Přidej se

Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Hotové návody, tipy a postupy. Jak na to.
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od Exp »

Musíš na GB udělat root, pak nainstalovat z balíku aplikaci toolbox5irom.apk. Tu pak zapni a vypni. Buď v paměti telefonu nebo na kartě (závisí to podle verze systému) se vytvoří prázdná složka 5irom. Tu pak nahraď tou svojí zálohou. Pak spusť znovu toolbox5irom.apk a tam vyber IMEI Restore. Pokud bude aplikace požadovat root přístup, tak to povol. A mělo by to být hotové. Pak kdyžtak ještě restartovat telefon, aby se projevily změny. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

kil
Příspěvky: 4
Registrován: 31. 5. 2013 14:29
Zařízení: Huawei ascend g300
Firmware: 4.0.3
Operátor: O2

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od kil »

Včera jsem to tak udělal a nic, dnes už to šlo, jen IMEI SV jsem měl 39 a teď mám 92 vadí to? dík moc

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od Exp »

Nevadí, IMEI SV se mění v závislosti na verzi firmwaru (a to i v případě, že instaluješ jen oficiální aktualizace přes OTA apod. Svoje IMEI SV má GB, jiné zas ICS atd. - nezavisí to na samotném telefonu).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

kil
Příspěvky: 4
Registrován: 31. 5. 2013 14:29
Zařízení: Huawei ascend g300
Firmware: 4.0.3
Operátor: O2

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od kil »

při instalaci jsem instaloval pouze step1, step2 jsem neinstaloval, ani nevím jak, všiml jsem si, že nemám lištu pro snadné spouštění má to nějakou spojitost, a jak ji tam mám dostat? :oops:

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od Exp »

Ten krok 2 se instaloval stejně jako krok 1. Zase se to muselo dát do složky dlaod a klasicky nainstalovat, jako firmware. To tam právě doplní tu lokalizaci, aplikace počasí, tapety, lištu a některé další věci. Je ale možné, že ve verzi B894 to není vůbec. Já jsem to zkoušel s B895 (z balíku pro downgrade). Můžeš ta tlačítka ale snadno nahradit, třeba výbornou aplikací Power Toggles:

viewtopic.php?f=5&t=303

Je ještě lepší než ta vestavěná lišta. Můžeš si tlačítka přizpůsobit, je tam i svítilna a další vychytávky.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

kil
Příspěvky: 4
Registrován: 31. 5. 2013 14:29
Zařízení: Huawei ascend g300
Firmware: 4.0.3
Operátor: O2

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od kil »

zkusil jsem to s tou 2 a mam vsechno, listu pocasi atd. super dik moc za dobre rady a hlavne rychlost

Jup
Příspěvky: 4
Registrován: 8. 6. 2013 18:21

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od Jup »

ahoj, poradte kde dělám chybu. Udělám dle návodu root, pak záluhuju IMEI - nakopíruju jiný ze stažené složky downgrade, dám restore, restartuju tel. a IMEI je pořád stejný(to dle návodu nevadí). Dále si hodím na kartu do složky dload nový fw a když dám aktualizaci sw tak se mi tel jen restartuje a naběhne opět původní vodafon sw. Zkoušel jsem s doporučovaným B937 i novějším B952. poradte prosím.
díky.

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od Puget »

IMEI by mělo být buď jiné nebo nula, ne stejné.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Jup
Příspěvky: 4
Registrován: 8. 6. 2013 18:21

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od Jup »

Bohužel to ukazuje IMEI stále stejné, ale autor článku to sám zmiňuje že mu to taky zůstalo. Došlo sice po restartu k nějaké změně v grafice, ale jiný sw nainstalovat nejde.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Návod na downgrade, upgrade (např. z ICS na GB a zpět)

Příspěvek od Exp »

Puget: Ono právě to imei může zůstat na oko stejné, ale teprve až po nahrání nové verze firmwaru se ukáže nula nebo něco jiného. U mě to tak bylo taky a je to ok.

Jup: Je potřeba, aby ten IMEI Backup vyhodil po nahrání nového IMEI hlášku o úspěšném dokončení. Dej pozor, abys nenahrával imei z té své zálohy, ale opravdu z toho souboru z balíku. Na kartě nech před nahráním nového firmwaru aspoň 1GB volného místa. Pokud budeš mít správně vynulované IMEI, tak by s tím neměl být problém.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět