T-Mobile.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Technické parametry, oficiální stránky - Huawei Ascend P7

Příspěvek od Exp »

Ahoj Stando, vítej na fóru a díky za info. Kdyžtak pak dej vědět po nějaké době používání, jestli to šlape jak má (hlavně při větším zaplnění než těch oficiálně podporovaných 32 GB). :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Stanislav
Příspěvky: 3
Registrován: 14. 1. 2015 13:16

Re: Technické parametry, oficiální stránky - Huawei Ascend P7

Příspěvek od Stanislav »

Pokud budou v budoucnu problémy, dám vědět. Avšak už teď jsem přes 32GB. Právě jsem nainstaloval HiSuite, zálohování dat (z větší části z SDHC) proběhlo bez problémů a nyní, kdy jsem si na kartu přehrál další věci, jsem už na nějakých 43GB. Tak uvidíme.

Stanislav
Příspěvky: 3
Registrován: 14. 1. 2015 13:16

Re: Technické parametry, oficiální stránky - Huawei Ascend P7

Příspěvek od Stanislav »

Jen malé doplnění k SDXC-paměti 64GB. Po pěti dnech užívání jsem zatím nezaznamenal žádné problémy. Takže snad lze konstatovat, že minimálně s mojí výše zmíněnou microSDXC SanDisk Ultra 64GB kartou funguje Huawei P7 bez potíží. Jediné, co bylo třeba provést, bylo přeformátování karty na NTFS.

Odpovědět