Přidej se

Eduroam

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
killxar
Příspěvky: 3
Registrován: 19. 2. 2014 20:27

Eduroam

Příspěvek od killxar »

Dobrá večer. Nedaří se mi připojit na školní siť eduroam, heslo i uživatelské jméno zadávám na 100% správně, síť se uloží ale nikdy se nepřipojí a vyhodí to hlášku "odpojeno", nevíte jak tuhle situaci řešit?

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Eduroam

Příspěvek od michalkalensky »

Můžete být problém, že je na tu wifi hodně připojených zařízení a tak tě to odpojí a nebo změnily heslo :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Eduroam

Příspěvek od Puget »

To máte ve škole wifi na kterou se připojujete jednoduše jenom s tím, že víte heslo?
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Eduroam

Příspěvek od michalkalensky »

My máme ve škole 2 wifi - Ředitelna a Kabinet tv :lol: Na kabinet tv jsme heslo zjistily už hodně dávno ale předminulý týden jsme ,,prolomily,, i heslo na ředitelnu :lol: :mrgreen:
Naposledy upravil(a) michalkalensky dne 19. 2. 2014 22:47, celkem upraveno 2 x.

killxar
Příspěvky: 3
Registrován: 19. 2. 2014 20:27

Re: Eduroam

Příspěvek od killxar »

Eduroam je vysokoškolska siť, kde má každý svoje uživatelské jmeno a svoje vlastni heslo.

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Eduroam

Příspěvek od Puget »

Aha, já jen že kdyby ty wifi byly jakoby veřejné pro žáky, tak je to takhle celkem imho nevhodně udělaný, podle mě by každý žák měl mít svoje přihlašovací údaje a heslo a přes něj se na wifi připojovat. Jinak si tam může chodit kdo chce :D

Každopádně je to docela OT. Beztak ve škole máme jenom jednu wifi kvůli učebně s ntb protože škola neměla zrovna peníze udělat kabeláž. :P ntb tak jsou ty za 10k pomalý jak nechci říkat co. Hrůza tam být :D

EDIT: aha. teď jak jsi to zmínil mám pocit, že tu něco takovýho bylo taky. Ale nejsem si jistej.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: Eduroam

Příspěvek od Pavel »

michalkalensky píše:My máme ve škole 2 wifi jedna Ředitelna a druhá Kabinet tv :lol: Na kabinet tb jsme heslo zjistily už hodně dávno ale předminulý týden jsme prolomily i heslo na ředitelnu :lol: :mrgreen:
Hele a jak se dá prolomit heslo na Wifi?
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Eduroam

Příspěvek od michalkalensky »

Myslel jsem to tak, že jsme zkoušely náhodná hesla a uhádly jsme :D Jinak heslo se prolomit dá ale to už je potom trestné :)

Uživatelský avatar
syntaxicek
Příspěvky: 575
Registrován: 23. 4. 2013 10:48
Bydliště: Praha

Re: Eduroam

Příspěvek od syntaxicek »

Na WiFi heslo pomocí mobilu nezjistíš, mobil nemá potřebné vybavení.

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: Eduroam

Příspěvek od Pavel »

Tak pomocí PC?
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

Odpovědět