Přidej se

SD karta nefunguje

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
dna
Příspěvky: 6
Registrován: 30. 3. 2014 12:19
Zařízení: huawei ascend y300

SD karta nefunguje

Příspěvek od dna »

Dobrý den, mám problém s sd kartou, koupila jsem si do telefonu 16GB kartu, ale karta v telefonu se jen načte. Nejde na ní nic přesunout, stáhnout. To samé jsem zkusila s 8GB, také nic. Funguje mi tam jen 2GB. Kamarádka má stejný telefon, stejnou kartu a funguje jí to normálně. Poradil by mi někdo, co s tím? Děkuji moc

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: SD karta nefunguje

Příspěvek od michalkalensky »

A jde na ní přesunout něco z PC? Doporučil by sd kartu formátovat ;)

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: SD karta nefunguje

Příspěvek od LukasA »

Nejsem si jistý ale android skousne jen FAT32 ma jaký způsob je naformátována??

dna
Příspěvky: 6
Registrován: 30. 3. 2014 12:19
Zařízení: huawei ascend y300

Re: SD karta nefunguje

Příspěvek od dna »

a jak to udělám to formátování? jde to nějak i v telefonu? Zkoušela jsem to v pc a nic...

jinak v pc to na kartu přesunout jde, cokoliv...tak nevím
Naposledy upravil(a) mitsuu84 dne 30. 3. 2014 15:06, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučení dvou příspěvků do jednoho,viz pravidla!!Používej "UPRAVIT" !!

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: SD karta nefunguje

Příspěvek od LukasA »

Strcis kartu do PC pokud jsou tam nějaká data o které nechcete přijít tak si je stahnete do PC a pote v "složce" tento počítač kliknete pravým tlicitkem myši na kartu a dejte formatovat nahoře v (asi) první kolonce je formát a melo by tam být FAT32 pokud tam není tak ho tam dejte .. Velikost alokační jednotky nechte asi na 4kB.. A potom už jen kliknout formátování a odkliknout okénko s upozornění m že se všechno smaže.. Za případné překlepy se omlovám píšu z mobilu

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: SD karta nefunguje

Příspěvek od michalkalensky »

Ano udělej přesně to co píše LukasA a pak by to mělo jít ;)

dna
Příspěvky: 6
Registrován: 30. 3. 2014 12:19
Zařízení: huawei ascend y300

Re: SD karta nefunguje

Příspěvek od dna »

stále nic...to samé jsem zkusila i s tou 8GB, telefon jí vidí, ukáže kolik je volnéo místa jako předtím, ale přesun aplikace na kartu nejde, ani stáhnout...jsem zoufalá

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: SD karta nefunguje

Příspěvek od LukasA »

počkat vám nejdou přesunout aplikace na kartu nebo co vám přesně nejde? .. soubory typu .mp3 .jpg apod. vám jdou?

dna
Příspěvky: 6
Registrován: 30. 3. 2014 12:19
Zařízení: huawei ascend y300

Re: SD karta nefunguje

Příspěvek od dna »

v pc jede, na kartu se dá hodit vše, jen v telefonu mi nefunguje, když chci aplikaci přesunout z telefonu na kartu nebo popřípadě stáhnout aplikaci, tak při stáhnutí např. 3mb aplikace se mi to pořád stahuje a píše, že se to instaluje, ale ani po půl hodině ani hodině se to nenainstaluje. Když do telefonu dám svou 2GB tak to funguje. Ale u té 8 ani u 16, to nejde.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: SD karta nefunguje

Příspěvek od mitsuu84 »

Nemůže to bejt tím,že telefon byl používanej s 2Gb kartou,přetahala sis tam aplikace a podobně a ted prostě když tam dáš větší,tak se nechce chytnout skrz soubory potřebný,který máš na tej 2Gb?Kor jestli si měla přepnutý výchozí uložiště z interní na SD kartu u té 2Gb a u té vyšší třeba ne?Jinak né všechny nainstalovaný aplikace jdou přesouvat na kartu.A k tý instalaci,zkus tam dat tu 16gb a pak v nastavení--aplikace--všechny si najdi Google play a smaž data té aplikace.Pokud nic nepude,zkus si vše zálohovat co potřebuješ (kontakty,sms a nevím) ,nech v telefonu tu 16gb kartu a zkus telefon hodit do továrního nastavení (vše se smaže a bude ve stavu jak když si ho zapla prvně)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Odpovědět