Přidej se

Eduroam

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Eduroam

Příspěvek od LukasA »

Ale "prolomit" heslo na wifi se dá pouze u zabezpečení WEP.. Např. program aircrack

Uživatelský avatar
syntaxicek
Příspěvky: 575
Registrován: 23. 4. 2013 10:48
Bydliště: Praha

Re: Eduroam

Příspěvek od syntaxicek »

Jde vidět že o tom moc nevíš :) wpa2/psk do 5min prolomíš, omezení na mac adresu taktéž. Každopádně je to porušení zákona a nelegální činnost tudíž to tady na fóru nemá cenu řešit.

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Eduroam

Příspěvek od LukasA »

Vždyť je to jedno.. kdo si bude "měnit" MAC adresu jenom kvůli tomu aby se připojil na jeden blbej routr když bude mít okolo deset dalších WEP nebo FREE Wi-Fi

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Eduroam

Příspěvek od Puget »

Na Googlu je jistě hojně návodů jak to udělat, ale myslím, že jsme se dost odklonili od tématu nebo spíše vůbec nepomáháme OP. ;)
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Eduroam

Příspěvek od LukasA »

Pokud se nepletu tak si nejdřív vygenerujes heslo přes který se na WiFi pripojis a potom při připojení musíš jít přes prohlížeč kde zadas uživatel. Jm. A heslo.

killxar
Příspěvky: 3
Registrován: 19. 2. 2014 20:27

Re: Eduroam

Příspěvek od killxar »

No to vím však na 2 předchozich telefonech mi wifi na eduroamu fungovala i na notebooku mi jede stale jen teď prostě na androidě 4.1.1 se to ne a ne připojit :/

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: Eduroam

Příspěvek od TeeJay »

Jelikož Eduroam mi funguje na ČVUT i na UHK FIM - otestováno, vím, co se musí nastavit :) Normálně to neběží, je potřeba ještě nastavit v ověření fáze 1 metodu PEAP a ověření fáze 2 žádné. A pokud chodíš na UHK, nezapomeň za uživatelské jméno přidat "@uhk.cz". Jak to mají ostatní univerzity, nevím.

Uživatelský avatar
kryspin.motyczka
Příspěvky: 98
Registrován: 13. 9. 2013 20:31
Zařízení: Nokia 6300
Firmware: romy nemam rad
Operátor: TM CZ

Re: Eduroam

Příspěvek od kryspin.motyczka »

navic Eduroam wifi je WPA2/AES Ent. - overovani jak kde, pokud je LEAP, stahni si z G.Play aplikaci "Wifi LEAP", protoze Y300 se nativne na LEAP pripojit nedokaze...
Linux is like teepee - no Windows, no Gates - Apache inside!
Don't be racist! Hate everyone!

Odpovědět