Přidej se

Přechod na 4.4.2 - co všechno potřebuju?

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na 4.4.2 - co všechno potřebuju?

Příspěvek od mitsuu84 »

Ne,stáhni si tady viewtopic.php?f=21&t=1621 TWRP 2.6.3.3 Official pro Recovery,hod .zip na SD kart a v recovery dej instal.Tím nahodíš poslední verzu TWRP.A pak už normálně nahodíš i android 4.4.2 (CM11)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: Přechod na 4.4.2 - co všechno potřebuju?

Příspěvek od TeeJay »

Super, dík za rychlou reakci - jdu na to.
Naposledy upravil(a) mitsuu84 dne 7. 1. 2014 11:52, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstranění citace.Necituj poslední příspěvek viz prvidla fóra!

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na 4.4.2 - co všechno potřebuju?

Příspěvek od mitsuu84 »

Když klikneš na ten download link,otevře se ti stránka ke stažení a tam plno souborů.Vlevo nahoře klikni na soubor a vyber stáhnout (download).Pak to jen hodíš na kartu,dáš instal,vybereš ten zip,po instalaci dáš restart a vybereš recovery.Telefon se restartuje zas do recovery a budeš mět tu novou verzu ;)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: Přechod na 4.4.2 - co všechno potřebuju?

Příspěvek od TeeJay »

Dobrý, na to jsem přišel nakonec sám, než jsem si tohle přečetl. Já měl předtím stažený TWRP nový, ale byl to .img a nevěděl jsem, jak to nainstalovat, tak jsem to nechal bejt a pak ta ROMka nešla nainstalovat. Teď se už podařilo, tak ještě Gapps a snad bude všechno okay :)
Naposledy upravil(a) mitsuu84 dne 7. 1. 2014 12:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstranění citace.Necituj poslední příspěvek viz prvidla fóra!

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na 4.4.2 - co všechno potřebuju?

Příspěvek od mitsuu84 »

Já sem to napsal radš preventivně,pač plno lidí mi pak psalo kde ten zip najdou,že tam maj jen x souborů a zádnej zip ;)

Jo a ještě,už sem ti to 3x psal pod příspěvek do úpravy,ale bez efektu,takže to napíšu i takhle: Necituj poslední příspěvek viz prvidla fóra ! ;)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: Přechod na 4.4.2 - co všechno potřebuju?

Příspěvek od TeeJay »

Ok, však jsem rád :)

A co se týká citování - pardon, síla zvyku, ve větších diskuzích je dobrý, když každej hned ví, na co kdo čím reaguje. Ale chápu, že výkon fóra je na prvním místě. A hlavně, to se možná budeš i smát :lol:, 3x jsi mi to tam napsal, ale všiml jsem si toho až teď, když jsi mi to napsal přímo do příspěvku - to je takovej zvyk, člověk čte jen to důležitý, což většinou část pod čarou už nebývá.

Ale ten první boot CM11 je teda síla co se rychlosti týká :D čekal jsem teď asi 5 minut, ale už jsem v systému, tak si s tím jdu pohrát a každopádně díky za pomoc. :)

Jen bych ještě doporučil mírně editovat návod jak na instalaci ROM, tak na instalaci TWRP - protože jak je ta složka s instalací bootloaderu, tak ta instaluje tím .bat TWRP sama, ale starou verzi. A nikde už pak není výslovně napsáno, že je třeba ještě udělat přímo v TWRP další update na 2.6.6.3, jinak 4.3 a novější Android nainstalovat nepůjde. A to je docela dobrý vědět a ne to zjišťovat až když mám ROM smazanou, naštěstí to nebyl žádnej problém díky tvejm rychlejm reakcím tady na fóru :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na 4.4.2 - co všechno potřebuju?

Příspěvek od mitsuu84 »

Citace jo,třeba příspěvku kterej je vejš ve vlákně a podobně.Ale citovat ten poslední na kterej odpovídáš nemusíš,je logický že reaguješ na něj :lol: .Kdyby každej citoval každýho furt a tak to bude nepřehledný,viz třeba kdybych citoval tvuj první post,tak v mím příspěvku bude zas ta slohovka a až pod ní ta moje.A tak furt dokola,takže by se to tu stalo nepřehledný a fest.A tohle platí i na androidforu třeba s tou citací

A k tomu návodu,na všechny rom stačí to starší TWRP a tam kde ne jako třeba CM10.2 nebo ted CM11 je napsáno přímo v prvním postu u ROM,že je potřeba nový TWRP a je tam i jakou verzu a link na stažení.A ted koukám,v tom návodu je ale napsaný a červeně "Nejnovější TWRP recovery ke stažení TADY a nebo TADY ve vlákně na fóru." ;)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: Přechod na 4.4.2 - co všechno potřebuju?

Příspěvek od TeeJay »

Já to myslel hlavně jako návrh na zlepšení návodu, protože jak vidíš u mě, přesto, že jsem ajťák, zrovna jsem dostal za 1 ze zkoušky z programování :D, tak jsem tenhle fakt prostě přehlídnul, protože jsem pouze stáhnul ROM a pak postupoval krok za krokem podle návodů na bootloader, twrp a instalaci ROM. Je moje blbost, že jsem si nepřečetl co je psáno u ROM, ale rozumíš té myšlence, ne? :) Rozhodně v tom nejsem sám, komu se tohle přihodilo, tak proč tomu nepředcházet :)

A tak si zkrátka myslím, že by nebylo vůbec špatné dopsat ještě do návodu s instalací TWRP něco jako "Pokud se chystáte instalovat Android 4.3 nebo novější, je nutné stáhnout TOTO a nainstalovat to tak a tak ještě před samotnou instalací systému, jinak instalace selže." A to samé zdůraznit v návodu na instalaci ROM, "Chcete-li instalovat Android 4.3 nebo novější, je nutné mít TWRP 2.6.3.x. Návod zde" a odkaz na předchozí článek.

Ale skutečně to myslím jen jako návrh na zlepšení, návod je každopádně skvělej a celkem přesnej :)

...

A teď ještě asi budu muset počkat na nějakej další build, protože se mi neukládají SMSky poslaný z Free SMS Senderu :/

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přechod na 4.4.2 - co všechno potřebuju?

Příspěvek od mitsuu84 »

Tak dopsat to tam můžu žeo,v tom problém není ;) .I když podle mě když stahuju rom tak si napřed přečtu co stahuju a červená věta že je potřeba nejnovější twrp/cwm je dostačující :D .Du to dopsat k návodu na bootloader a k návodu na instalacai rom ;)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: Přechod na 4.4.2 - co všechno potřebuju?

Příspěvek od TeeJay »

Super, určitě to je krok správným směrem :) a ještě jednou dík za pomoc.

Odpovědět