Přidej se

Jak nainstalovat root (návod)

Hotové návody, tipy a postupy. Jak na to.
Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Jak nainstalovat root (návod)

Příspěvek od Puget »

Když ťukneš na ten superuser máš u toho app2sd root práva?
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

bulays
Příspěvky: 14
Registrován: 17. 8. 2013 16:41
Zařízení: Huawei G300

Re: Jak nainstalovat root (návod)

Příspěvek od bulays »

2. Stiskněte současně na boku telefonu tlačítko na snížení hlasitosti (VOL -) a zapínací tlačítko (POWER). Obě tlačítka držte po dobu 15 vteřin. Telefon se zasekne na úvodní obrazovce.

Vůbec se to nezasekne nevím proč zkoušel jsem to asi 15krát a pořád nic .. nemá se to zmáčknout někde na speciální ploše nebo tak? prostě nevím co stím ...


EDIT: Tak už jsem zjistil že se to máčká když zapínám telefon :)

jaycesmile
Neregistrovaný uživatel

Re: Jak nainstalovat root (návod)

Příspěvek od jaycesmile »

Mě AVG hlásí RootG300.exe jako vir.

Kajinka
Neregistrovaný uživatel

Re: Jak nainstalovat root (návod)

Příspěvek od Kajinka »

Puget píše:Když ťukneš na ten superuser máš u toho app2sd root práva?
Nevím, jak to zjistím. Mám tam jako aplikaci Link2SD, a tam práva mám.

Jinak jsem si řekla, že to celý zkusím unrootnout, ale nějak mě děsí ten postup instalace původního firmware, kterej je popsanej tady viewtopic.php?f=21&t=514. Nejde to udělat nějak jednodušejc?

Kajinka
Neregistrovaný uživatel

Re: Jak nainstalovat root (návod)

Příspěvek od Kajinka »

Tak jsem to zkusila podle návodu zde http://consumer.huawei.com/en/support/d ... m?id=13968, a povedlo se mi prdlajs, píše to UPDATE FAILED. Asi ho fakt budu muset vyhodit z okna :(

Povedlo se mi jenom si vymazat SD kartu...

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Jak nainstalovat root (návod)

Příspěvek od Exp »

bulays píše:2. Stiskněte současně na boku telefonu tlačítko na snížení hlasitosti (VOL -) a zapínací tlačítko (POWER). Obě tlačítka držte po dobu 15 vteřin. Telefon se zasekne na úvodní obrazovce.

Vůbec se to nezasekne nevím proč zkoušel jsem to asi 15krát a pořád nic .. nemá se to zmáčknout někde na speciální ploše nebo tak? prostě nevím co stím ...


EDIT: Tak už jsem zjistil že se to máčká když zapínám telefon :)
Jo přesně tak. :) Ten bod 2 navazuje na bod 1. ;)
jaycesmile píše:Mě AVG hlásí RootG300.exe jako vir.
Já jsem to projížděl přes dva antiviry a je to v pořádku. Ale na některých to hlásí problém. Bude to ale nejspíš planý poplach, protože ty soubory používá spousta lidí a nikdy nebyl problém. Je to přímo z té stránky uvedené dole v návodu. Samozřejmě je to ale na vlastní odpovědnost. :)
Kajinka píše:Tak jsem to zkusila podle návodu zde http://consumer.huawei.com/en/support/d ... m?id=13968, a povedlo se mi prdlajs, píše to UPDATE FAILED. Asi ho fakt budu muset vyhodit z okna :(

Povedlo se mi jenom si vymazat SD kartu...
Bohužel jednodušší cesta unrootu není. Jakou máš teď v telefonu verzi firmwaru? Musíš si najít balík, který půjde nainstalovat na obsaženou verzi.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Standa59
Příspěvky: 5
Registrován: 21. 1. 2013 12:20
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: 4.0.3 B952

Re: Jak nainstalovat root (návod)

Příspěvek od Standa59 »

Funguje to! Mockrát díky.

Fallenek
Příspěvky: 2
Registrován: 29. 3. 2014 10:45
Zařízení: Huawei Ascend Y530
Operátor: Voda

Re: Jak nainstalovat root (návod)

Příspěvek od Fallenek »

Nevíte někdo prosím jak rootnout Y530 - U00 , potřebuju smazat hodně předintalovanejch aplikací, který zabíraj místo vyhrazený pro aplikace...a na sd nic presunout z mobilu nejde =( ani nemuzu najit vyvojarsky moznosti apod, mam ten phone od vcera a mam chut ho zahodit =(

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Jak nainstalovat root (návod)

Příspěvek od Exp »

Odpovědi k Y530 tady: viewtopic.php?f=69&t=3184
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

martes753
Příspěvky: 4
Registrován: 3. 11. 2013 15:28
Zařízení: Huawei

Re: Jak nainstalovat root (návod)

Příspěvek od martes753 »

Exp píše:Co je to root a k čemu je dobrý:

Root znamená přidělení superuživatelských práv (nejvyšší možné oprávnění). Běžné aplikace neumí tuto úpravu využít, ale existují speciální programy, které právě díky rootu přináší rozšířené možnosti využití telefonu. Třeba možnost upravovat, mazat a přidávat soubory do systémové části, odstranit a zálohovat systémové aplikace, upravit výkon, nahrát alternativní rom a spoustu dalšího. Spolu s rootem se nainstaluje také program Superuser (SuperSU), ve kterém je možné přidat aplikace, které budou mít root přístup (bezpečnostní prvek).
Mám otázečku. Jak pomocí rootu je možné upravit výkon? :)

Odpovědět