Přidej se

B952 General Version - nový firmware

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od Exp »

Jedna dobrá zpráva pro majitele G300 od Vodafonu. Na naší facebook stránce se objevila informace, že tato verze (B952 General Version) jde nainstalovat i z posledního firmwaru od Vodafonu B937. Tím odpadá nutnost downgradu a pak přechodu přes Singapur. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od scarabeus »

No neke - už vím co udělám hned jak mi ve čtvrtek začne Vánoční dovolená :-)
JB 4.2.1

Spine
Neregistrovaný uživatel

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od Spine »

S tím přechodem z B937 od Vodafone je to pravda. Protože jsem to tam napsal já :) Naposledy jsem zkoušel B948, ale ta nešla. Mam teď B952 a jsem spokojený... Jen mě zajímá, jak fungujou updaty přes OTA u nebrandovaných ROM? Jako je tato... A dalsí věc je ta, jakou verzi vydá u nás Vofafone...

nesty73
Příspěvky: 18
Registrován: 16. 11. 2012 13:34
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: 2.3.6 B895

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od nesty73 »

No.Podle mě je tato B952 asi jedna z posledních aktualizací.Na JB G300 díky HW nemá.

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od scarabeus »

co je pravda na tom, ze v teto verzi neni huawei all backup? pokud je to pravda, tak bych asi neprechazel. protoze mam dost aplikaci, co potrebuju.
JB 4.2.1

Spine
Neregistrovaný uživatel

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od Spine »

All backup instalačku máš na SD kartě ve složce Huaweibackup. Po přechodu jsem to instaloval odsud :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od Exp »

Spine píše:Jen mě zajímá, jak fungujou updaty přes OTA u nebrandovaných ROM? Jako je tato... A dalsí věc je ta, jakou verzi vydá u nás Vofafone...
Já mám sice telefon od Vodafonu, ale vím že třeba pro některé telefony z volného prodeje vyšla naposled verze B935. Moc bych od toho ale nečekal. Navíc když vyjde nová verze, je to stejně nejdřív ke stažení přímo ze stránek Huawei. Takže není problém si to instalovat odsud.

Vodafone údajně pracuje na další OTA aktualizaci. Jaké bude mít označení je ale zatím ve hvězdách. :) Podle mě to ale nejspíš bude firmware postavený na B952.
scarabeus píše:co je pravda na tom, ze v teto verzi neni huawei all backup? pokud je to pravda, tak bych asi neprechazel. protoze mam dost aplikaci, co potrebuju.
Buď teda jak radí Spine nebo ještě když napíšeš do Google Play "All backup", tak je tam dost bezplatných aplikací na zálohování.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Návštěvník
Neregistrovaný uživatel

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od Návštěvník »

Jak to mám aktualizovat ? stáhnu z netu hodím do mob. a rozbalím ? mam to dat na SD kartu nebo do pameti telefonu ? Díky za každou radu

Spine
Neregistrovaný uživatel

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od Spine »

Normálně to rozbal. Složku dload, co je v tom archivu dej na kartu. V nastavení uložiště dej aktualizace softwaru a je to :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: B952 General Version - nový firmware

Příspěvek od Exp »

Přesně tak, stáhnout balík do počítače a rozbalit. Na paměťovou kartu (kořenový adresář) nakopírovat složku dload (obsahuje soubor update.upp). Pak v telefonu Nastavení - Úložiště - Aktualizace softwaru – Aktualizace z karty SD. Telefon se přepne do aktualizačního módu a pak už jen počkat až se dokončí proces (v tomto kroku nevypínat telefon, nevytahovat baterku apod., mohlo by tím dojít ke zničení). :)

Jinak platí, že baterie by měla být před aktualizací plně nabitá (aby nedošlo v průběhu k vybití). Pro aktualizaci je potřeba na kartě min. 1 GB volného místa a je doporučeno před aktualizací paměťovou kartu naformátovat (ale není to nutné - odstraní se tak všechna data na kartě, na to pozor).

Zajímavé je, že přímo v manuálu na aktualizaci Huawei doporučuje použití paměťových karet SanDisk, Kingston nebo Kingmax.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět