Přidej se

problem (telefon nejde zapnout)

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
diabolos
Neregistrovaný uživatel

problem (telefon nejde zapnout)

Příspěvek od diabolos »

Ahoj, mam huawei ascend g300 asi rok od vodafonu. Dneksa jsem telefon vytýh s kapsy a zjistil že nejde pustit. Max se podaří logo huawei :D. Předpokladam že to bude chtit reinstal firmware, ale jak postupovat ? vygooglil jsem že ho mam tsahnout a dat na SD micro a pak už jen "power", "+", "-". To zatím zní snadno:) Ale jaký a kde stáhnout? Přecejenm když už tam davat nějaký, tak aď je co nejnovější:). díky za odpověď

(EDIT: Upřesněn název tématu. EXP)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: problem

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Ze všeho nejdřív mrkni sem: viewtopic.php?f=12&t=2 (pravidla psaní příspěvků, bod. 1 a 2). :)

Pak můžeš něco vyčíst tady: viewtopic.php?f=14&t=462

tady: viewtopic.php?f=14&t=100

nebo tady :) : viewtopic.php?f=14&t=274

Nejdřív zkus zapnout telefon bez paměťové karty.

Kdyby to nepomohlo, tak vypni telefon, vytáhni na 15 vteřin baterku a pak ho zapni při současném stisku tlačítek VOL + a POWER. Nějakou dobu je drž, mohl by naběhnout recovery režim (pak by možná stačilo vybrat reboot, reset nebo něco podobného).

Teprve potom už zbývá jen ta přeinstalace firmwaru. Záleží jakou tam máš teď verzi, ale zkusil bych rovnou nejnovější ICS B952 General Version (čistý oficiální firmware přímo od Huawei). Na paměťovou kartu dáš dload, vypneš telefon a stikneš současně VOL+, VOL- a POWER. Drž tak dlouho dokud se nespustí instalace.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

diabolos
Neregistrovaný uživatel

Re: problem (telefon nejde zapnout)

Příspěvek od diabolos »

omlouvam se za porušení pravidel :D jak zjistím jakou verzim firmwaru mam? když ten telefon nepustím ?:)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: problem (telefon nejde zapnout)

Příspěvek od Exp »

Pokud nevíš cos tam měl, tak to bohužel teď nijak nezjistíš. Jestlis tam měl nějakou z verzí ICS od Vodafonu (B937, B952D), tak na obě dvě jde nainstalovat B952 General Version. Zkus tu instalaci a uvidíš co to udělá. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: problem (telefon nejde zapnout)

Příspěvek od Puget »

Pokusem o instalaci se nic zkazit asi nedá :) jenom se sekne proužek :)
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

diabolos
Neregistrovaný uživatel

Re: problem (telefon nejde zapnout)

Příspěvek od diabolos »

Cau, tak jsem stahnul firmwar, bohužel po 1min. mi to hodilo hlašku "Update failed" :/ nějaka další rada?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: problem (telefon nejde zapnout)

Příspěvek od Exp »

Máš na kartě 1 GB volného místa? Nevíš aspoň jestli máš v telefonu Android 2.3 nebo 4.0 (2.3 má ve výchozím stavu efekt přesunu ploch 3D kostku, ICS se posouvá jen do strany, nahoře má vyhledávací pole od Googlu).

Ještě by šlo vyzkoušet nainstalovat firmware B937 (to v případě, že bys tam měl GB). Tady je na něj odkaz v bodě 8: viewtopic.php?f=15&t=330. Pak bys mohl přes OTA na B952D od Vodafonu, případně přes dload na B952 GV.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

diabolos
Neregistrovaný uživatel

Re: problem (telefon nejde zapnout)

Příspěvek od diabolos »

android sme mnel asi 4, ten efetk te plochy jsem mnel jen posouvaní s vyhledavačem google a na kartě mam 250 MB

diabolos
Neregistrovaný uživatel

Re: problem (telefon nejde zapnout)

Příspěvek od diabolos »

ale misto na kartě se muže udělat :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: problem (telefon nejde zapnout)

Příspěvek od Exp »

Zkus uvolnit to místo na kartě, v manuálu je minimum 1 GB volného. Kdyby to nepomohlo, tak zkus nainstalovat ten B937. Předpokládám že nějaké úpravy imei nebo neoficiální rom jsi tam neměl ne? :) Z B937 bys pak mohl aktualizovat někam výš.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět