Přidej se

Rady pro androidovského začátečníka

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od Exp »

Nešlo by to udělat jen v tom vestavěném google kalendáři? Můžeš na každý týden udělat poznámku (třeba ke každému pondělku). A při zadávání poznámky můžeš zadat opakování.

A nebo se mrkni v Play na aplikaci WorkOrg, která by měla být přímo pro tento účel: https://play.google.com/store/apps/deta ... kuc25lZyJd
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

rekvy
Příspěvky: 26
Registrován: 22. 4. 2013 16:08
Zařízení: Huawei Y300

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od rekvy »

čau, můžu se ještě zeptat, jak vypnout vibrace např. když odemykám mobil ze spánku nebo při vypínání respektive restartu atd. ? Nikde jsem to v nastavení nenašel, jsou tam pouze vibrace volání, sms atd.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od Exp »

Vibrace při zapnutí ve výchozím stavu zrušit nejde. Možná by to šlo nějak s rootem a něco někde přepsat, ale nevím jak. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Ronne Nurian
Příspěvky: 1
Registrován: 3. 7. 2013 10:33
Zařízení: Huawei Y300

Rady pro androidovského začátečníka - SMS

Příspěvek od Ronne Nurian »

Zdravím.

Nenašla jsem lepší kategorii, takže se ptám zde.

Pořídila jsem si Y300 pár dní zpátky. Odeslala jsem pár sms a když jsem dnes vlezla do zpráv zjsitila jsem, že SMS odeslané 2 dny zpátky jsou prostě pryč. Nechci říkat "vymazaly se", ale kdo ví - možná ano, každopádně já jsem je mazat nechtěla.

Dívala jsem se do nastavení - tam jsem neměla zakliknuté "Smazat staré zprávy". Vlastně ani nevím, jestli jsem to měla mít zaticknuté nebo ne, kažopádně bych ráda docílila toho, abych staré zprávy měla stále dostupné. Promazávat si je umím i sama, telefon to nemusí dělat za mě.


Díky moc za radu nebo vysvětlení.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od Exp »

Ahoj Ronne, normální to není. Já mám sice G300, ale zprávy mi nemizí. To mazání starých zpráv nech vypnuté. Není třeba možné žes je nějak omylem smazala? Používáš na SMS tu defaultní aplikaci?
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

sedli
Příspěvky: 19
Registrován: 7. 7. 2013 21:50
Zařízení: Ascend Y300
Operátor: mobil.cz

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od sedli »

Tak pár dotazů...
1) Jde odstranit ikony Twitter a Už vím proč (cosi od O2, přitom mám jiného operátora ) ? Píše mi, že tyto aplikace nelze odstranit, ale nechci je tam.

2) Jak ukončit jakoukoliv aplikaci, když v nabídce není ukončit ? Vyjíždím z ní pouze levým tlačítkem zpět, když podržím na základní obrazovce dlouze domeček ( prostřední tl. ), ukáže mi to všechny předtím spuštěné aplikace a tam je teprve ukončím...jak ukončit jakoukoliv aplikaci normálním zp. ?

3) Jak nastavit zesilující vyzvánění ? V nastavení jsem našel pouze nast. hlasitosti, žádná volba vzrůstající melodie...
Live to Ride, Ride to Live...

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od Puget »

1) Info o aplikaci / vypnout. Aplikace se pak už nebude zobrazovat v seznamu aplikací.

2) Domečkem? Bez přidržení se normálně dostává na hlavní plochu. Pak ještě třeba v Nastavení / Možnosti pro vývojáře / Neukládat aktivity.

3) Nevím jak to má Y300.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

sedli
Příspěvky: 19
Registrován: 7. 7. 2013 21:50
Zařízení: Ascend Y300
Operátor: mobil.cz

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od sedli »

1) Tak to se povedlo, už jsou skryté, vypnuté :-)
2) Jen jsem se ptal, jak se standartně vypíná jakákoliv aplikace, která nemá v nabídce vypnout...dělám to tak, že dám šipku zpět...jenže aplikace není vypnutá, ale běží a až ve správci aplikací v sekci právě spuštěné ji vypnu...
3) Tak možnost zesilujícího vyzvánění jsem dosud nenašel.
Live to Ride, Ride to Live...

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od Puget »

2) Některé aplikace jsou systémové a spouštějí se sami i po ukončení. Možná to bude tenhle případ.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

sedli
Příspěvky: 19
Registrován: 7. 7. 2013 21:50
Zařízení: Ascend Y300
Operátor: mobil.cz

Re: Rady pro androidovského začátečníka

Příspěvek od sedli »

Tak to bude asi ono....

Borci, asi to budou dotazy jak z Marsu, ale ještě dva dotazy...

1) Kde nastavím prodlevu osvětlení displeje ? ( prostě čas, než mi zhasne displej pokud se ho nedotknu ) - v nastavení obrazovky je jen jas, ale prodleva osvětlení žádná...

2) Je to zvláštní...jednoduše jsem třeba v nastavení nebo prohlížeči, není tam nikde možnost zavřít, tak dám levé tl. zpět, dostanu se na domovskou obrazovku, ale app běží dále...po určité době se podívám do správce aplikací, najedu na právě spuštěné a je jich tam třeba 20 - vše co jsem předtím zapnul nebo prohlížel...a musím to ručně křížkem vymazat jedno po druhém...a hned vidím, jak se uvolňuje paměť RAM....prostě nevím, jak ukončovat standartně aplikace, nebo nechápu androida...
Live to Ride, Ride to Live...

Odpovědět