Přidej se

Prasklý displej - dotykové sklo

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
sedli
Příspěvky: 19
Registrován: 7. 7. 2013 21:50
Zařízení: Ascend Y300
Operátor: mobil.cz

Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od sedli »

Ahoj, tak přišlo i na mě, mobil udělal bum a displej ( dotykové sklíčko ) křup.
Hledání opravy - zjištění, že se nejedná o prasklý displej, pouze dotykové sklíčko. Cena dílu i s výměnou cca 1200 kč, hm..má to cenu ? Pak jsem našel tuto možnost : http://lcd-displej-mobil.heureka.cz/dot ... awei-y300/

Koupit díl a zkusit vyměnit samodomo. Takže otázka - už se do toho někdo pustil ? Dá se výměna zvládnout v domácích podmínkách ? Předpokládám, že šroubky budou mít atypické hlavičky, takže si s tím nějak poradit....a zda se to dá s trochou zručnosti zvládnout a není potřeba extra nářadí a znalostí. Dík.
Přílohy
256cb86eca19265f8ecf2c43a3da26c7.jpg
Live to Ride, Ride to Live...

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od mitsuu84 »

Našel sem video s výměnou displeje na Y300,ale kvalita nic moc.Je tam i vypsaný co vše budeš potřebovat



JInak tady je video o G300 i s návodem českým http://www.ovecka.maweb.eu/228/jak-vyme ... cend-g300/ (třeba to taky pro představu pomůže)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

casesik
Příspěvky: 285
Registrován: 22. 6. 2013 12:26
Zařízení: Apple Iphone
Firmware: iOS 8.1.2
Operátor: O2
Bydliště: Karlovarsky

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od casesik »

Já ho měnil a pohoda leháro. Šroubky jsou klasický torx a mám dojem že k tomu i šroubovák dostaneš. Nic na tom není pokud se podíváš na to video. Cena myslím byla asi 230 Kč já to teda měnil i s displejem a celkem to stálo 500 Kč. A ještě upozorním vyndej si sd kartu před rozebráním jinak si utrhneš kontakty a sd nebude fungovat.

sedli
Příspěvky: 19
Registrován: 7. 7. 2013 21:50
Zařízení: Ascend Y300
Operátor: mobil.cz

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od sedli »

Dík za info, video sice spíš nic než moc kvalita, ale postup jsem z toho nějak dostal, mělo by to jít. Odpojuje tam týpek na videu dva konektory, jeden je ten dotyk obrazovky, ale ten první je co ? Každopádně asi to musím taky vytáhnout, abych to rozdělal. Casesik : A taky jsi lepil oboustrannou lepící pásku mezi to sklíčko a displej, jako ten nebo ta na videu ? STejně jsem nepochopil, proč to celý tak ořezával ( ten rámeček z původního sklíčka, vždyť ten je i na tom novým, ne ?
Live to Ride, Ride to Live...

casesik
Příspěvky: 285
Registrován: 22. 6. 2013 12:26
Zařízení: Apple Iphone
Firmware: iOS 8.1.2
Operátor: O2
Bydliště: Karlovarsky

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od casesik »

Ano lepil. Ten rámeček je potřeba očistit od té zbytkové pásky bohužel to nejde odstranit tak aby se dala znova použít. A na tom sklíčku bohužel žádná páska není taky jsem si myslel že tam bude a tak jsem musel objednat a čekat další tři týdny než to dorazí z číny. Bral jsem šířku 2mm. Jinak se příprav že to je docela piplačka.

casesik
Příspěvky: 285
Registrován: 22. 6. 2013 12:26
Zařízení: Apple Iphone
Firmware: iOS 8.1.2
Operátor: O2
Bydliště: Karlovarsky

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od casesik »

P.s. Video si najdi na youtube v angličtině přímo pro y300, češtinu k tomu nepotřebuješ, z půl hodinového videa to pochopíš [SMILING FACE WITH SMILING EYES] hledej repair digitizer.

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od davehanz »

Jj, měním to známým doma na hodně značkách, není to žádný problém, jen to chce čas, klid, a pevné nervy a trochu víc být zručný, ale dá se to udělat v pohodě :-) tento týden sem měnil 3 skla, 1 HUAWEI a 2 samsung
Naše forum, vaše forum :-)

sedli
Příspěvky: 19
Registrován: 7. 7. 2013 21:50
Zařízení: Ascend Y300
Operátor: mobil.cz

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od sedli »

Tak jako největší piplačku to vidím s tou páskou, ale stejně...jepotrřeba tam tu oboustranku dávat ? ( mezi dotykové sklíčko a displej )...přece to u sebe bude držet po přiložení a smontování dohromady, ne ?

Jak si od někoho půjčím torx na povolení šroubků, tak jdu do toho tak podám echo o výsledku, ale není teď moc času
Live to Ride, Ride to Live...

casesik
Příspěvky: 285
Registrován: 22. 6. 2013 12:26
Zařízení: Apple Iphone
Firmware: iOS 8.1.2
Operátor: O2
Bydliště: Karlovarsky

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od casesik »

Nevymýšlej blbosti ta páska tam prostě být musí. To sklíčko tam nemá jak držet je pouza vsazené do toho plastového rámečku z kterého ti to bez té pásky vypadne.

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Prasklý displej - dotykové sklo

Příspěvek od davehanz »

Přesně tak, jak píše casesik, musí být sklo nalepený, jinak nemá jak držet. A za druhé je to i částečné odpružení, aby při pádu prasklo jen sklo a displej zůstal nepoškozený
Naše forum, vaše forum :-)

Odpovědět