Přidej se

Technické parametry, oficiální stránky - Huawei Y300

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Technické parametry

Příspěvek od Puget »

Z té španělštiny mi jde hlava kolem :)
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické parametry

Příspěvek od mitsuu84 »

Tak už konečně přidali ascend Y300 i na ofiko stránky huawei :)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Technické parametry

Příspěvek od Exp »

Sláva. :) Díky za info.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
djelinek
Příspěvky: 15
Registrován: 13. 5. 2013 11:22
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: B176
Operátor: O2

Re: Technické parametry

Příspěvek od djelinek »

Tak jsem od pátku také majitelem Y300 - náhrada za současný ZTE Blade.

Musím bohužel potvrdit, že display je opravdu do žluta, proti ZTE Blade, který má více bílou a chladnější barvy. A když jsem si nakonfiguroval vše jako na starém telefonu (plochy, widgety) tak mi zůstane 90-50 MB volné paměti - u ZTE Blade jsem měl volné 250-125 MB - což je znát, nejvíce to vadí, když se Luancher (používám launcherPro) odstraní z paměti a pak musí znovu nabíhat.

Jinak v ostatních parametrech je výrazně lepší. Na tu barvu displeje se dá zvyknout, více mrzí ta paměť, ale pokud se naportuje Canogenmod, tak se to vyřeší také - ale to bude nějakou dobu trvat, zatím jsem jenom viděl požadavky na port, ale nikdo zatím práci na portu neohlásil.

Také jsem narazil na drobné problémy - po rebootu se mi vždy přenastaví klaávesnice SlideIt na ty zabudované a musím ji znovu povolit. z iPadu se nemohu připojit na Bluetooth Tethering - napíše to "Zařízení není podporováno". To také doufám custom ROM odstraní.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické parametry

Příspěvek od mitsuu84 »

Tak jsm psal na Huawei,zda plánují nějaké aktualizase ascendu y300 jak ROM tak emotion UI (někde sem vidě verzi 1.5) atd a odepsali mi:

Kód: Vybrat vše

"Huawei Device 
Dobrý den Kubo,
v současné chvíli nemám k případným aktualizacím pro Ascend Y300 bližší informace. Pokusím se pro Vás zjistit víc.
Uvědomujeme si Vaše připomínky. Veškeré informace od zákazníků shromažďujeme a reportujeme na centrálu do Číny. Cesta je daleká, jde to pomalu, ale nové aktualizace jsou hlavním bodem změn, za který bojujeme nejčastěji.
Přeji Vám hezký den.
Mirek
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Technické parametry

Příspěvek od Exp »

Díky za info. Aktualizace určitě časem příjdou. U G300 to taky nějakou dobu trvalo. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické parametry

Příspěvek od mitsuu84 »

Ono to celek tu značku sráží,protože chrlí telefon za telefonem a podporu maj mizernou.Co koukám na jejich stránly na Fuckbooku tak si na to stěžujou všichni a každej dotaz na aktualizaci toho a toho telefonu začíná slovy "Omlouváme se ,ale neplánujeme atd".
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické parametry

Příspěvek od mitsuu84 »

Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: Technické parametry

Příspěvek od TeeJay »

Také už je recenze na...

Světu Androida http://www.svetandroida.cz/huawei-ascen ... nze-201305
i
NotebookCheck http://www.notebookcheck.net/Review-Hua ... 001.0.html

Akorát tak nějak nerozumím tomu, že třeba na NotebookCheck uvádí jako technologii LCD displaye TFT a ne IPS, tak jsem jim to tam okomentoval. Asi po světě putuje mnoho rozdílných founů pojmenovaných stejně... :)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické parametry

Příspěvek od mitsuu84 »

Orecenzi na svět androida už sem písal tady viewtopic.php?f=17&t=357&start=160#p6059

A jinak IPS je TFT displej.

Barevné displeje
V barevných LCD je každý pixel rozdělený do tří subpixelů, a to červeného, zeleného a modrého (tedy RGB). Svítivost každého pixelu je možné kontrolovat nezávisle na ostatních, díky tranzistorům; jejich kombinací lze pak dosáhnout milionů barev. Starší CRT monitory používaly podobnou metodu.
Barevné složky (subpixely) je možné sestavit v různých geometriích, v závislosti na použití monitoru. V případě, že software zná geometrii monitoru, je možné zvýšit viditelné rozlišení pomocí metody subpixel rendering. Tato metoda je obzvláště praktická pro vyhlazování písma.
LCD rozdělujeme na pasivní STN (Supertwist Nematic) a aktivní TFT (Thin-Film Transistors).

Aktivní displeje TFT rozdělujeme na:
TN+Film (Twisted nematic)
IPS (In-Plane Switching)
MVA (Multi-domain Vertical Alignment)
PVA (Patterned Vertical Alignment)
S-PVA (Super-PVA)
S-IPS (Super-IPS)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Odpovědět