Přidej se

Y300 nenaběhne

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
strytek
Neregistrovaný uživatel

Y300 nenaběhne

Příspěvek od strytek »

nenaběhne mi huawei y-300 ukáže se jen logo HUAWEI a dál nic, čekal jsem dvě hodiny a pořád dokola.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Y300 nenaběhne

Příspěvek od Exp »

Zkus ho úplně vypnout, vytáhni na pár vteřin baterku a a zapni bez paměťové karty.

Kdyby to nezabralo tak zase vypni a stiskni současně tlačítko pro zvýšení hlasitosti (VOL+) a zapínací tlačítko (POWER). Měl by naběhnout recovery režim. Pohyb v něm je přes tlačítka hlasitosti, potvrzení POWEREM. Tam vybrat volbu "wipe data/factory reset". Může to telefon oživit, ale bude pak jak vybalený z krabičky (spouští to tovární nastavení a smažou se tím vlastní data - kontakty, aplikace, zprávy atd.).

Další možností je nahrát na kartu do složky dload instalačku s firmwarem a spoustit instalaci přes tlačítka VOL+, VOL- a POWER. Firmwary kdyžtak tady: viewtopic.php?f=21&t=1335. A mohlo by se hodit i tohle: viewtopic.php?f=21&t=1283.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Návštěvník
Neregistrovaný uživatel

Re: Y300 nenaběhne

Příspěvek od Návštěvník »

To jsem vše udělal bez paměťovky dokonce i jsem ho zkusil zapnout bez baterky v nabíječce a stále dokola skočí tam logo Huawei a dál nic. Na recovery režim to ubec nereaguje. Jedině teda ty firmwary

Návštěvník
Neregistrovaný uživatel

Re: Y300 nenaběhne

Příspěvek od Návštěvník »

Tak jsem koukal na ty firmwary a jsem uplně zmatený

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Y300 nenaběhne

Příspěvek od Exp »

Vybírej jen z části Stock ROM. To jsou oficiální neupravené firmwary. Musíš instalovat buď tu stejnou verzi, kterou máš v telefonu nebo nějakou novější. Zkus pro začátek třeba tohle: http://consumer.huawei.com/cz/mobile-ph ... m?id=25973.

Tlačítka VOL+, VOL- a POWER spouští instalaci firmwaru z karty. Když přes ně telefon zapneš a máš na kartě dload s firmwarem, tak se zobrazí instalační režim s růžovým páskem, který ukazuje průběh instalace. Je to rozdělené na 2 kroky. První je rozbalení balíku a druhý instalace. Kdyby se to na začátku druhého kroku seklo s chybou, tak pak zkus nějaký další (byla by to verze, která nejde na tvůj telefon nainstalovat).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Odpovědět