Přidej se

Huawei Ascend Y300 - obecná diskuze

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Rada
Neregistrovaný uživatel

Re: Huawei Ascend Y300

Příspěvek od Rada »

vespetr píše:Chci si koupit svůj smartphone Huawei Y300. A nainstalovat tam VoIP, pro telefonování přes net. Je možné nastavit tel. tak, aby pro VoIP a surfování, email ..., využíval pouze wifi a ne mobilní tarif? Existuje taková aplikace, která by to hlídala? Zkrátka, abych mobilní tarif využíval pouze na telefon a sms, a na vše ostatní wifi?
Pokud chceš kompletně zakázat data přes operátora, tak ano (nejjistější je nastavit nesmyslný přístupový bod APN). To můžeš udělat ručně v nastavení nebo pohodlně pomocí nějaké aplikace. Např. slavný APNDROID (https://play.google.com/store/apps/deta ... .pro&hl=cs), což je právě strašně jednoduchá aplikace, která vznikla jako první a vydělala autorovi docela dost. Teď už jsou free alternativy.

Vlastně je ještě jistější metoda a to nechat si data zablokovat u operátora (myslím, že to dělají všichni tři). Akorát tam nemáš možnost to jednoduše na chvíli deaktivovat.

Pokud bys chtěl omezovat selektivně některé aplikace, tak to je větší problém. Buď to umí přímo ta aplikace (s musíš se na ni spolehnout) nebo by to asi šlo u rootnutého telefonu pomocí nějaké firewallu (nemám zkušenosti).

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Huawei Ascend Y300

Příspěvek od Puget »

s tím firewallem to umí Avast
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Ascend Y300

Příspěvek od mitsuu84 »

Tak mi z ničeho nic začla Y300 blbnout.jas mám na automatiku a zničeho nic se hodí jas na maximum a přestanou svítit tlačítka spodní a jediný co pomlže je restart a někdy i víckrát za sebou.I baterka začla nějak pofidérně ukazovat a vybíjet se.Vydržela v pohodě přes dva dny a ted když 18h je to moc a to stylem že ukazuje 25% a po restartu skočí třeba na 38%,tam chvilu drží a spadne hnedna 20% a celkově ze 10% letí dolů jak pra*e.A sámo od sebe se mi už asi 10x přeply vybrace místo zvonění,zmáčknu jednou vol+ a volume je na max a vibrace se vypnou a třeba za hodku zas.Nebo zmáčknu volume a posune se mi plocha o jednu obrazovku :lol: .Takže to vidím na full wipe a obnovení do továrního stavu :roll: To je radosti.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Huawei Ascend Y300

Příspěvek od Exp »

To s tím maximálním jasem se mi někdy stává i u G300. Ale až od ICS. V GB s tím nebyl problém. Takže pravděpodobně softwarová závada. Nejhorší je když to udělá v úplný tmě, třeba v noci když procházím web. Je to palba na oči. :) Ale co jsem zjistil, tak stačí vzít mobil někam ke světlu a zas to naskočí.

Jinak Y300 je nový telefon, budou vycházet aktualizace firmwaru, které by to měly doladit.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Huawei Ascend Y300

Příspěvek od Puget »

Kamosovi blbne zase hlasitost treba pri hre se najednou nastavi na střední.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Ascend Y300

Příspěvek od mitsuu84 »

Mě se to stává za světla a zkoušel sem zakrejt celej vrch,jít s tím na balkon na slunko aj sem to nacpal po žárovku a nicm,pomoh až restart.A ty aktualizace doufám že nějaký chystaj na doladění.Někde sem aj našel že je emotion ui 1.5 už (né že bych ho neměl v titanu zmrazený a neoužíval nov launcher :lol: ).Škoda že mi nešla nahodit ta general verze B175 :roll: Radši bych nebrando verzi jak od t-mobile,pač tam budou aktualizace určitě tuplem zasekaný a opožděný.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

jdsjf
Neregistrovaný uživatel

Re: Huawei Ascend Y300

Příspěvek od jdsjf »

mitsuu84 píše:Tak mi z ničeho nic začla Y300 blbnout.jas mám na automatiku a zničeho nic se hodí jas na maximum a přestanou svítit tlačítka spodní a jediný co pomlže je restart a někdy i víckrát za sebou.I baterka začla nějak pofidérně ukazovat a vybíjet se.Vydržela v pohodě přes dva dny a ted když 18h je to moc a to stylem že ukazuje 25% a po restartu skočí třeba na 38%,tam chvilu drží a spadne hnedna 20% a celkově ze 10% letí dolů jak pra*e.A sámo od sebe se mi už asi 10x přeply vybrace místo zvonění,zmáčknu jednou vol+ a volume je na max a vibrace se vypnou a třeba za hodku zas.Nebo zmáčknu volume a posune se mi plocha o jednu obrazovku :lol: .Takže to vidím na full wipe a obnovení do továrního stavu :roll: To je radosti.
dle chovani to vypada na nejaky vykutaleny aplikace :D

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei Ascend Y300

Příspěvek od mitsuu84 »

To nevím pač to začlo dneska a já nic neinstaloval ani neaktualizoval tak 2 dny a mám jen aplikace co sem používal na předešlích mobilech a problém s něma nebyl nikdy.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Mamucik
Neregistrovaný uživatel

Re: Huawei Ascend Y300

Příspěvek od Mamucik »

Exp píše:Narazil jste někdo na Y300 bez sluchátek v balení?
Ja som mal sluchátka v balení

Mamucik
Neregistrovaný uživatel

Re: Huawei Ascend Y300

Příspěvek od Mamucik »

mitsuu84 píše:Tak jsem to pročetl a recenze dobrá.Jen,plno lidí třeba než koupí mobil a studujou recenze zajímá i kvalita hovoru a jak je na tom repráček a o tom sem nenšel v recenzi ani zmínku.Stejně tak se tam neuvádí kapacita baterky (v katalogu mají 1730mAh).A k těm sluchátkům,možná je zapoměl jen vyndat z krabičky :D .Co sem koukal na e-shopy i na O2,kde se mi už stalo že balení nebylo kompletní,teda pro ně jo,ale jinak ne (u sony xperia tipo chyběla pamětová karta i sluchátka) a všude je uvádí že v balení jsou.Ono sluchátka jsou základ,obzvlášt když se mobil chlubí rádiem a bez nich si ho nepustíš :D .Jen by to i na e-shopech atd chtělo už sjednotit info o telefonu,protože je docela zmatek když člověk hledá recenze a co web tak jinej výkon procesoru,jiná kapacita baterie a podobně.Každopádně recenze dobrá,ale víc se těším pokud teda bude,tak na recenzi a videorecenzi na mobilenet.cz,od nich mi příjdou víc podrobnější a že s telefonem skutečněpracovali a testovali ho :mrgreen:
Sluchátka su v balení a bateria ma kapacitu 1950 mAh.

Odpovědět