Přidej se

[ROM] MeijaICS [Base: B952]

Oficiální firmwary, custom ROM, kernely ap.
PatasW
Příspěvky: 3
Registrován: 25. 1. 2014 18:40
Zařízení: Huawei Ascend G300
Operátor: Vodafone

Re: [ROM] MeijaICS [Base: B952]

Příspěvek od PatasW »

Je tu někdo, kdo to používal krom Puget-a ?

Přiznám se, že jsem hledal náhradu za origo B952 GV, takže přes root a CWM jsem šel nejdřív do CyanogenMod 10.1 a zkusil ROM JB 4.2.2 od Dazzozo, ale narazil jsem na problém s obnovou kontaktů a SMS ze záloh provedených na origo Huawei ICS. Proto jsem začal zvažovat "návrat" k ICS a narazil na tuto verzi, která vypadala, že by nakonec mohla být i ta finální, tj. že bych se nevracel k původní GV, ale ...

levé tlačítko (systémové/nastavení?) zobrazí nabídku "Tapeta - Spravovat aplikace - Systémová nastavení" ale z nich funguje pouze "Tapeta". Další dvě, zcela zásadní volby, nereagují a po ťuknutí na ně, menu pouze zmizí a nic se nezobrazí.

Setkal se někdo s tím, že menu pro nastavení systému se neotvírá?

Aspoň se mi povedlo obnovit vše co jsem potřeboval (kontakty, sms, historie volání), takže teď řeším jak správně zálohovat tak, aby to nebylo závislé na nainstalované ROM.

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: [ROM] MeijaICS [Base: B952]

Příspěvek od Puget »

Já bych to zazálohoval nějakou appkou, například Super Backup a přešel na CM 10.1 nebo na jakou chceš a tam zase stáhl tu aplikaci a obnovil to. Btw, super backup zálohuje i aplikace z GP, takže je pak můžeš i posílat :3 taková vychcávka.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

PatasW
Příspěvky: 3
Registrován: 25. 1. 2014 18:40
Zařízení: Huawei Ascend G300
Operátor: Vodafone

Re: [ROM] MeijaICS [Base: B952]

Příspěvek od PatasW »

Puget: Mockrát děkuji za tip na Super Backup. Je skutečně SUPER a pomohl mi s přenosem dat.

Co se týče samotného OS. Tak asi nejdřív k CWM - skončil jsem u verze 6.0.4.0 jelikož byl podmínkou pr nějakou verzi CM 10.? takže ten už jsem tam necha, byť u CM jsem neskonšil.

A teď už k OS (ROM). Rozcestníkem pro mne bylo http://www.modaco.com/topic/361712-list ... ed-282213/
Co mne překvapilo, většina uživatelů autorům děkuje, ale mě to přijde,jako by tak činili z pouhé povinnosti, automaticky aniž by danou verzi vyzkoušeni a tuto pak chválili. Zkusil jsem několik CM, ale nenarazil na jedinou použitelnou. Ano, možná jsem špatně hledal, ale odkazovaná fóra CM 10.x tedy JB (4.1.2, 4.2.2 nebo 4.3.1) všechna nakonec směřují na download z této http://getcm.thebronasium.com/?device=u8815 stránky a ať se na mne nikdo nezlobí, místo toho, aby každé fórum odkazovalo konkrétní soubor, tak končí pouze zde, kde má uživatel k dispozici mnoho souborů a "vyber si, který chceš".
NE, já opravdu nemám za co děkovat. Včera jsem zkusil 3 (konkrétní jména souborů můžu zájemcům poskytnout) a žádný nebyl použitelný. Žádný!
A u čeho jsem nakonec skončil? :) Už nemám link na ono fórum, ale z variant CM, PAC, AOKP a cosi, kde se tazatel ptal, co by kdo doporučil, tak vítězil AOKP (JB 4.2.2). Tento nyní mám nainstalován a maximální spokojenost. Instalováno podle tohoto návodu http://www.modaco.com/topic/362449-romjb422aokp-20513/. Vše kupodivu funguje, žádný balast. Původně jsem chtěl použít Link2SD na rozšíření/uvolnění místa na int.úložišti, ale jak to tak vypadá, nebude to asi ani potřeba.
Int.úložiště - použito 160MB ze 600MB a to už je nainstalováno přes 60MB udatů (Gmail, Hangouts, Obchod + Služba Google Play)
RAM - použito 216MB, volno 169MB
To se samozřejmě změní s doinstalováním dalších app, ale jako výchozí mi to přijde velmi slušné.

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: [ROM] MeijaICS [Base: B952]

Příspěvek od Puget »

AOKP jsem taky zkoušel a mile mě překvapilo to, kolik tam je nastavitelných věcí. Nicméně zkoušel jsem tuto verzi: viewtopic.php?f=16&t=482 a ještě to nebylo úplně odladěný, takže mi to přišlo jako na prvních CM 10+ čili pro mně nepoužitelné. Zdá se, že se na této verzi přestalo dělat úplně...
Pak ještě byla celkem dobrá ROMka PACman, taky s prvky AOKP atd.

Kdyby tě zajímaly moje nejoblíbenější ROMky tak by to byly CM10, B952 Slim, MeijaICS a BaiDu.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

PatasW
Příspěvky: 3
Registrován: 25. 1. 2014 18:40
Zařízení: Huawei Ascend G300
Operátor: Vodafone

Re: [ROM] MeijaICS [Base: B952]

Příspěvek od PatasW »

Puget píše:Kdyby tě zajímaly moje nejoblíbenější ROMky tak by to byly CM10, B952 Slim, MeijaICS a BaiDu.
Poslal bys mi prosím na SZ odkazy na download těch ROMek? Rád bych zkusil CM10, ale v download sekci jsem našel už jen 10.1 a vyšší. Po Slim-ce a BaiDu jsem se zatím nedíval, ale také bych rád zkusil.

Vrátil jsem se po týdnu z hor a rád bych zkusil ještě něco jiného. U AOKP se mi stávalo, že telefon opakovaně vyžadoval PIN k odemknutí SIMky. Vypadalo to, jako by se telefon sám restartoval. Nevím, detailněji jsem nepátral, ale bylo nepříjemné zjistit, že nejsem registrovaný v síti.

Odpovědět