Přidej se

Rada jakou rom pro začátečníka

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od myg74 »

Tak já zkoušel všechny!!!!!! A třeba Slimkat je dost dobrý,jen mi chybí theme chooser,ale to už víš ;-). A třeba cm10.1 Samsung galaxy s5 mod je luxusní...

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od mitsuu84 »

Ja nemyslel tebe mygu,jen si odepsal driv ;-) to byla otazka jako reakce na to ze nikde nic nefunguje atd od severuse a pridal sem se s dotazem k dotazu od LukasA ;-)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od myg74 »

V tom případě bych vůbec neřešil název "pro začátečníka"....já vyzkoušel všechno a zůstal na C-rom,ale nebranim se jiným. Prostě mi jen přijde zbytečný přecházet k alternativním romkam,když někomu stačí zaklad.

severus
Příspěvky: 19
Registrován: 17. 4. 2014 8:17
Zařízení: huawei y300
Firmware: stock

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od severus »

Díky za reakce. O žádné vámi zmiňované romce vám nic konkrétního neřeknu, po několikahodinovém pročítání fóra z těch romek mám v hlavě guláš. Pouze si pamatuju, že u 10.1 bylo zmiňováno mléčné zabarvení. Ten Slimkat si už nepamatuju. Ale proto jsem založil ten topic, abych se to dozvěděl. Ještě jednou díky a nezlobte se, že jsem prudil. Za začátečníka se považují proto, že jsem v životě flashnul jednu ROM a to podle velmi podrobného návodu. Spousta výrazů, které jsou na fóru používány jsou pro mě latina. A telefon si obvykle přizpůsobují celé odpoledne, než jsem schopen ho používat. Do toho mi prudí malá, takže metoda -vyzkouším si nějaké rom- pro mě fakt není. Zůstal jsem u nativní, promazal nějaké kraviny a ram se mi zvedla asi o 30. A to jsem vymazal jen to, co bylo před rootem zmrzlé. Ještě jednou díky a pokud mi sem napíšete o něčem stabilním, budu rád.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od mitsuu84 »

U 10.1 to mléčný zbarvení bylo někdy ze začátku na prvních verzích.Ted je CM10.1 jedna z nejstabilnějších ROM pro Y300.Na mléčný barvy trpí max MIUI rom skrz kernel.A k tomu zkoušení,ono ti nic jinýho ale nezbude,protože 10 lidí ti řekne že tahle a tahke rom je nejlepší,ty ju zkusíš a tobě se líbit (sedět) nebude a bude ti sedět třeba ROM,o který 10 lidí napíše že je o ničem.Každej má na to jiný nároky a hledá jiný funkce,někomu stačí očesanější ROM,někdo zas chce ROM kde je spoustu nastavení,někomu vadí že ROM nemá theme chooser (změna grafických témat) a někomu to zas nevadí a vadí mu jiná věc.Někomu ROM jede na telefonu suprově a bez chyb a druhýmu ta stejná a na stejným telefonu blbne.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Rada jakou rom pro začátečníka

Příspěvek od LukasA »

Víš, ono když si projíždíš téma o ROM tak musíš brát v úvahu že problémy které jsou na první stránce jsou už dávno vyřešené protože když to začínalo tak to nebylo tak odladěné.. Takže spíš se podívat na komentáře k nejnovějším verzím..

Odpovědět