Přidej se

B952 General Version - nový firmware

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od Exp »

Puget píše:Ahoj, jsem nováček a chtěl bych se zeptat jestli jde aktualizovat z B935.
jsem ještě na původním androiduB894 případně bych to hodil přes OTA na výše zmiňovanou verzi:) jelikož si myslím že je to skoro to samé jako ta 937 od vodafonu doufám že půjde.
Z B935 to na B952 nejde. Ale jestli máš v telefonu ještě původní B894, tak by to mělo jít přes B948 (Singapur). Z ní potom už rovnou na B952. B935 je skoro stejná jako B937 (s tím rozdílem, že z B935 nejde udělat downgrade a ani aktualizace na vyšší verzi), takže raději se jí vyhnout a přejít na B952. ;)
saza píše:Ahoj. Jsem začátečník v Androidu, tak mám možná blbý dotaz...
Mám od O2 G300 s firmwarem U8815 V100R001C185B946 a chtěl bych aktualizovat na B952. Stáhl jsem si příslušnou aktualizaci ze stránek Huawei a v seznamu verzí, ze ktrých se dá přejít je pouze U8815 V100R001C00B946. Vadí nějak, že mám v tom čísle C185 místo C00? Předpokládám, že ne, ale nerad bych něco zkazil nebo třeba přišel o záruku.. Co vlastně znamená ten rozdíl v čísle C185 místo C00?
A ještě jeden dotaz.. Má smysl si nějak zálohovat tu původní verzi před aktualizací? Telefon mám nový, zatím žádné kontakty a ani vlastní aplikace..
Dík.
Čísla za C podle všeho označují customizaci operátora. C00 je nebrandovaná verze, C02 má Vodafone atd. Takže aktualizace by měla projít bez problémů.
Zazálohovat celý předchozí firmware jde jen s rootem. Podle mě v případě této oficiální verze B952 to nemá smysl. O záruku nepříjdeš a zatím jsou na ní jen pozitivní ohlasy.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

saza
Neregistrovaný uživatel

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od saza »

OK. Dík za pozitivní zprávu. Jdu aktualizovat..

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od Exp »

Dej pak vědět jak to dopadlo. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

kalimoco
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 11. 2012 22:09
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: B952

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od kalimoco »

Tak telefon už přišel.Hned jsem tam dal 952.Chci se zeptat,zda aplikace a hry mám znovu stáhnout nebo obnovit ze zálohy.Díky

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od Puget »

Díky za rychlou odpověď je vidět že se o fórum staráte :) jinak bych se chtěl ještě zeptat, když budu mít B952 je možný downgrade bez ztráty záruky ?
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od Exp »

kalimoco píše:Tak telefon už přišel.Hned jsem tam dal 952.Chci se zeptat,zda aplikace a hry mám znovu stáhnout nebo obnovit ze zálohy.Díky
Podle mě je lepší aplikace znovu nainstalovat. Třeba na B937 někdy docházelo při obnovení aplikací přes Huawei All Backup (vestavěná zálohovací aplikace) ke zpomalení, problémům s výkonem apod. Takže pokud nemáš v aplikacích nějaká důležitá data, která se nedají vyexportovat samostatně, tak jsem pro novou instalaci. :)
Puget píše:Díky za rychlou odpověď je vidět že se o fórum staráte :) jinak bych se chtěl ještě zeptat, když budu mít B952 je možný downgrade bez ztráty záruky ?
Bohužel není. Oficiální downgrade umožňuje jen Vodafone z verze B937. Jedině udělat root, zálohovat imei atd. A to už je důvod ke ztrátě záruky.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od Puget »

a nešlo by to nějak jakože tam dát 937 a z toho downgrade?
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od davehanz »

Ahoj,myslim si,ze z B952 nemuzes prejit normalni cestou ani na B937,proste to chapu tak,ze vys jit muzes,ale ne niz :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od davehanz »

Jinak z B937 jde downgrade na B895 legalne.Ale pokud uz jsi na B952,cesta zpet je jen pres root a s moznosti ztraty zaruky.
Ale to ti tu psal pred par radky Exp :-) toto vsechno. Staci se trochu nad tim zamyslet a podivat se po foru,zda se o tom uz nemluvilo ;-) :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od Puget »

je to škoda doufám že udělaj nějakej oficiální downgrade teĎ budu věřit že ICS je odladěný OS :)
BTW nenašel by se tu někdo kdo by mi přitom trochu asistoval ? :)
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Odpovědět