Přidej se

Nejrychlejší ROM?

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
Samone
Neregistrovaný uživatel

Nejrychlejší ROM?

Příspěvek od Samone »

Zdravim všechny ostrilene kozaky! Poraďte prosím ROM, na které pojede telefon jak po másle... Mam novou G300 s vodafone 952. Povypinal jsem v systému vse nepodstatné a i tak se pohybuju s RAM v rozmezí 70Mb a méně...někdy dokonce třeba jen 12Mb. Chci stabilní a rychlou ROM a volnou RAM. PORAĎTE PROSIM... Prošel jsem forum křížem krazem a jednoznačně mi nic nevychází...

P.S. Píšu tento dotaz napodruhe, protože pri prvním pokusu jsem se podíval na volnou RAM a pri prechodu zpet na forum se mi nacetla čistá stránka a muj příspěvek byl v prde...li... :-( Tohle se nesmí stávat...

Diky předem za smysluplne rady....

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nejrychlejší ROM?

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Když máš B952 od Vodafonu (C02B952) tak můžeš oficiálně aktualizovat na rychlejší a čistou B952 General version. Oficiální vodafone downgrade neuděláš. B952 GV je nejrychlejší ICS firmware. Volná ram kolem 150 - 220 Mb. No a kdyby ti to nevyhovovalo, tak pak už jedině neoficiálně na android 2.3 (GB). Ale to už je s rizikem ztráty záruky.

Z oficiálních ICS firmwarů je nejrychlejší B952 GV. Ale ještě o něco rychlejší je starší verze GB. Ta se doporučuje na hry, náročné aplikace apod.

Ta bílá obrazovka ti vyskočila kde? Jaký prohlížeč? Psal jsi to přímo z mobilu? O žádné chybě nevím, ještě se mi to nikdy nestalo. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Samone
Neregistrovaný uživatel

Re: Nejrychlejší ROM?

Příspěvek od Samone »

Diky... Po tom všem co jsem procetl, čistá 952GV mi taky připadá nejvhodnější. Prý je snad ještě verze slim...ma asi poloviční velikost...

...ta čistá stránka nebude problém fora... mam operu, ale dělají to i jiný prohlizece...místo aby si to vytáhnul z cache, naučte ji znovu... podle me to dela mala RAM... nas..ere to, kdyz pak musíš psát po prepnuti tasku 10 vět znovu...

Samone
Neregistrovaný uživatel

Re: Nejrychlejší ROM?

Příspěvek od Samone »

Instalaci čisté B952GV musím dělat pres root, cwm atd. nebo to jde nejak jednodušeji?

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Nejrychlejší ROM?

Příspěvek od Puget »

Nemusis dělat nic jenom si do mobilu natáhnout ty soubory v recovery udělat ten cust dload a pak ten větší balíček je tu thread na to

Jinak bych taky chtěl nějakou rychlou ROM četl jsem si nějaká fóra a rikaji ze nejlepší je B899 nějaké zkušenosti?
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Bohula
Příspěvky: 40
Registrován: 31. 12. 2012 11:28
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: Android 2.3.6 B895

Re: Nejrychlejší ROM?

Příspěvek od Bohula »

Když chci nahrat do telefonu jiny firmware musim udelat Root na kazdy firmware zvlast?Kdyz je to IC nebo GB?

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Nejrychlejší ROM?

Příspěvek od Puget »

Root by ti mel zůstat.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nejrychlejší ROM?

Příspěvek od Exp »

Bohužel root po přehrání celého firmwaru nezůstane. Zůstává jen v případě nějaké menší OTA aktualizace (třeba z B937 na B952D od Vodafonu). Toho se právě využívá i v případě unrootu.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

samone
Neregistrovaný uživatel

Re: Nejrychlejší ROM?

Příspěvek od samone »

na b899 jsem taky slyšel chválu, ale z 952 je složitý přechod... No kdyby to bylo fakt tak rychlý a stabilní, klidně bych do toho šel ... Je to opravdu tak super?

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nejrychlejší ROM?

Příspěvek od Exp »

Co jsem slyšel, tak B899 je údajně ještě rychlejší než B895. Ale je to neoficiální firmware, já osobně bych se tomu právě z tohoto důvodu vyhnul. Nikdy nevíš co tam kdo přidal. Já se raději držím oficiálně vydaných firmwarů a když už na GB, tak B895. Ale je to jen můj názor. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět