Přidej se

Pár dotazů ohledně rootu a ROM

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Berg
Příspěvky: 21
Registrován: 26. 12. 2013 20:15
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Operátor: T-Mobile

Pár dotazů ohledně rootu a ROM

Příspěvek od Berg »

Zdravím,
už nějakou dobu používám y třístovku a jelikož začíná být strašně pomalá, původní appky s každou aktualizací zabírají více místa a já už ani nemůžu skoro nic nainstalovat, rozhodl jsem se zvážit root. Nikdy jsem to ale nedělal a vůbec se v tom nevyznám, tak mám pár (z vašeho pohledu asi blbých :D ) otázek.

Díval jsem se na tento tutorial viewtopic.php?f=20&t=685 jak to rootnout.
A když pak chci přehrát tu ROMku, musím udělat ten postup a)ofiko odemčení bootloaderu,nahrátí TWRP recovery,root nebo mohu klidně b)root bez odemknutí bootloaderu nebo c)root na jedno kliknutí bez odemknutí bootloaderu (2 možnosti)??? Protože co se toho áčka týče, tak odkaz na ten program z Modaca je nefunkční. Nebo vlastně ten odkaz je funkční ale odkaz na stažení z té stránky ne.

Pokud to teda půjde i tím způsobem b) nebo c), nahrání ROMky bych měl provést podle tohohle návodu viewtopic.php?t=1283 a podle toho druhého způsobu?

Co se samotné ROM týče, tak kamarád mi doporučoval CyanogenMod, ale uvažoval jsem o tomhle: viewtopic.php?f=21&t=3226
Ale nevím, co je lepší, jde mi hlavně o to nějak ten mobil zrychlit (třeba i pro nějaké hry) a zbavit se některých těch předinstalovaných aplikací.

Budu rád za každou radu a pomoc :)

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Pár dotazů ohledně rootu a ROM

Příspěvek od Exp »

Ahoj Bergu. :) Základní info o tom co je to root najdeš tady: viewtopic.php?f=15&t=323

K tomu abys mohl do telefonu nahrát neoficiální custom ROM, tak potřebuješ navíc odemčený bootloader a TWRP (=recovery, přes které ji tam nainstaluješ). Takže buď zkusit najít někde jinde ten program z Modaca nebo z toho návodu na root postup A.

Instalace ROM pak odsud viewtopic.php?t=1283, bod 2 - Instal.zip.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Berg
Příspěvky: 21
Registrován: 26. 12. 2013 20:15
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Operátor: T-Mobile

Re: Pár dotazů ohledně rootu a ROM

Příspěvek od Berg »

Super, díky moc :)
Takže k tomu postupu A na to rootnutí nepotřebuju ten program z Modaca? Tak to jsem to asi blbě pochopil :D

Jinak se chci teda ještě zeptat jestli bys mi mohl doporučit nějakou tu ROMku a jestli je jedno, jaká verze to bude, protože jsem si všiml, že některé mají více verzí.

A taky ještě hodně blbý dotaz, ale je tam toho hodně, co by se dalo zdrbat a udělalo by to velké problémy s tím mobilem? :D :D :D

Odpovědět