Přidej se

Pri prehravani Firmware zamrzne v pulce.

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
Bohula
Příspěvky: 40
Registrován: 31. 12. 2012 11:28
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: Android 2.3.6 B895

Pri prehravani Firmware zamrzne v pulce.

Příspěvek od Bohula »

Chci se zeptat,nevite prosim nekdo proc muj Huawei Ascend G300 pri prehravani jakekoliv ROM nebo Firmware ve ctvrtce nahravani noveho firmware nebo rom se zastavi.Po vytahnuti baterky a nahozeni telefonu to najede do systemu ktery tam ted mam mam tam B895 Android 2.3.6 a kdyz bych chtel vyzkouset jinou verzi a system tak to už jako nepujde?Root jsem udelal podle navodu a downgrade taky a ted kdyz chci zkusit jinou ROM tak to tam nedostanu protoze pri nahravani zamrzne ve ctvrtce toho pasku ruzoveho jede to jede a pak se to zastavi a dal uz to nejede.Nevite co stim prosim?Co delam spatne?Dekuji

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Pri prehravani Firmware zamrzne v pulce.

Příspěvek od Exp »

Pokud jsi po downgradu na verzi B895 obnovil imei z verze B952, tak z hlediska aktualizací se telefon tváří jako by v něm byla právě verze B952. Ono totiž záloha imei není jen záloha samotného číslo, ale zálohují se s ním ještě nějaké další věci. Tím pádem to nepustí aktualizaci třeba na B937 apod. Musíš zase nahrát modifikované imei (podle návodu na downgrade) a pak teprve můžeš jít zase zpátky nahoru. Proto píšu v návodě, že nejspíš nebudou fungovat OTA aktualizace. Aby všechno fungovalo, musel bys mít zálohu imei z verze, na kterou downgrajduješ (v tvém případě z verze B895). Ale tu má asi málokdo.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Bohula
Příspěvky: 40
Registrován: 31. 12. 2012 11:28
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: Android 2.3.6 B895

Re: Pri prehravani Firmware zamrzne v pulce.

Příspěvek od Bohula »

Aha ty jo diky moc ja v tom mam brutalni galimatyas v tech ROM a Firmware.Takže vlastně ted jsem v haji je tak?Nemuzu nahoru a ani dolu.Takže když bych chtel jit zpatky na B952 nebo treba na jinou nebo jeste dolu treba na B895 a nebo jeste na jinou tak musim udelat Root pak zalozu IMEI a pak prehrat?

Bohula
Příspěvky: 40
Registrován: 31. 12. 2012 11:28
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: Android 2.3.6 B895

Re: Pri prehravani Firmware zamrzne v pulce.

Příspěvek od Bohula »

Ja bych proste chtel ROM nebo Firmware ktera bude spolehliva a rychla a bude zabirat malo RAM a budou v ni zakladni programy ktery byli pri zacatku koupi telefonu.To chci asi moc. :? ;)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Pri prehravani Firmware zamrzne v pulce.

Příspěvek od Exp »

Tím žes udělal ten neoficiální downgrade, tak sis obnovil na GB imei z ICS. To je v pořádku a funguje to. Ale právě proto ti teď nepůjdou nainstalovat jiné verze. Pokud by ses chtěl vrátit zpátky na B952, tak zase podle návodu nahraješ imei z balíku pro downgrade (vynuluješ), nainstaluješ libovolný oficální firmware (měl by jít nainstalovat jakýkoliv, je jedno jestli vyšší nebo nižší) a obnovíš si původní imei (ze svojí zálohy). Pokud toto uděláš na stejné verzi, na které jsi udělal úplně tu původní zálohu imei, máš telefon ve výchozím stavu (jako před downgradem) a případné další vydané (novější) aktualizace už půjdou bez problémů nainstalovat.
Bohula píše:Ja bych proste chtel ROM nebo Firmware ktera bude spolehliva a rychla a bude zabirat malo RAM a budou v ni zakladni programy ktery byli pri zacatku koupi telefonu.To chci asi moc. :? ;)
Však to by měla být B895, na kterou jsi přešel. :) A nebo z ICS firmwarů je zatím nejlepší B952 General Version. B895 je ale podle mě o něco rychlejší.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Bohula
Příspěvky: 40
Registrován: 31. 12. 2012 11:28
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: Android 2.3.6 B895

Re: Pri prehravani Firmware zamrzne v pulce.

Příspěvek od Bohula »

Ted jsem zacal instalovat vsecko co jsem v tom telefonu mel a porad mi to pise a zobrazuje se mi hlaska an displeji soubor ulozen:loadfile.apk nevim proc to dela? :(

Bohula
Příspěvky: 40
Registrován: 31. 12. 2012 11:28
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: Android 2.3.6 B895

Re: Pri prehravani Firmware zamrzne v pulce.

Příspěvek od Bohula »

Ja hledam nekde na netu proste cisty Android 2.3.6 B895 a proste funkcni a jak koukam tak je to problem.Vsichni se do toho nejak motaji a rypou do tech ROM Firmweru,proc nekdo nemuze udelat dobry spolehlivy a funkni Android ktery proste bude fungovat bez nejakych hlasek a sekancu a problemu.Jsem stoho vazne sklamanej. :(

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Pri prehravani Firmware zamrzne v pulce.

Příspěvek od Exp »

Mrkni se tady: viewtopic.php?f=4&t=10

Je tam odkaz na stažení oficiálního firmwaru B895 přímo od Huawei. Je to sice verze pro Vodafone, ale těch úprav od operátora je tam jen minimálně. Pokud nahodíš tuto verzi, dostaneš se na spolehlivý, rychlý a skvěle odladěný android 2.3 (GB) se vším všudy (aplikace na rádio, počasí, lištu v roletce atd.).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Leonardis
Příspěvky: 621
Registrován: 25. 12. 2012 18:38
Zařízení: Lenovo K5 Note
Firmware: Android 6.0
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Liberecký kraj CZ

Re: Pri prehravani Firmware zamrzne v pulce.

Příspěvek od Leonardis »

Bohula ...... jak si dopadl? Co takhle cwm?

Bohula
Příspěvky: 40
Registrován: 31. 12. 2012 11:28
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: Android 2.3.6 B895

Re: Pri prehravani Firmware zamrzne v pulce.

Příspěvek od Bohula »

Dopadl jsem tak že mam obrovske štěstí a taky Huawei je asi v tom dobrej že když se něco takoveho stane tak vytahneš baterku počkaš a on ti najede zpet na system ktery tam byl takže se vlastně vubec nic nedeje nic se nepodělalo a jede se dale :P .Tak jsem stim bojoval jeden den zkoušel jsem ruzne verze ktere byli rychle a pomale a nakonec jsem se vratil k B952-General Version Android 4.0.3 a doinstaloval jsem si tam radio ktere mi chybelo,pocasi,tapety a jsem spokojenej.Ja už jsem ji mel tu B952-General Version ale mel jsem sni pořad problem že se mi pořad do RAM načitali samy od sebe Mapy a vždycky jsem je musel ručně killnout abych měl volnějši RAM.Ted po tom co jsem to cele přehral vyčisti formatoval odctranil udělal ROOT tak tel mi připada rychlejši v v pohodě funguje ale stejně nejlepši verze byla a je B895 Android 2.3.6.Takže i nadale se rozmišlím nad vyzkoušením jinych ROM,Firmware do budoucna ;)

Odpovědět