Přidej se

Hlasitost zvonění

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
raolsa
Příspěvky: 21
Registrován: 9. 1. 2014 21:58
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: B195
Operátor: O2
Bydliště: Semily

Hlasitost zvonění

Příspěvek od raolsa »

Ahoj,
asi se to tu už řešilo asi stomilionkrát, ale já pořád nemůžu najít řešení. Mám Y300 B192 (koupeno u t-mobile) a telefon mi zvoní strašně slabě. V práci ho vůbec neslyším (dělám v dost hlučném provozu). Už se mi stalo x-krát, že jsem telefon zvonit vůbec neslyšel, ani upozornění na email či upomínku. Existuje nějaká ROM-ka, či jiné řešení, jak telefon zesílit? Nyní ho mám rootnutý pomocí modaca (nebo tak nějak). Taky by mi vůbec nevadilo, kdyby mi zmizely ty otravné znělky při spouštění a hlavně, aby mi při puštění internetu nenabíhala ta debilní stránka T-mobilu (mám nastavenou domovskou stránku Seznam.cz). V telefonu mám i buildProp editor, ale řádek o hlasitosti tam není. :-o
Děkuji za každou pomoc, s telefonem jsem jinak spokojený a nerad bych se s ním loučil jen kvůli takové kravině.
Díky Radek

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasitost zvonění

Příspěvek od mitsuu84 »

Téma přesunuto z Y300/Firmware sem do Y300/Obecné diskuze ;)

V Build.prop by to mělo jít zesílit na řádku
ro.config.hw.security_volume = 11 (increasing or decreasing this parameter, you change the safety level of the volume. probably increasing too much you risk damaging the phone's speaker or earphones as well as having a sound "scratchy")
..někde sem viděl max hodnotu nastavenou na 40,nevím jaká hodnota je snesitelná abys neodpálil repráček a nebo aby byl co do zvuku ještě použitelnej a šlo ty zvuky poznat :lol:

A znělky T-Mobil se zbavíš bud pokud máš twrp recovery,tak wipe cust a nebo pak přes nějakýho správce souborů s root právama,si to smazat v systému i třeba s tou boot t-mobil animací
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
raolsa
Příspěvky: 21
Registrován: 9. 1. 2014 21:58
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: B195
Operátor: O2
Bydliště: Semily

Re: Hlasitost zvonění

Příspěvek od raolsa »

Jenže právě tenhle řádek tam vůbec není. Jdu spát kouknu na to ještě zítra za střízliva. :-)

Uživatelský avatar
raolsa
Příspěvky: 21
Registrován: 9. 1. 2014 21:58
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: B195
Operátor: O2
Bydliště: Semily

Re: Hlasitost zvonění

Příspěvek od raolsa »

Tak jsem řádek našel, hodnotu změnil a uložil. Chtělo to po mě restart, tak jsem ho udělal a když jsem se tam podíval porestartu tak hodnota byla zpátky na 11. :shock: Zkoušel jsem to ještě několikrát, ale hodnota se vždy vrátí na těch 11.
Nějaké nápady?

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Hlasitost zvonění

Příspěvek od LukasA »

A používáš skutečný root explorer který si vyžádá root práva protože ten soubor můžeš otevřít i upravovat ale neuloží se to (vlastní zkušenost)..

Uživatelský avatar
raolsa
Příspěvky: 21
Registrován: 9. 1. 2014 21:58
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: B195
Operátor: O2
Bydliště: Semily

Re: Hlasitost zvonění

Příspěvek od raolsa »

Mám ten build prop editor. Mám použít něco jiného?

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Hlasitost zvonění

Příspěvek od LukasA »

A máš ROOTlej telefon?

Uživatelský avatar
raolsa
Příspěvky: 21
Registrován: 9. 1. 2014 21:58
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: B195
Operátor: O2
Bydliště: Semily

Re: Hlasitost zvonění

Příspěvek od raolsa »

Ano, viz. první příspěvek.

Uživatelský avatar
raolsa
Příspěvky: 21
Registrován: 9. 1. 2014 21:58
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: B195
Operátor: O2
Bydliště: Semily

Re: Hlasitost zvonění

Příspěvek od raolsa »

Tak už jsem na to konečně přišel. 8-)
Je potřeba v Build prop editoru zmáčknout tu tužtičku vpravo dole a pak si najít příslušný řádek a v něm hodnotu ručně přepsat. Poté zmáčknout nahoře disketu, počkat a je vyřešeno. :P

vilish
Příspěvky: 24
Registrován: 22. 1. 2014 21:05

Re: Hlasitost zvonění

Příspěvek od vilish »

Já jsem tu ubohou hlasitost Y300 vyřešil podobně. Hodnotu ro.config.hw.security_volume = 11 mám v současnosti na 40 (víc jsem nezkoušel) a doinstaloval jsem DSP manager (o kterým je tady na fóru taky zmínka) a v něm mám nastavení hlasitosti ve všech kmitočtech (60Hz, 230Hz, 910Hz, 3600Hz, 14kHz) na hodnotě +15dB. A teď to řve jak krava. Nevšiml jsem si žádného nežádoucího pazvuku či něčeho podobného.

Odpovědět