Přidej se

nefunguje foťák

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
lukeb1
Příspěvky: 9
Registrován: 12. 11. 2013 19:45
Zařízení: Huawei Y300

nefunguje foťák

Příspěvek od lukeb1 »

Svetlo
Svetlo
Ahojte vedel by mi niekto pomôcť s týmto problémom,nefunguje mi razu foťák a tak isto keď zapnem svetlo hodím mi tam nejaké nezmyselné nastavenie jasu,mám root a B199,nepomáha reštart ani nič
Přílohy
foták
foták

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: nefunguje foťák

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Používáš na focení originál aplikaci? Nepřidávals do telefonu v poslední době nějaký nový program, který by to mohl blokovat? Pak jedině udělat tovární nastavení (před tím zálohuj, telefon bude jak vybalený z krabičky), případně přeinstalaci firmwaru. Pokud by nic z toho nepomohlo, tak reklamace (hardwarová závada).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: nefunguje foťák

Příspěvek od myg74 »

Najed do system, otevři složku app a vymaz soubor "Gallery2.apk" (u 199 je možná jen "Gallery.apk"). A pak nainstaluj tenhle soubor(je to huawei camera).restart a melo by to fachcit .
https://mega.co.nz/#!D5hlnIgQ!Yl_wKUtfB ... sEELFepJno

Tenzou
Příspěvky: 10
Registrován: 13. 4. 2014 16:21
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: 4.1.1
Operátor: 02

Re: nefunguje foťák

Příspěvek od Tenzou »

Mam stejny problem. Preinstalaci firmwaru uz jsem zkousel, vzdy hlasilo Update failed..prestalo mi to jit az po rootu.
To Myg: take nefunguje.

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: nefunguje foťák

Příspěvek od LukasA »

A jak si aktualizaci instaloval? Pomocí trojhmatu ( power vol + vol - .. Nebo naopak?) to musi pomoct protože Stock romky obsahují celý systém včetně ovladačů proto mají 1 GB

Tenzou
Příspěvky: 10
Registrován: 13. 4. 2014 16:21
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: 4.1.1
Operátor: 02

Re: nefunguje foťák

Příspěvek od Tenzou »

Instaloval jsem pomoci Aktualizace softwaru, kdy jsem dal akorat instalaci z karty, ale pak i pres trojhmat..zkusil jsem 3 verze b199, ale ani jedna nesla.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: nefunguje foťák

Příspěvek od Exp »

Trojhmat a spuštění instalace firmwaru z menu je to stejné. Trojhmat je určený hlavně pro případy, kdy nenaběhne systém. Jinak je jedno, jaký způsob se použije. :)

Píše to "update failed", protože se snažíš nainstalovat firmware, který nejde na aktuální (nebo poslední oficiální) verzi v telefonu. Musíš instalovat buď tu stejnou nebo novější verzi (v přiloženém PDF souboru bývá většinou seznam firmwarů, na které jde nainstalovat).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
myg74
Příspěvky: 663
Registrován: 1. 10. 2013 12:39
Zařízení: Lenovo P70-A
Firmware: zatím S133
Operátor: T-Debile
Bydliště: u mé lásky

Re: nefunguje foťák

Příspěvek od myg74 »

Já nevim,ale pokud mas root a twrp, v čem vidíš nebo mas problém?já mám root a u žádné ROM, včetně originálního T-Mobile když obnovim a nainstaluju tak problém s fotakem nemám. Tohle musí byt chyba u tebe

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje foťák

Příspěvek od mitsuu84 »

Jak ste dělali root?Problém s fotákem může nastat u rootu s návodem b) ROOT se zamknutým bootloaderem,není potřeba odemykací kod od huawei..a je to v bodě 9 napsaný

Kód: Vybrat vše

9.Pokud nastanou chyby (fotoaparát, blesk nefunguje),spusťte install-windows.bat ze složky s názvem "Y300-boot-B176". To by mělo vyřešit všechny chyby.
U návodů c) nebo c1) by tenhle problém bejt neměl a nikdo z těch co tak rootovali o tom aspoň nic nepsali.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

lukeb1
Příspěvky: 9
Registrován: 12. 11. 2013 19:45
Zařízení: Huawei Y300

Re: nefunguje foťák

Příspěvek od lukeb1 »

Ahojte,tak sa mi to podarilo vyriešiť až čístou preinštaláciou firmware (B199),klasický reštart ani nič nefungovalo,takže znova root atď. :-).Ešteže som sa vyhol reklamáci,díky všetkým za help !

Odpovědět