Přidej se

Jak nainstalovat chybějící aplikace v B952 GV

Hotové návody, tipy a postupy. Jak na to.
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Jak nainstalovat chybějící aplikace v B952 GV

Příspěvek od Exp »

Pokud jste si nainstalovali do telefonu nejnovější firmware od Huawei - B952 General Version a neudělali jste si důkladnou zálohu systémových programů v předchozí verzi firmwaru, určitě jste si všimli chybějících aplikací jako je např. rádio, počasí, huawei backup apod. Pokud je chcete do telefonu dostat zpátky, existují 2 možnosti. Buď si stáhnout zálohu někde z webu nebo si vytáhnout čisté instalační soubory přímo z vlastního telefonu. Chybějící aplikace jsou totiž uložené v paměti, ale nedošlo k jejich instalaci.

Najdete je v paměti telefonu ve složce data/dataapp.

Jsou tam jazykové balíčky a aplikace Huwei Backup, Document To Go, origiální rádio, počasí, e-mail, facebook, twitter, původní sada tapet atd. Vše ve formátu *.app k nainstalování.

Bohužel ke zpřístupnění této složky je potřeba root. V případě ICS je provedení rootu velice snadné. Podrobný návod najdete tady: viewtopic.php?f=15&t=323

Pak už stačí jen použít některého ze souborových správců (klidně ten vestavěný) a buď aplikace nainstalovat přímo z této složky, nebo si je překopírovat třeba na kartu a nainstalovat hromadně přes obsaženou aplikaci AppInstaller.

Poznámka: Uvedeným způsobem nejdou obnovit originální tlačítka na zapínání funkcí (wifi, bluetooth, gps apod. - není to samostatná aplikace) v rolovací liště. Nahradit je můžete skvělou aplikací Power Toggles, která je zdarma ke stažení z Google Play.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Relax
Příspěvky: 52
Registrován: 14. 3. 2013 7:42
Zařízení: Xiaomi MI2S 32Gb
Firmware: MIUI v6

Re: Jak nainstalovat chybějící aplikace v B952 GV

Příspěvek od Relax »

Zdravím
Přešel jsem na GV a mám problém s otevřením oné složky s aplikacema.
Root proběhl OK, ale podle správce souborů, nelze složka otevřít.
Jak dám správci "najevo", že jsem admin?
Díky

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Jak nainstalovat chybějící aplikace v B952 GV

Příspěvek od Puget »

zkus si stáhnout jiný file explorer já používám nejčastěji explorer v aplikaci ROM Toolbox.
nebo najeď na superusera a povol tam root přístup.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Jak nainstalovat chybějící aplikace v B952 GV

Příspěvek od Mr.Oizo »

Záleží o jaké app ti jde? Tady sosni radio,tapety a počasí a nainstaluj je přímo přes hisuite. ;)
http://www.uloz.to/xrasdqw/huawei-rar

Relax
Příspěvky: 52
Registrován: 14. 3. 2013 7:42
Zařízení: Xiaomi MI2S 32Gb
Firmware: MIUI v6

Re: Jak nainstalovat chybějící aplikace v B952 GV

Příspěvek od Relax »

Pane kolego díky za radu. Problém není v tom, že bych ty aplikace nenašel jinde. Chci odemknout tu složku.

Relax
Příspěvky: 52
Registrován: 14. 3. 2013 7:42
Zařízení: Xiaomi MI2S 32Gb
Firmware: MIUI v6

Re: Jak nainstalovat chybějící aplikace v B952 GV

Příspěvek od Relax »

Puget píše:...nebo najeď na superusera a povol tam root přístup.
Jo- to by se mě líbilo, ale nevím jak na to. Nastavení app Superuser jsem buď ne zcela pochopil, nebo nenašel to, co popisuje Puget.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Jak nainstalovat chybějící aplikace v B952 GV

Příspěvek od Exp »

Já jsem na to použil bezplatný Total Commander z Google Play (mimochodem jeden z nejlepších správců souborů pro android). Při vstupu do té složky automaticky vyskočilo okno (od Superuser), kde jsem povolil root přístup.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Jak nainstalovat chybějící aplikace v B952 GV

Příspěvek od Puget »

první věc co mě napadla byl taky total commander ale když jsem se na Google Play koukal na recenze tak neříkali o tom nic moc pěknýho. Podobná aplikace je třeba astro
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Jak nainstalovat chybějící aplikace v B952 GV

Příspěvek od Exp »

Tak zrovna to hodnocení nemá špatné. Má plný počet hvězdiček a to má málo která aplikace. :) Na G300 u mě funguje parádně bez problémů.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Relax
Příspěvky: 52
Registrován: 14. 3. 2013 7:42
Zařízení: Xiaomi MI2S 32Gb
Firmware: MIUI v6

Re: Jak nainstalovat chybějící aplikace v B952 GV

Příspěvek od Relax »

To EXP- zkusil jsem Total cmd a musím říct, že u mě nevyhrál. Vůbec jsem nevěděl, co s tím dělat. Intuitivita na nule.
Při pokusech otevřít složku, jsem se dostal jen do editování a dál ani ťuk. Práva SU jsem sice "nějak" přidělil, ale i tak se to nepovedlo. Takže otestuju jinou apku.

Odpovědět