Přidej se

Oficiální downgrade z ICS na GB - Vodafone

Hotové návody, tipy a postupy. Jak na to.
skodna
Příspěvky: 28
Registrován: 11. 6. 2013 8:58
Zařízení: Huawei G300
Firmware: .......C02B895
Operátor: VODAFON

Re: Oficiální downgrade z ICS na GB - Vodafone

Příspěvek od skodna »

Díky za rady.Přes tu OTU to nešlo. Teda byla tam karta, zkusím to ještě bez ní.Měl jsem pomocí telefonu ztaženou 937 a ta právě mrzla.Pokud by to bylo dělaný neofiko přes zálohy IMEI tak potom bych to musel dělat zase tak ak je popsaný? Kde potom vezmu tu B952 nebo B952GV? A která by byla lepší? Nevím totiž, kterou jsem měl v tom původním founu.Díky za radu

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Oficiální downgrade z ICS na GB - Vodafone

Příspěvek od Puget »

B952 GV je lepší, stáhneš ji na stránce http://www.huaweidevice.com/worldwide/d ... d=NDcwMjk=


k tomu vynulování atd.
Ocituji Exp:
Exp píše:vynulovat imei a pak by šel nainstalovat jakýkoliv oficiálně vydaný firmware
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

skodna
Příspěvky: 28
Registrován: 11. 6. 2013 8:58
Zařízení: Huawei G300
Firmware: .......C02B895
Operátor: VODAFON

Re: Oficiální downgrade z ICS na GB - Vodafone

Příspěvek od skodna »

Díky, ještě jsem vyskoušel update přes OTA bez SD a zase nic.Budu to muset udělat tím pádem dle návodu.Nikdy jsem nic podobného nedělal, tak doufám, že to dopadne.Ono by vlastně o nic nešlo, nejsem žádnej fajnšmekr na telefony, ale na něco jsem byl zvyklej, teďmám velkej problém si znovu zvykat.Děkuji všem přispívajícím za cené rady a držte palce.

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Oficiální downgrade z ICS na GB - Vodafone

Příspěvek od Puget »

Můžeme tu počkat jestli se do toho Exp vloží s nějakými dalšími radami. On si už tímto nulováním IMEI atd. prošel, takže je v tomto zkušený :), narozdíl odemě který to ještě nikdy nedělal.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Oficiální downgrade z ICS na GB - Vodafone

Příspěvek od Exp »

Pokud to teda nešlo přes OTA a nepomohlo ani vytažení karty, tak bych zkusil ještě udělat tovární nastavení, formát vnitřního úložiště + formát karty a zkusil bych OTA aktualizace pro jistotu ještě jednou. Když by to nešlo ani takto, tak zkus dát na kartu instalačku B952 GV: viewtopic.php?f=4&t=155 a zkusit nainstalovat přímo. Návod na instalaci je v tom tématu na první stránce dole.

Pokud by neprošlo ani tohle, tak už nezbyde nic jiného než se pustit do toho neoficiálního postupu: viewtopic.php?f=15&t=330. Jak už jsem psal o pár příspěvků výš, musel bys postupovat od začátku krok za krokem až do bodu 8. V 8. kroku bys nainstaloval B952 GV (namísto té uvedené B937). 9. krok bys vynechal úplně (downgrade). Pokud se dodrží postup, jde to snadno. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

skodna
Příspěvky: 28
Registrován: 11. 6. 2013 8:58
Zařízení: Huawei G300
Firmware: .......C02B895
Operátor: VODAFON

Re: Oficiální downgrade z ICS na GB - Vodafone

Příspěvek od skodna »

Díky zítra vyzkouším.Dneska jsem měl fofr, měnili mě kotel atd.Hold voda je sviňa

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Oficiální downgrade z ICS na GB - Vodafone

Příspěvek od Exp »

To jo teda. :) Nám nedávno praskla v koupelně ještě stará kovová trubka na vodu ve zdi. Tak bylo taky veselo. :D

Pak dej vědět, jestli se podařilo s tou aktualizací. ;)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

skodna
Příspěvky: 28
Registrován: 11. 6. 2013 8:58
Zařízení: Huawei G300
Firmware: .......C02B895
Operátor: VODAFON

Re: Oficiální downgrade z ICS na GB - Vodafone

Příspěvek od skodna »

Tak je to v pohodě.Supeeeer dal jsem to na kartu a spustil to z uložiště/aktualizace sw/aktualizace karty SD no a jelo to jak po másle.Jen mám trochu problém s obnovením dat ze zálohy.Zazálohoval jsem to na kartu- huawei backup a teď nevím co s tím.Je to karta z původního mobilu, nic se jí nestalo a byla na ni vložena data týden před smrtí toho starýho.Ve starým founu jsem měl v menu uživatelsou příručku, kterou jsem dost často použil, a tady nějak chybí.Nebo nevím kam se mohla podít.Tam bych to možná vyčetl a nevotravoval tady s blbýma dotazama.
Ještě bych to teda schrnul.Měl jsem verzi 895 a dal jsem tam výše popsaným způsobem verzi 952 GV.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Oficiální downgrade z ICS na GB - Vodafone

Příspěvek od Exp »

A přišels na to proč to nešlo původně nainstalovat? Nebo jsi to instaloval nějak jinak? :)

Pokud jsi udělal zálohu v Huawei Backup, tak na kartě budeš mít složku s tou zálohou. A tam najdeš i instalačku té zálohovací aplikace (v B952 GV ve výchozím stavu není nainstalovaná). Dostaneš se tam přes správce souborů. Nainstaluj nejdřív Huawei Backup a pak už by to mělo jít obnovit přímo v té palikaci.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

skodna
Příspěvky: 28
Registrován: 11. 6. 2013 8:58
Zařízení: Huawei G300
Firmware: .......C02B895
Operátor: VODAFON

Re: Oficiální downgrade z ICS na GB - Vodafone

Příspěvek od skodna »

Tak teď jsem tam něco smazal a už to nejde vůbec.Tu zálohu jsem nakonec provedl přes počítač, našel jsem tam jednu starší.No a pak jsem si chtěl podle toho jak jsem to původně měl odinstalovat zbytečný app. Proběhl root a jednou odinstalační app jsem asi smazal něco jinýho nebo jsem se někde uklepl , postě přestaly fungovat app od googlu konkrétně obchod.Tak jsem to resetoval a teď po zapnutí mě naběhne průvodce nastavením a následně se napíše že přestal pracovat a tak pořád dokola.Nevím co s tím. Asi to budu muset dát do nemocnice a nebo pokud by někdo poradil, byl bych vděčný.Děkuji za trpělivost.

Odpovědět