Přidej se

B952D - Vodafone (nový firmware)

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: B952D - Vodafone (nový firmware)

Příspěvek od davehanz »

To sice není moc příjemná zpráva,ale kdo má čistou B952,asi přejít nebude chtít,ta je fakt dobrá.Když si člověk instaluje svůj vyhovující launcher a upraví si tel k obrazu svému,nebude litovat...
Samozřejmě nemůžu posuzovat B952D,o té nic nevím :-).
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: B952D - Vodafone (nový firmware)

Příspěvek od Exp »

Tak konečně jsem přešel z GB na ICS. Prozatím přes OTA na vodafoňáckou B952D. Pár dní to chci otestovat, uvidím jak to pojede, kdyžtak pak přejdu na B952 GV.

EDIT: Zatím první dojmy...přetáčení obrazu trvá stejně dlouho jako na B937. Widgety na rychlé vytáčení a sms stále mizí po restartu z plochy. :(

Oproti B937 se mi zdá lepší dotyková odezva.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

zozo
Příspěvky: 14
Registrován: 6. 2. 2013 19:39
Zařízení: Huawei G300
Firmware: B952(GV)

Re: B952D - Vodafone (nový firmware)

Příspěvek od zozo »

Tak jsem vcera taky aktualizoval přes 937 na 952D. První dojmy: co jsem zkoušel zatím fotit tak musím říct,že fotky vypadají ostřejší. Wifina se mi zdá citlivější. Volnou RAM mám asi 100 mb. Zatím čau

Leonardis
Příspěvky: 621
Registrován: 25. 12. 2012 18:38
Zařízení: Lenovo K5 Note
Firmware: Android 6.0
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Liberecký kraj CZ

Re: B952D - Vodafone (nový firmware)

Příspěvek od Leonardis »

tento firmware stojí za starou belu, nejede plinule. Včera jsem dal B952 General Version a to je sakra rozdíl v síle ram, konečně spokojenost.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: B952D - Vodafone (nový firmware)

Příspěvek od Exp »

Tak po pár dnech testování...co na tom vlastně opravili? Stejně jako v nevyladěné B937 zůstávají problémy s nevyžádnou změnou výchozího úložiště, mizí z plochy widgety na rychlé vytáčení kontaktu a psaní sms (podařilo se mi zjistit, že je to problém výchozího huawei launcheru), překlápění obrazu trvá pořád dost dlouho (oproti B895 - GB), stejně jako v předchozí verzi někdy z ničeho nic ve tmě zhasnou senzorová tlačítka pod displejem a displej se rozsvítí na plno (při nastavené automatické regulaci jasu). V B895 s tímto nebyl sebemenší problém. Jediné co se mi zdá lepší oproti B937 o trochu lepší je rychlost a dotyková odezva. Ale nevím jestli to není jen dojem. Takže já s touto novou verzí od Vodafonu spokojený nejsem. Není to 100 % funkční jako GB. Bohužel tentokrát už bez možnosti downgradu. Ještě chci otestovat B952 General Version, tak snad to bude lepší.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

zozo
Příspěvky: 14
Registrován: 6. 2. 2013 19:39
Zařízení: Huawei G300
Firmware: B952(GV)

Re: B952D - Vodafone (nový firmware)

Příspěvek od zozo »

Já jsem se po jednom dnu rozhodl přejít na General verzion,nelituju. EXPe, je to lepší! Pokračovat budu v příslušném vláknu ;)

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: B952D - Vodafone (nový firmware)

Příspěvek od scarabeus »

Já dneska taky :-)
JB 4.2.1

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: B952D - Vodafone (nový firmware)

Příspěvek od Exp »

Můj závěr s touto verzí...pokud se vám někomu líbil první ICS firmware B937, aktualizací nemáte co pokazit, obě verze jsou skoro stejné. B952D je o trochu rychlejší, má lepší správu paměti a podle mě taky o něco lepší dotykovou odezvu (možná jen dojem). Z B952D máte možnost kdykoliv přejít na údajně ještě lepší a čistý firmware B952 General Version.
Pokud vám ale nevyhovovala verze B937 a dáváte přednost GB (B895), tak nemá cenu zkoušet B952D od Vodafonu. Rozdílů oproti B937 tam opravdu moc není, některé známé chyby nebyly vůbec opraveny a hlavně už z této verze nejde zatím udělat oficiálně a snadno downgrade zpátky na Gingerbread.

Pokud si někdo budete kupovat nový telefon od Vodafonu, pravděpodobně ho dostanete s verzí B937. Pokud neuspěcháte aktualizaci na B952D, máte pořád možnost si ICS vyzkoušet a snadno oficiálně zkusit i odladěnější a rychlejší GB (vhodnější na hry apod.).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Leonardis
Příspěvky: 621
Registrován: 25. 12. 2012 18:38
Zařízení: Lenovo K5 Note
Firmware: Android 6.0
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Liberecký kraj CZ

Re: B952D - Vodafone (nový firmware)

Příspěvek od Leonardis »

pokud mohu poradit nepřecházejte na firmware B952 od vodafone, seká se zahlcuje ram a telefon zpomaluje.

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: B952D - Vodafone (nový firmware)

Příspěvek od scarabeus »

S tímhle musím souhlasit. Včera mi došla trpělivost a tak už mám General Version. Ani ty přepínače v tom rolovacím menu mi moc nechybí. Před časem jsem si koupil HD Widgets a tam jsem si vytvořil podobnou lištu přímo na ploše.
JB 4.2.1

Odpovědět