Přidej se

Návod na rozebrání G300

Hotové návody, tipy a postupy. Jak na to.
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Návod na rozebrání G300

Příspěvek od Exp »

Docela užitečný videonávod k rozebrání G300. Pokud už máte třeba po záruce a potřebujete něco vyměnit, určitě se bude hodit. ;)

Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

nerf
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 4. 2013 15:38
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: B952 GV

Re: Návod na rozebrání G300

Příspěvek od nerf »

Ahoj, jsem nejspíš slepý, ale odkaz na rozebrání g300 nevidím (potřebuji vyčistit sklo a zkusit vyčistit čidlo, které má na svědomí ztmavování displeje při hovoru). Můžeš mě prosím na tento návod nasměrovat? Díky.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Návod na rozebrání G300

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Je to přidané v příspěvku jako Youtube video. :) Stačí klepnout na spuštění. Nebo tady je přímý odkaz:

http://www.youtube.com/watch?v=RMszlTC7260
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Relax
Příspěvky: 52
Registrován: 14. 3. 2013 7:42
Zařízení: Xiaomi MI2S 32Gb
Firmware: MIUI v6

Re: Návod na rozebrání G300

Příspěvek od Relax »

Potřeboval jsem vyčistit proximity sensor, takže jsem se pustil do rozborky. Šlo to trochu ztuha, hlavně plastový rám. Těch paciček je dost a držej... Potřebujete torx 5 a šroubováček křížový- hodně malý, plastovou montpáčku- možno nahradit podle fantazie, ale měkký plast. Dokonce jsem měl pocit, že jeden ze dvou spodních šroubků u konektoru nabíječky je jiný. Video výše jsem skoukl jen okrajově, abych věděl, kde jsou šroubky a úchyty. Pozor- telefon finálně rozevírat od konektoru nabíječky jako do "V" protože displej a kontaktní vrstva jsou spojeny páskovým spojem v místech, kde je reproduktor na ucho. Ať si to neutrhnete. Trochu trpělivosti to vyžaduje a s rozvahou vycvakávat pacičky. Trochu zabrat jde. Plast není jako kámen. Jinak v pohodě a dokonce mě ani nezbylo kurvítko.

doktor365
Příspěvky: 182
Registrován: 27. 3. 2013 20:21
Zařízení: Huawei P8 Lite
Operátor: GoMobil

Re: Návod na rozebrání G300

Příspěvek od doktor365 »

Když jsi ho měl rozebraný tak by jsi mi mohl poradit.Občas mi vypadává reproduktor,musím ho nahoře pomačkat a zase funguje.Jak se k němu dostanu? Musím rozebrat celý telefon?

Relax
Příspěvky: 52
Registrován: 14. 3. 2013 7:42
Zařízení: Xiaomi MI2S 32Gb
Firmware: MIUI v6

Re: Návod na rozebrání G300

Příspěvek od Relax »

Pokud máš na mysli reprák na ucho, tak ten je až na desce, takže celý rozebrat. Zadní "hlasitý" repro je vyndavací jako blok a to ti stačí o vrstvu míň. On mezi tím zase není až tak velký rozdíl, takže pokud se do toho pustíš, moc věcí na rozebrání už nezbyde.

doktor365
Příspěvky: 182
Registrován: 27. 3. 2013 20:21
Zařízení: Huawei P8 Lite
Operátor: GoMobil

Re: Návod na rozebrání G300

Příspěvek od doktor365 »

No právě je to ten na ucho :? on je sice do konce roku v záruce,ale spadl mi do hajzlu :lol: někdy v prosinci. Tak si myslím,že by záruku neuznali.Dnes to zlobilo dost,vždycky musím přimáčknout vršek a pak zase třeba týden v pohodě.

Relax
Příspěvky: 52
Registrován: 14. 3. 2013 7:42
Zařízení: Xiaomi MI2S 32Gb
Firmware: MIUI v6

Re: Návod na rozebrání G300

Příspěvek od Relax »

Buď do to ho jdeš a zkusíš to, nebo ne. Nic mezi tím...

Relax
Příspěvky: 52
Registrován: 14. 3. 2013 7:42
Zařízení: Xiaomi MI2S 32Gb
Firmware: MIUI v6

Re: Návod na rozebrání G300

Příspěvek od Relax »

Po pádu na zem mě praskl vnitřně dispej, což znamená, že zvenku OK, ale po zapnutí je skoro celý černý. Takže jsem opět rozebral svoji G300 a přináším poznatky.
Celá věc vysí na propojích k diodě a zapinacímu tlačítku. Ty jsou totiž přilepené k podkladu a posléze je nutno je přilepit, což doma jen tak nejde. Nehledě na "nutnost" odstarnit staré lepidlo. Bude to patrno z fotek. V podstatě se dá říct, že až do chvíle, kdy budete chtít telefon rozevřít do "V" jak radím nahoře, jde o prd.
Na základní desce mobilu- pokud to tak lze nazvat, je několik páskových propojů, ale ty jsou na konektorech, takže stačí z lehka podebrat a vyskočí. Jsou 4- na obrázku červeně.

Obrázek

A právě zbudou ony dva, které jsou nalepené. Jeden je k diodě pod foťákem- na obrázku žlutě- menší ignorujte. Tu je potřeba opatrně odlepit - doporučuji začít z horního pravého rohu od foťáku. Pokud se tohle povede (já ji utrhl), bude rozborka zbytku pohoda.
Nyní lze sundat základní desku.
Teď už zbyl jen displej s vrškem mobilu. Nahoře jsou nějaké pacičky, ale jinak to drží ta dvě vodítka, na kterých byla i deska. Když to chcete rozebrat- zase to do do "V" ! Celé to zůstane vyset na propoji k zapínacímu tlačítku, které je taky přilepené. Drží na kousku lepidla, takže jeho odlepení je snadné. Na obrázku žlutě.

Obrázek

Zeleně zvýrazněn repráček na ucho a červeně jeden z konektorů, které vedou k desce. Zbyde vám dispej v rámu s dalšími prvky, displej už drží zespoda jen několik kousků oboustranné samolepky.
Pokud se neozve tady, směřujte dotazy i na Mr.Oizo - měnil desku, takže musel nějak dostat zpátky diodu.

edit- Složil jsem ze dvou jeden funkční mobil, akorát jsem vlastní blbostí přišel o diodu.Ty nalepené věcičky by mělo stačit posadit na místo a chvíli držet. Sice to nebude jako dřív na 100%, ale pak to podrží konstrukce mobilu.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Návod na rozebrání G300

Příspěvek od Exp »

Užitečné informace, díky za přidání. ;)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět