Přidej se

Aktualizace firmwaru B935 na B952

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
Pavel
Neregistrovaný uživatel

Aktualizace firmwaru B935 na B952

Příspěvek od Pavel »

Zdravím, dostal jsem tento telefon a dle diskuze by bylo asi nejlepší aktualizovat firmware na verzi B952, ale nevím, zda to z mé verze B935 z volného prodeje (Electroworld) jde, jelikož v popisu zde na fóru není tato verze uvedena jako určená k aktualizaci. Rád bych to udělal ještě před kompletním nastavením telefonu. Díky moc za radu!!!

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Aktualizace firmwaru B935 na B952

Příspěvek od Exp »

Ahoj, bohužel z verze B935 není zatím žádný oficiální upgrade na verzi B952. B935 je firmware vydaný pro telefony z volného prodeje, který byl dostupný jako aktualizace z verze B894 (android 2.3). Takže jediné co zatím zbývá je buď počkat jestli nevydají aktualizaci oficiální cestou nebo neoficiální možnosti přechodu:

Buď přímo na B952 nebo udělat downgrade na výchozí verzi B894 a potom už by měla jít oficiální aktualizace na B948 (Singapur) a z ní potom přímo na B952 General Version. Oba dva tyto postupy ale vyžadují root, zálohování imei, instalaci CWM atd. Což znamená možnost ztráty záruky a je tady i riziko zničení telefonu (začátečníkům nedoporučuji) - vše na vlastní nebezpečí.

V případě té první možnosti (přechod z B935 přímo na B952 - NEOFICIÁLNĚ) nejdřív stáhnout z modaca balík s firmwarem B952 (REPACK):

http://www.modaco.com/topic/359774-ics- ... lease-rom/

a pak postupovat přesně podle tohoto návodu:

http://huaweig300.com/huawei-g300-insta ... m-scratch/
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Pavel
Neregistrovaný uživatel

Re: Aktualizace firmwaru B935 na B952

Příspěvek od Pavel »

Díky moc za odpověď, ještě by mě zajímalo, když jsem na oficiálních stránkách Huawei, jak poznám, která aktualizace je vhodná pro mojí verzi telefonu, když v popisu firmware je jen, že je určena pro Huawei G300 viz.:http://www.huaweidevice.com/worldwide/d ... d=NDcwMjk=
Díky za radu...

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Aktualizace firmwaru B935 na B952

Příspěvek od Exp »

To poznáš až ze staženého balíku. Je tam vždycky přiložený i návod v PDF, kde jsou uvedené verze, ze kterých můžeš aktualizovat. Tady na fóru to máme v tématech k jednotlivým verzím vytažené právě z těchto návodů.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

HnanTo
Neregistrovaný uživatel

Re: Aktualizace firmwaru B935 na B952

Příspěvek od HnanTo »

Zdravím,
použil jsem návod ze stránky huaweig300.com, ale při úplně posledním kroku jsem skončil a telefon se seknul.
Poslední pokyn zněl takto:
"You have successfully installed a custom ICS ROM! Your phone will take a few minutes to boot for the first time, so be patient. If it takes longer than 10 minutes, see the troubleshooting below. If you wish, you can safely delete all zip files from your phone and PC."

Trvalo to hodně přes 10 minut, tak jsem se snažil najít daný troubleshooting, který by to měl vyřešit, ale nikde tam není.
Dokázal by mi někdo poradit?

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Aktualizace firmwaru B935 na B952

Příspěvek od Puget »

Dostanes se do cwm?
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

HnanTo
Neregistrovaný uživatel

Re: Aktualizace firmwaru B935 na B952

Příspěvek od HnanTo »

ano, tam jsem se dostal

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Aktualizace firmwaru B935 na B952

Příspěvek od Puget »

Takze vsechno jede az na to, ze pri zapnuti se dostane do bootloopu? Jenom flashni jinou rom :D
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

HnanTo
Neregistrovaný uživatel

Re: Aktualizace firmwaru B935 na B952

Příspěvek od HnanTo »

Ok, pokusím se s tím něco udělat. Pokusím se teda někde sehnat tu jinou ROM. Snad to zvládnu.
Děkuju

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Aktualizace firmwaru B935 na B952

Příspěvek od Exp »

Firmware můžeš vybrat tady: viewforum.php?f=16

Jinak bez CWM by to šlo i podle tohoto návodu: viewtopic.php?f=15&t=330
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět