Přidej se

Nedají se přepisovat kontakty

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Trainman
Neregistrovaný uživatel

Nedají se přepisovat kontakty

Příspěvek od Trainman »

Ahoj, budťo s tím neumím (což je dost pravděpodobné :D ) anebo se mi nedaří upravovat kontakty uložené na SIM. Napíši jméno např. Jan Novák , potvrdí mi to jako uložené ale v paměti je stále uvedeno např. Jan Nov , když to dopíši na Novák ale i Novak a uložím, zůstává tam stále Jan Nov . Čím to prosím může být? Nerad bych na novém telefonu hned něco přeinstalovával :roll:

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Nedají se přepisovat kontakty

Příspěvek od Puget »

občas se mi to dělo i na G300 sice to není žádná rada ale jen jsem chtěl podotknout že mi to dělá nebo dělalo taky. Kdyby někdo našel řešení tak bych to ocenil :))
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nedají se přepisovat kontakty

Příspěvek od Exp »

A když bys ten kontakt vytvořil nový? Nedělá to třeba jen u té editace? Jinak sim karta má omezenou délku jména (počet znaků). Pokud navíc použiješ diakritiku, tak se to ještě zkracuje. Já mám třeba na nové simce od vodafonu max. 20 znaků bez diakritiky (včetně mezer). Pokud máš třeba nějakou starší simku, tak tam to bývalo myslím ještě míň.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

RosťaR
Příspěvky: 10
Registrován: 17. 4. 2013 3:13
Zařízení: Huawei Ascend Y300

Re: Nedají se přepisovat kontakty

Příspěvek od RosťaR »

samozřejmě je to omezením sim karty...taky jsem měl ten problém a musel jsem všechny kontakty převést do paměti telefonu a potom upravit..naštěstí jsem jich na simce neměl zas tolik ;)

Odpovědět