Přidej se

Výdrž na baterce

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od mitsuu84 »

Tak oni dali slabší skrz to,že pomalejší nabíjení je šetrnější k baterce.Ale není problém za pár korun koupit silnější adapter.Já kupoval 1A za nějakých 120kč rok z5,takže ted to bude stát ještě míň.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Jimmy.Fox
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 5. 2013 16:54
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: B199
Operátor: T-M

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od Jimmy.Fox »

No na silnější nabíječku časem určitě dojde.. Co že životnosti týče, docela by mě zajímalo, jak velkej to může mít vliv.. kde jsou ty časy, kdy se říkalo "nabíjet desetinou kapacity"..

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od mitsuu84 »

To nevím.Podle mě žádnej drastickej určitě ne e.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

casesik
Neregistrovaný uživatel

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od casesik »

Jako zkousel jsem nabijecku co mam k tabletu 2A a doba nabijeni je tez kolem 3 hodin tak nevim kde muze byt problem.

parezzbablu
Příspěvky: 62
Registrován: 8. 2. 2013 14:31
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: B199

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od parezzbablu »

Může být nějakým způsobem (softverově) omezený nabíjecí proud baterky, právě kvůli tomu aby se baterka šetřila.

Moje zkušenosti s výdrží. Permanentně zapnutý datový přenos, povolený GPS, wifi zapnutá pořád. Běžný provoz je tak cca 30min hovorů, cca 20 sms denně, tak hoďku na internetu. Občas stažení pár emailů - přes wifi nebo přes operátora. V tomhle režimu, když jsem v šest ráno telefon vytáhnul z nabíječky, tak druhej den cca v poledne byl totálně vybitej.

Teď pojedu na 4dny na kopce, kde nebude dostupnost nabíjení, tak uvidím co se stane, když najedu na nějakej šetrnej režim. Ikdyž, telefon bude použit na geocaching, tak uvidím co vydrží. Pro jistotu mám od Avacomu záložní baterku.

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od TeeJay »

Možná by stačilo telefon na noc "uspávat" aspoň vypnutím wi-fi a gps, nevidím smysl v tom, aby to bylo zaplý nonstop, copak někoho zabije 1x táhnout a dvakrát kliknout?
A bez netu se taky obejdeš, navigace funguje spolehlivě i bez internetu, co mám zkušenost :) a na dovolený si snad můžeš dát od emailů pokoj, aspoň na cestách a nechat to až na večer do chajdy/stanu, i když to je těžký ...

parezzbablu
Příspěvky: 62
Registrován: 8. 2. 2013 14:31
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: B199

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od parezzbablu »

Popsal jsem normální den. Jasný, že na dovolený nečekuju emaily každou hodinu. Telefon na noc pouze uspím vypínačem. Souhlasím i s tím, že je to o mé "lenosti".
Když vím, že nebude možnost nabíjení, tak budu s telefonem zacházet určitě jinak. Než když mám normálně zajetej režim. Takže vypnu wifi, data, 3g, atp...

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od TeeJay »

Tak to je jiná, vyznělo to, jako když telefon "drtíš co můžeš" a pak se divíš :) třeba já teď o víkendu s telefonem nic moc nedělal, dneska od rána jede wi-fi a cestou do práce jela GPS, mám 66% baterie a telefon jede 2 dny 9 hodin :) ten telefon sám o sobě nemá problém s výdrží, nesmí se po něm ale moc chtít, a když už se chce, tak je jasný, že výdrž půjde rapidně dolů.

Každopádně z mý zkušenosti zaplá wi-fi, konstatně připojená, nežere baterii příliš, pokud se nonstop nevyužívá a telefon jen leží a na net se jde 10x za den na minutu.

parezzbablu
Příspěvky: 62
Registrován: 8. 2. 2013 14:31
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: B199

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od parezzbablu »

Jj tohle jsem taky vypozoroval. Největší žrout je samotnej přenos dat. Když pominu GPS navigačku. A pak taky hraní her, takový Angry Birds jsou schopný po hodině hraní vycucnout i 50% baterky.

Uživatelský avatar
Jimmy.Fox
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 5. 2013 16:54
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: B199
Operátor: T-M

Re: Výdrž na baterce

Příspěvek od Jimmy.Fox »

parezzbablu píše: ..
Může být nějakým způsobem (softverově) omezený nabíjecí proud baterky, právě kvůli tomu aby se baterka šetřila.
..
Tak tohle mě taky napadlo.. Taky se mi to tváří při nabíjení různýma nabíječkama (550mA, 800mA, USB), co se doby nabíjení týče, furt stejný.. A stejně jak píšeš, baterku to žere, a ne vždy je možný dobíjet, takže už mám objednaný dvě záložní baterky z Čajny.. Jsem zvědavej, kdy dorazí..

Odpovědět