Přidej se

B937 (Vodafone) - Android 4.0.3 (ICS) - zkušenosti

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
Farp
Příspěvky: 25
Registrován: 26. 10. 2012 7:26

B937 (Vodafone) - Android 4.0.3 (ICS) - zkušenosti

Příspěvek od Farp »

Telefon mi nabízí aktualizaci na firmware B937 F. Podařilo se mi už najít, že se jedná o android 4.0.3 Ice Cream Sandwich. Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto firmwarem? Vyplatí se aktualizace? Zatím jsem se do toho nepouštěl, ale je to lákadlo. :)

Uživatelský avatar
DDR
Příspěvky: 35
Registrován: 25. 10. 2012 17:59

Re: Android 4.0.3 (ICS) - zkušenosti

Příspěvek od DDR »

Je to pravdu jen lákadlo...
Klávesnice se po otočení telefonu na bok přepne na režim na šířku asi až za 4-5 sec. Spotřeba baterie je strašná a mobil vydrží tak jeden den (GB 2-3 dny). Telefonní seznam je v google modrobílém provedení a nestojí za nic. Fotografie příchozího je přez celý display a ty vidíš jen pás a ostatní je zakryté. SMS nejsou zobrazovány jako u 2.3.6, že tvoje sms jsou zelené a přijaté bílé. Všechny jsou bílé, tvoje fotka a fotka píšícího je nad sebou vpravo a je to nepřehledné. Po spuštění máš místo 160Mb Ram jen cca 50Mb Ram. Pokud připojíš G300 k PC jako klasické USB, tak ti zmizí vyzvánění, sms a zvuk výstrahy. Některé aplikace nejdou spustit, nebo padají. Telefon je celkově pomalejší.
Pokud ti telefon má sloužit na telefonování, sms, hry, net a nebo jako přehrávač, tak se spokoj s tím co máš a na upgrade počkej. ICS je nevyladěné a nestojí za to.
Sám jsem si nainstaloval ICS a pak jsem ho pomocí rootu downgradoval složitě zpět. Teď už je na to oficiální downgrade a je to jednodušší. Ale jak říkám, ne vždycky nová verze je ta lepší. Zaleží na tobě... Já si stejně jako admin tohoto fóra prozatím nechám GB 2.3.6 ver. B895 ;)
Huawei Ascend Y300-0100 ROM 0100V100R001C00B199

Farp
Příspěvky: 25
Registrován: 26. 10. 2012 7:26

Re: Android 4.0.3 (ICS) - zkušenosti

Příspěvek od Farp »

Uf tak to nevypadá moc dobře. Je vůbec možné aby to bylo až tak špatné? Třeba i proto huawei vydal ten downgrade. Teď jsem rád že jsem s tím ještě počkal. Obvykle mám ve zvyku instalovat všechno hned. :D

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Android 4.0.3 (ICS) - zkušenosti

Příspěvek od Exp »

Já jsem ICS používal pár dní a také jsem se s radostí vrátil na GB. Mám rád stabilní a rychlé prostředí a ICS na G300 zatím ještě není dost dobře odladěný. DDR vypsal známé problémy. Teď už je naštěstí možnost oficiálního downgradu, takže není problém si obě verze vyzkoušet a vybrat si co ti bude víc vyhovovat. ;)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Paja32
Neregistrovaný uživatel

Re: Android 4.0.3 (ICS) - zkušenosti

Příspěvek od Paja32 »

Ahoj lidi,tak jsem si aktualizovala na android 4,ICS,a celkově některé věci byly lepší na GB něco se mi zase líbí tady na ICS,jediné co mi opravdu fakt vadí je,že na GB jsem si stáhla odkaz a krásně mi fungoval adobe flash player,jenže tady ted mám velkej problém....at dělám co dělám,ten co jsem tam měla mi neběží,místo něj se mi ukáže v prohlížeči jen modrá kostička,nebo mi to napíše že to chce novější verzi,ale já tam mám flash player 11.1????? a píše mi to že to chce verzi vyšší než 10.2....pak ještě jedna věc,nepřišla jsem na to jak si v tel.zobrazit kontakty zároven z FB a např. v telefonu,ukazuje se mi bud jedno nebo druhé,máte někdo nějaké tipy jak mi pomoci díky :-)))

paja32
Neregistrovaný uživatel

Re: Android 4.0.3 (ICS) - zkušenosti

Příspěvek od paja32 »

joooo a navíc ted tu čtu o vrácení se do GB verze,ale je to v angličtině jo??????.....já bych se i vrátila zpět,ale at dělám co dělám MÁM PROBLÉM S VYZVÁNĚNÍM,I PO DODATEČNÉ AKTUALIZACI :-(((NESLYŠELA JSEM HO,VŮBEC,TO VZRŮSTANÍ JE UPLNĚ NEPATRNÉ.....NĚJAKÝ FÍGL????

Uživatelský avatar
DDR
Příspěvky: 35
Registrován: 25. 10. 2012 17:59

Re: Android 4.0.3 (ICS) - zkušenosti

Příspěvek od DDR »

Já jsem si zesílil mp3ku v programu Goldwave a bez problémů to slyším. Když tak napiš SZ a já ti nějaké mp3ky můžu nastavit na větší hlasitost.
Naposledy upravil(a) DDR dne 6. 11. 2012 20:41, celkem upraveno 2 x.
Huawei Ascend Y300-0100 ROM 0100V100R001C00B199

Uživatelský avatar
DDR
Příspěvky: 35
Registrován: 25. 10. 2012 17:59

Re: Android 4.0.3 (ICS) - zkušenosti

Příspěvek od DDR »

Paja32 píše:Ahoj lidi,tak jsem si aktualizovala na android 4,ICS,a celkově některé věci byly lepší na GB něco se mi zase líbí tady na ICS,jediné co mi opravdu fakt vadí je,že na GB jsem si stáhla odkaz a krásně mi fungoval adobe flash player,jenže tady ted mám velkej problém....at dělám co dělám,ten co jsem tam měla mi neběží,místo něj se mi ukáže v prohlížeči jen modrá kostička,nebo mi to napíše že to chce novější verzi,ale já tam mám flash player 11.1????? a píše mi to že to chce verzi vyšší než 10.2....pak ještě jedna věc,nepřišla jsem na to jak si v tel.zobrazit kontakty zároven z FB a např. v telefonu,ukazuje se mi bud jedno nebo druhé,máte někdo nějaké tipy jak mi pomoci díky :-)))
Zkus nainstalovat něco z tohohle
Huawei Ascend Y300-0100 ROM 0100V100R001C00B199

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Android 4.0.3 (ICS) - zkušenosti

Příspěvek od Exp »

Ahoj Pájo, vítám tě na fóru. :) Máš ten flash player stažený přímo ze stránek adobe? Mrkni sem:

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/ ... r_archives

Kousek níž na stránce, je flash player přímo pro android 4.0 (ICS). Stáhni si balík s nejnovější dostupnou verzí (11.1.115.20), nakopíruj na kartu a nainstaluj. Já mám GB tak to nemůžu otestovat, ale třeba to pomůže.

Kontakty z facebooku zkus zapnout v menu aplikace kontaktů. Měla by tam být položka "Kontakty k zobrazení". A nebo se podívej do nastavení aplikace facebooku na "Synchronizovat kontakty". Nabízí to také hned po přidání facebook účtu automaticky.

Teď už je dobré, že se dá snadno vrátit na GB oficiální cestou. Samozřejmě telefon bude po návratu v češtině, jako vybalený z krabice. Navíc v poslední verzi GB B895. V angličtině je pouze návod od Huawei. Chystám ale překlad, bude pravděpodobně během zítřka ke stažení.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Paja32
Neregistrovaný uživatel

Re: Android 4.0.3 (ICS) - zkušenosti

Příspěvek od Paja32 »

Ahoj tak díky za odkázek,už to funguje :-))),a co se týče toho FB stejně nevím kde to najít,prošla jsem už snad vše a v nastavení zobrazení kontaktů je jen bud telefon,simkarta,FB,nebo ůčty,ale může se najednou zobrazovat jen jedno,bohužel nejde dát obojí,na GB to šlo,škoda.....

Odpovědět