Přidej se

Huawei P7 nechodí notifikace z Messengeru a Whats App

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Hobbes
Příspěvky: 2
Registrován: 7. 6. 2014 20:55
Zařízení: Huawei P7
Firmware: Android 4.4.2
Operátor: O2

Huawei P7 nechodí notifikace z Messengeru a Whats App

Příspěvek od Hobbes »

Zdravím, jsem čerstvým vlastníkem Huawei P7 a ačkoliv jsem velmi spokojen s telefonem obecně, trápí mi pár věcí. Mám nainstalovaný FB Messenger a Whats app. Ale tyto aplikace fungují správně velmi nepravidelně. Obecně se dá říci že po vypnutí zapnutí přístroje vše funguje jak má, ovšem po delší době nečinnosti přestanou aplikace upozorňovat na příchozí zprávy. Musím ručně zapnout Messenger i whats app abych se dozvěděl že mi přišla zpráva, což u komunikačních aplikací je dost špatné. Telefon si myslím mám nastaven správně, povoleny push notifikace, mobilní data i při vypnutí displeje, stejně povoleny zmíněné aplikace aby běžely na pozadí a ihned po spuštění. Vyzkoušen tvrdý restart, i odinstalace aplikací. Předpokládám že je to SW chyba kterou spraví až aktualizace, ale nejsem si jist jestli přístroje nebo aplikací. Zmíním i že nefungují automatické aktualizace z google play. Máte někdo podobnou zkušenost, případně návrh co s tím? Díky moc za každou radu či návrh.

Uživatelský avatar
ShockeyCzT
Příspěvky: 1166
Registrován: 4. 9. 2013 10:30
Zařízení: Samsung Galaxy S6, Nvidia BOOM Tablet
Firmware: 5.1.1
Operátor: Vodafone
Bydliště: Praha

Re: Huawei P7 nechodí notifikace zprávy z Messengeru a Whats

Příspěvek od ShockeyCzT »

Tezko rict cim to je, ale pravdepodobne jak rikas to bude bug v systemu nebo spatne nastaveni hospodareni s ram takze si to system vynucene ukonci. Pockej na pristi update
Telefon: LG G3 32GB
ROM: Resurrection Lollipop V5.4.2
Tablet: Nvidia Shield Tablet 16GB
ROM: STOCK Lollipop 5.0.1

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Huawei P7 nechodí notifikace zprávy z Messengeru a Whats

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Pokud máš zapnuté notifikace a data na pozadí i v případě vypnutí displeje, tak by to fungovat mělo. Pokud ne, tak tam může být nějaký problém buď v těch aplikacích nebo ve firmwaru. Pak jedině počkat na aktualizace.

Zatím by šlo zkusit nainstalovat nějakou další aplikaci, která umí podržet vybrané aplikace v paměti. Je možné, že systém po nějaké době nečinnosti ty messengery automaticky ukončí. Pokud by to byl tento problém, tak by mohl pomoct z Google Play bezplatný Auto Memory Manager. Tam pak u konkrétního procesu označit "Always keep alive" (vždy udržet naživu :)).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Hobbes
Příspěvky: 2
Registrován: 7. 6. 2014 20:55
Zařízení: Huawei P7
Firmware: Android 4.4.2
Operátor: O2

Re: Huawei P7 nechodí notifikace zprávy z Messengeru a Whats

Příspěvek od Hobbes »

Tak zkouším ten Auto Memory Manager a uvidím jestli to pomůže, ale myslím že už to zase pozlobilo i s tím. Když zapnu Messenger kterej by vlastně měl běžet tak se chová jako by se nově připojoval v oranžovém poli to píše spojuji.....zelená připojeno. Whats App zapnu a za pár sekund přijdou zpětně zprávy. Docela mi to kazí radost z nového telefonu, na starým LG tohle bylo bez problémů, zajímalo by mě jestli to dělá i někomu jinému, ale to se těžko zjišťuje.

Edit: tak stále zlobí i přes použití Auto Memory Manager :(

jamreyese
Příspěvky: 1
Registrován: 10. 6. 2014 19:36
Zařízení: huawei ascend p7
Operátor: Vodafone

Re: Huawei P7 nechodí notifikace zprávy z Messengeru a Whats

Příspěvek od jamreyese »

ahoj jsem na tom naprosto stejne ..jak viber, whatsapp,messenger a i snapchat ...na datech nekdy neprijde vubec ..jindy az treba po pul hodine ...kdyz otevru aplikaci tak teprve vidim co mi tam prislo ...nicmene jsem si ale vsiml ze na wifi to nedela...prosel jsem snad veskere nastaveni a nic nepomohlo...takze nejspis bug protoze na jedne dalsi strance tam admin psal to same ...

Uživatelský avatar
Daver
Příspěvky: 118
Registrován: 29. 6. 2013 19:33
Zařízení: P7,G510,G300
Firmware: Origo UI,SlimKat
Operátor: vodafone
Bydliště: Ostravak v Práglu :-)

Re: Huawei P7 nechodí notifikace zprávy z Messengeru a Whats

Příspěvek od Daver »

To Hobbes - s těmi app nevím, jelikož je nepoužívám, ale na klasický FB mi chodí zprávy i příspěvky v pohodě. A co se aktualizací týče, app se mi aktualizuji jen když jsem na wi-fi. Na datech, a to mám P7 10 dní, nikdy (tedy pokud jsem si všiml).
Díky všem za úžasnou práci tady....Hlavně Mitsuu84 a ShockeyCzT :-)A také velké díky Exp. Bez něj by toto fórum NEBYLO :-)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei P7 nechodí notifikace zprávy z Messengeru a Whats

Příspěvek od mitsuu84 »

To To Hobbes: a máš ty aplikace jako messenger atd povolený v chráněných aplikacích (dovoluje aplikacím běžet i při uspaným telefonu) ?V nastavení je položka který aplikace se maj zapínat automaticky při startu systému (kdyř restartuješ a nebo vyp/zap mobil) a pak je tam seznam těch chráněných,který telefon neodstřelí když přejde do režimu spánku.Zkoušel sem to,messenger sem odebral z chráněných a během spánku nereagoval,dal sem ho zpět a notifikace choděj i když telefon spí.Mám sice jiný Huawei ale taky 4.4.2 a EmUi 2.3.

Obrázek
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Daver
Příspěvky: 118
Registrován: 29. 6. 2013 19:33
Zařízení: P7,G510,G300
Firmware: Origo UI,SlimKat
Operátor: vodafone
Bydliště: Ostravak v Práglu :-)

Re: Huawei P7 nechodí notifikace zprávy z Messengeru a Whats

Příspěvek od Daver »

To Hobbes:Asi nemáš umožněno pro Messenger zobrazování vyskakovacích oken. Povolit to můžeš následovně. Nastavení/Správce oznámení potom tři tečky (pravý horní roh)/Správa vyskakovacích oken/Messenger - povolit.

Zkus, někde jsem četl, že to funguje......
Díky všem za úžasnou práci tady....Hlavně Mitsuu84 a ShockeyCzT :-)A také velké díky Exp. Bez něj by toto fórum NEBYLO :-)

Uživatelský avatar
maxfli
Příspěvky: 6
Registrován: 31. 10. 2013 21:39
Zařízení: HUAWEI ASCEND P7
Operátor: Mobil.cz

Re: Huawei P7 nechodí notifikace zprávy z Messengeru a Whats

Příspěvek od maxfli »

Aktualizace tento problém nevyřešila, není to 100%ní.
Mně chodí notifi tak z 95%, ale není to zcela bez problémů, též jsou už ohlasy, že aktualizace to nevyřešila, počkat na další update, nebo na customRom ;)

Uživatelský avatar
kluzo
Příspěvky: 20
Registrován: 20. 7. 2014 19:22
Zařízení: HUAWEI Ascend P7
Firmware: 4.4.2, B121, EUI 2.3
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei P7 nechodí notifikace zprávy z Messengeru a Whats

Příspěvek od kluzo »

Whats App, jak už někdo psal, tak když jej neodstraním ze spuštěných aplikací (dva obdélníky na tlačítkách) tak to chodí. Když odstraním, nechodí. V nastavení i v chráněných aplikacích mám vše jak má být.
1996 - Paegas 2002 - T-Mobile
Siemens S6 Power, Ericsson T10, Ericsson T65, Ericsson K550i, Samsung Star, Alcatel OT 991, čínský Noname SP 4,7'', Wor(l)d Phone 4, HUAWEI Ascend P7...

Odpovědět