Přidej se

Oznámení pro e-mail

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
tonny24
Příspěvky: 8
Registrován: 7. 5. 2013 9:29
Zařízení: Huawei Y300

Oznámení pro e-mail

Příspěvek od tonny24 »

Zdravím, mám problémy s oznámením příchozího e-mailu. U Huawei G300 jsem používal aplikaci Gmail, pro nastavení oznámení jsem nemusel vytvářet e-mailový účet v Nastavení-Zvuk-Tón oznámení (ani tam taková možnost nebyla) a při příchodu nového mailu telefon fungoval stoprocentně (tón totožný pro SMS oznámení). U Y300 také používám Gmail, ale bez nastavení mailového účtu v nastavení zvuků se tón oznámení nové pošty nechová jako "e-mail" ale jako "jiný", což by mi nevadilo, kdyby to fungovalo. Některé maily mi telefon oznámí, ale jiné ne (i když přijdou do doručené pošty, ne spam). Zkoušel jsem tedy vytvořit e-mailový účet v nastavení zvuků mailu, ale tam mi nevyhovuje, že minimální interval pro kontrolu pošty je 5 minut. Poradí někdo jak provést nastavení, aby mi oznámení nové pošty šlapalo bezproblémově jako u G300? Díky

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení pro e-mail

Příspěvek od mitsuu84 »

Teda né že bych tě pochopil uplně s tím používáním gmailu bez vytváření email učtu.Já používám 2 gmaily,oba přidaný v system nastavení a bez nějakýho zásahu do aplikace gmail mi choděj všechny maily hned,zobrazuje se ikona v liště,číslo nepřečtených mailů u ikonky aplikac,zvuk přehrává a dioda bliká.Já si teda nastavil na každej gmail(přímo v aplikaci),normal email(přímo v aplikaci) jinej zvuk a uplně jinej aj na sms at vím co kam přišlo.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

tonny24
Příspěvky: 8
Registrován: 7. 5. 2013 9:29
Zařízení: Huawei Y300

Re: Oznámení pro e-mail

Příspěvek od tonny24 »

mitsuu84: Účet jsem vyplnil v aplikace Gmail, ale ne v nastavení zvuků (kde se pro e-mail musí vyplnit). Ty jsi to vytvořil přímo v nastavení zvuků pro e-mail a i přes to, že to v následujícím kroku nabízí minimální interval kontroly 5 minut, ti chodí oznámení "hned"?

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení pro e-mail

Příspěvek od mitsuu84 »

Já nic v nastavení zvuků nenastavoval.Oba učty gmail sem přidal v systémovým nastavení-učty-přidat učet a vše chodí hned jak má i se zvukem.Jen mi nevyhovoval přednastavenej zvuk oznámení tak sem v aplikaci gmail si nastavil svuj,abych poznal když přijde gmail,seznam mail nebo sms.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

tonny24
Příspěvky: 8
Registrován: 7. 5. 2013 9:29
Zařízení: Huawei Y300

Re: Oznámení pro e-mail

Příspěvek od tonny24 »

Zkusil jsem odebrat účty co jsem v telefonu měl a nastavil jsem je přes "přidat účet" jak píšeš. Když se podívám do nastavení-zvuk-tón oznámení-email, tak tam žádný účet nastavený nemám. Zvuk si nastavím přímo v aplikaci Gmail a budu to nějakou dobu pozorovat, snad to už bude ok. Díky za rychlou odpověď.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení pro e-mail

Příspěvek od mitsuu84 »

Však zvuk si nastav přímo v gmail aplikaci v nastavení učtu.Já si tak zvuk nastavoval aj na předešlích droidech a se zvukem nikdynebyl problém a se syncronizací gmailu taky ne.Mail přijde hned jak ho druhá strana odešle viz třeba tady na foru,si odepsal a mě hned přišel mail že v tématu na foru je nová odpověd.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

honza
Neregistrovaný uživatel

Re: Oznámení pro e-mail

Příspěvek od honza »

prosím jak nastavit poštu když mám adresu honzahradek@atlas.cz nemůžu to nastavit v emailovém klientu ani za nic díky prosím o radu tu první to nastaví ale odchozí ani za nic díky nemám něco více pustit wifi jede

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Oznámení pro e-mail

Příspěvek od Exp »

Příchozí pošta ti funguje? Atlas provozuje centrum, takže v poštovní aplikaci v nastavení odchozí pošty zadej tyto hodnoty:

Server SMTP: smtp.centrum.cz
Port: 25
Typ zabezpečení: žádné
Zaškrtnout políčko "požadovat přihlášení"
Uživatelské jméno: honzahradek@atlas.cz
Heslo: **********

A mělo by to fungovat. :)

Tady jsou k tomu kdyžtak nějaké bližší informace:

Kód: Vybrat vše

http://napoveda.centrum.cz/index.php?/Knowledgebase/List/Index/1/email
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

tonny24
Příspěvky: 8
Registrován: 7. 5. 2013 9:29
Zařízení: Huawei Y300

Re: Oznámení pro e-mail

Příspěvek od tonny24 »

Tak dva týdny jsem to sledoval notifikaci mailů a bohužel, některé maily vůbec neoznámí, jiné oznámí po delší době. Všiml jsem si jedné nepříjemnosti, která to může mít na svědomí. Občas se stane, že když telefon odemknu, najednou se rychle zaktualizuje čas a začnou mi chodit maily (u sms a hovorů jsem to nezaregistroval), které byly odeslány třeba před několika hodinama (když byl telefon pořád zamknutý). Jako by občas po dobu uzamčení nejela synchronizace. Na jiném fóru jsem četl, že to může být kombinací staré SIM a nového telefonu. Setkal se někdo s tímto problémem?

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oznámení pro e-mail

Příspěvek od mitsuu84 »

A to ti dělá na wifi nebo 2G/3G??Nemuže to být tím,že když se mobil zamkne a uspí,odpojí se ti od netu a tudíž nic nechodí do doby,než ho zas probudíš?U wifi se to dalo nastavit,zda má běžet furt(i v režimu spánku) a nebo při přechodu do spánku,se odpojit.Simkou si myslím že to nebude.Máti má taky android a má sim 13let (ještě z dom twistu a sít jí to píše paegas) a problém s tím nemá.Mě běží wifi furt a jak gmail tak seznam mail přijde hned.
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Odpovědět