Přidej se

Recenze - Huawei Ascend Y300

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Leonardis
Příspěvky: 621
Registrován: 25. 12. 2012 18:38
Zařízení: Lenovo K5 Note
Firmware: Android 6.0
Operátor: T-Mobile
Bydliště: Liberecký kraj CZ

Recenze - Huawei Ascend Y300

Příspěvek od Leonardis »

podrobná recenze je na mobilmánii

Kód: Vybrat vše

http://www.mobilmania.cz/clanky/huawei-ascend-y300-spolehlivy-dric-recenze/sc-3-a-1323575/default.aspx

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Ascend Y300

Příspěvek od mitsuu84 »

Dnes vyšla na světu androida docela rozsáhlá recenze ;) Huawei Ascend Y300: Za málo peněz dostatek muziky
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Ascend Y300

Příspěvek od mitsuu84 »

Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Recenze - Huawei Ascend Y300

Příspěvek od Exp »

Téma pro přidávání recenzí ke smartphonu Huawei Ascend Y300. ;) Napište plusy, mínusy, své vlastní zkušenosti, co se vám na telefonu líbí nebo nelíbí apod. Recenze nemusí být nijak dlouhá, stačí klidně tak jste zvyklí třeba z Heuréky, Zbozi.cz apod.

Poznámka: Toto vlákno není určeno k řešení problémů nebo všeobecné diskuzi o telefonu, ale výhradně pro psaní recenzí na tento telefon. Kompletní recenzi napište do jednoho příspěvku. Nezapomeňte, že pokud budete chtít do recenze doplnit nějaké další informace nebo cokoliv upravit, můžete editovat vlastní příspěvěk. ;)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Uživatelské recenze - Huawei Ascend Y300

Příspěvek od mitsuu84 »

Ascenda Y300 jsem kupoval před rokem za cenu 3499Kč jako náhradu za stařičký LG P500 a Ytřístovka mě zaujala dík poměru cena/výkon a za tu cenu neměla loni konkurenci.Dva roky jsem používal LG,měl jsem i HTC dream G1,HTC EVO 3D nebo SE xperie x10mini,doma sme mělyHuawei Ascend G300 a Sony Xperia Tipo,takže sem srovnával i s něma a ascend Y300 jasně vede (až na HTC EVO 3D,to bylo parametrově trocha jinde) a celkově koupě ani po roce používání nelituju.

Ani po roce telefon netrpí žádnejma neduhama a to mu dík neustálýmu flashování nových ROMek atd dávám docela na prdel.Baterka i po roce drží pořád stejně a i při zátěži zvládá s přehedem 1 den na jedno nabití.Navíc nikde nic nevrže,takže kvalita zpracování je podle mě na dobré úrovni.Sestra,která má taky Y300 a vesměs jen na volání,sms a občas net a focení,tak s telefonem na jedno nabití zvládne i 5-7dní.

Hned jak to šlo,tak sem odemkl bootloader,nahrátl TWRP recovery a udělal root a tím se mi otevřeli dík velké komunitě kolem tohodle modelu docela velké možnosti ve zkoušení alternativních ROMek a hlavně dík tomu je možnost na Y300 fungovat i na nejnovějším androidu 4.4.2.Oficiálně se asi vyšší verze jak 4.1.1 nedočkáme.Takže pokud chcete s telefonu vyždímat opravdu maximum,minimálně rootu se nevyhnete.Pokud vám stačí základ a chcete telefon hlavně na volání,sms,brouzdání po netu,sem tam navigace nebo nějaká hra,telefon vás taky nezklame,spíš naopak.

Hodně lidí Ytřístovce vytýká špatnej zvuk,že telefon zvoní potichu i na maximální zesílení.Mě naopak se zdá,že telefon hraje dostatečně nahlas a nikdy se mi nestalo,že bych neslyšel zvonění.Jo,pokud máte telefon v peřinách a repráčkem,kterej je na zadní straně dolů,může se stat že ho neuslyšíte.Je ale fakt,že když srovnám ofiko ROM a custom ROM založenou na androidu 4.4,tak rozdíl ve zvuku je docela znatelnej,u KitKat ROM to hraje ještě hlasitějc.

Dalším velkým plusem tohodle telefonu je notifikační dioda,která signalizuje zmeškaný události.Někteří výrobci i u nových modelů na tuhle drobnost zapomínají a notifikační diodu na jejich modelech nenajdete.

Na dobré úrovni je i 5Mpx foták s pomocnou LED diodou.Původní aplikace na focení mi přišla taková nemastná a neslaná,ale naštěstí se na Google play dají stáhnout jiný foto aplikace,dík kterejm pak i fotky vypadaj daleko líp.Potěší i přední VGA kamerka na videohovory,která ve spojení třeba se skypem taky šlape bezproblémově a bohatě to stačí.U videa je škoda,že nezvládá nahrávání v HD rozlišení,i když to se dá taky obejít bud aplikací a nebo v případě rootu změnou souborů.Ale i tak video není v bůhví jak oslnivé kvalitě a ve finále zjistíte,že v původním rozlišení je to prostě nejlepší.

Displej je IPS,má dobrý pozorovací úhly a i na slunku je docela čitelnej.Bohužel nemá trvzené krycí sklo,takže asi nebude těžký ho poškrábat.Já na něm mám od začátku ochrannou folii,takže displej je jak novej.Jak by vypadal displej bez ní,si netroufnu říct.Takže nalepením folie asi chybu neuděláte.

Co se týká 2G/3G,wi-fi nebo GPS,s tím sem neměl problém nikdy.Stejně tak při používání wi-fi hotspotu atd vše šlape bez problémů.Telefonu bohužel chybí kompas,takže na geo caching se moc nehodí.V případě klasické navigace s tím problém není a navigace funguje suprově.Zkoušel sem ji jak v Google mapách,tak v aplikaci Waze a hlavně v navigacích Sygic a Navigon.Takže se nemusíte bát,že by jste někde zabloudily.

Telefon disponuje sice starším dvoujádrem s taktem 1Ghz+starší GPU Adreno 203 a ani RAM 512mb není bůhví co,ale při normálních činostech telefon reaguje svižně a bez sekání.Zvládá i náročnější hry,i když u těch se někdy škubne a hlavně u ofiko firmwaru se mi stávalo,že u náročnějších her telefon odstřelil SystemUi,sms aplikaci atd,takže během hraní mi nechodily sms atd.Hold není to herní mobil.Každopádně na běžný používání bohatě stačí a ani RAM řešit nemusíte,čímž neříkám,že taková 1GB RAM by mu neslušela víc.

Ted se dá Ascend Y300 sehnat od nějakých 2333kč z české distribuce a i v dnešní době se nejedná o špatnej kup a mobil bych klidně nenáročným uživatelům s čistým svědomím doporučil,protože zklamaní nebudou-dobrá výdrž,rychlost systému,kvalitní foto,displej atd.Pokud se navíc člověk nebojí rootu a nebo odemykání bootloaderu a zkoušení cutom ROM,dokáže pak jeho funkce ještě líp využít a ledasco si doladit ke své spokojenosti,jak vzhledem ta i výkonově (samozdřejmě v mezích telefonu).Pokud ale chcete mobil hlavně na hraní náročných her,radši bych se poohlídl po něčem jiným s lepším CPU,GPU a i RAM.Výběr je velkej,hlavně z řad výrobců ZTE,Zopo,Oppo a podobně,kdy hardwarově silný stroje seženete za hodně slušný peníze.

Plusy:
Dvoujádrový procesor
5mpx foto s LED a autofocusem
4 palcový IPS displej
Kvalita zpracování
Dobrá citlivost GPS
Rychlost a plynulost systému
Android 4.1.1 JB
Baterka 1950mAh
Informační dioda
Kvalita repráčku
Velká komunita kolem tohodle modelu a tím pádem plno custom ROM atd atd


Mínusy:
512mb RAM (ale i tak telefon jede svižně)
Nemožnost ofiko updatu na vyšší verzi androidu
U T-Mobilu furt odkádající se aktualizace (zatím byla jen jedna,druhý stále nedorazila)
Emotion Ui


Určo si ještě na něco vzpomenu,tak to pak doplním,zatím je to sepsaný jen tak nahrubo,abych se měl čeho chytit při editaci :lol:
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: Uživatelské recenze - Huawei Ascend Y300

Příspěvek od myg74 »

Omlouvám se,později sem dám recenzi...
Wow mitsuu ...líp bych to nenapsal. Bravo!!!!

Uživatelský avatar
itomisak
Příspěvky: 301
Registrován: 14. 6. 2013 10:34
Zařízení: S7 EDGE
Firmware: Original
Operátor: Vodafone
Bydliště: Dobříš

Re: Uživatelské recenze - Huawei Ascend Y300

Příspěvek od itomisak »

Mitsuu klobou dolů ... super recenze.
Ještě bych přidal info o podporovaných pamětovkách a je to komplet ... někdo tvrdil že mu jede i 64GB což může být (třeba pro nás hudební závisláky) celkem zajímavá informace.
SamSung S7edge

Uživatelský avatar
Jimmy.Fox
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 5. 2013 16:54
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: B199
Operátor: T-M

Re: Uživatelské recenze - Huawei Ascend Y300

Příspěvek od Jimmy.Fox »

Tak jelikož přecházím na jinej telefon (Xiaomi Mi2S), rozhodl jsem se po dohodě s Mitsu udělat takový malý shrnutí..
Na začátek musím napsat, že novej telefon kupuju spíš z nudy, než že by to byla nutnost, a že by mi Y300 něčím zásadně nevyhovoval. Y300 jsem koupil zhruba před rokem a musím říct, že jako náhrada za stárnoucí Nokii E51 byl výbornej. Spolehlivost stoprocentní, největší část jsem strávil na stock B199, ale něco jsem si užil i na jiných ROMkách.. Mitsu označil jako zápor EmUI a v tom s ním musím nesouhlasit. Mě se naopak EmUI velice líbilo a myslím, že jakožto začátečník s androidem jsem nemohl mít lepší přechod. Čistej android mi přišel tenkrát takovej komplikovanější a nehezkej. Možná i proto jsem si nyní vybral telefon s MIUI, což si myslím, že má s EmUI hodně společnýho. Velká výhoda tohohle telefonu byla i fanouškovská základna - při problému se vždy dalo zjistit co s tím, jak se říká "víc hlav, víc ví."
Takže Huhlo sbohem, prožili jsme spolu spoustu skvělých chvil, ale je čas jít dál ;)

- malá RAM (jednoznačně největší slabina)
- občas drobné záseky
- menší vnitřní pamět


+ velikost - telefon akorát do ruky
+ přívětivá cena
+ fanouškovská základna (díky tomu velké množství ROM, MOD, atd..
+ EmUI
+ na smartphone dobrá výdrž baterie
(znatelné oproti Xiaomi)
+ spolehlivost

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze - Huawei Ascend Y300

Příspěvek od mitsuu84 »

Parádně napsaný,dík ;) .Tak hlaně at nová hračka slouží a kdyby ses pak časem chtěl podělit i o poznatky z Xiaomi,model Mi2s má vlákno TADY :D ;)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Odpovědět