Přidej se

Výměna sd karty

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
tulipan
Příspěvky: 28
Registrován: 10. 5. 2013 12:51

Výměna sd karty

Příspěvek od tulipan »

Vypadá to, že budu muset vyměnit sd kartu za nějakou s více gb, to co mám mi nějak nestačí. A teď potřebuji radu: Jako výchozí úložiště mám sd kartu. Než odeberu kartu, tak mám dát výchozí jako interní nebo je to jedno? Jde mi o ty aplikace už přednastavené, aby nebyl s nimi nějaký problém, když tam pak dám kartu jinou. Kartu vyndám po vypnutí celého telefonu nebo lze jen potvrdit v telefonu bezpečně odebrat kartu? Jo a synchronizujete nějak sd kartu? Já u té co teď mám ne a vše O.K. Ani v telefonu nikde nevidím tuto možnost. Všem díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Výměna sd karty

Příspěvek od Exp »

Myslím že když odpojíš kartu v nastavení, tak se to automaticky přepne na vnitřní. Stačí odpojit a pak vytáhnout, telefon vypínat nemusíš. Kartu nijak nesynchronizuju. :) Já osobně když bych dával novou kartu, tak bych pak udělal tovární nastavení, vybral bych výchozí úložiště na kartu a nainstaloval aplikace znova.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: Výměna sd karty

Příspěvek od TeeJay »

Každopádně by to mělo fungovat i tak, že bys vyndal starou kartu, zkopíroval v počítači její obsah na novou kartu, dal tam novou a fungoval vesele dál :) za pokus nic nedáš, kdyby to náhodou nefungovalo, jakože bude.

tulipan
Příspěvky: 28
Registrován: 10. 5. 2013 12:51

Re: Výměna sd karty

Příspěvek od tulipan »

Díky moc,
chybička se vloudila: nebylo myšleno synchronizování ale formátování karty. Ve starém telefonu to šlo, ale v Andrtoidu to nikde nevidím, ale nejspíš to ani tedy není třeba.
Ještě jednou díky za radu.

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Výměna sd karty

Příspěvek od Puget »

To je podle telefonu. V některém to je a v některém zase ne. Každopádně kartu můžeš naformátovat i v PC.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

tulipan
Příspěvky: 28
Registrován: 10. 5. 2013 12:51

Re: Výměna sd karty

Příspěvek od tulipan »

Jak se formátuje v PC se přiznám, že vůbec nevím. Formátovat ale kartu asi není vůbec před prvním použitím třeba? Zatím co mám kartu v telefonu tak žádné formátování mě nenapadlo a tím pádem se nedělalo a vše O.K.

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Výměna sd karty

Příspěvek od Puget »

Není potřeba ji formátovat při prvním použití.
v PC ji formátuješ tak, že ji tam vložíš objeví se v počítači - myslím tím ty složky - disky atd. tam najdeš tu SD kartu, pravé tlačítko a vybereš formátovat. Nějak takhle to tam je.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

tulipan
Příspěvky: 28
Registrován: 10. 5. 2013 12:51

Re: Výměna sd karty

Příspěvek od tulipan »

Tak právě že nevím jakým způsobem připojit tu kartu k PC. Jinak karta vyměněna a O.K., chci teď ještě udělat to tovární nastavení a když na to najedu tak je tam toto : Tato akce vymaže určitá data z vnitřního úložiště včetně: Vašeho účtu Google, systémových dat, dat aplikací a nastavení, nainstalovaných aplikací. Jde mi o ten Google, takže když udělám tovární nastavení, tak přijdu o Google účet? Je nutné to tovární nastavení po výměně karty vůbec dělat nebo to není třeba? Vše totiž vypadá že je O.K. Díky.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Výměna sd karty

Příspěvek od Exp »

Továrním nastavením o Google účet nepříjdeš. Jen se smaže zadaný Google účet z telefonu a budeš si ho tam pak muset zadat znova. Tovární nastavení dělat nemusíš, ale je to podle mě lepší. Budeš tak mít čistý telefon a jistotu, že všechno bude nainstalované správně. Po továrním nastavení si hned kdyžtak nastav výchozí úložiště na kartu (ještě před tím, než začneš cokoliv instalovat). Formát karty v telefonu by měl být v nastavení - úložiště - smazat kartu SD. Pokud bys chtěl formátovat v počítači, tak musíš mít čtečku karet, abys ji měl vůbec kam připojit. :) Když máš novou kartu, tak formát není potřeba. Je naformátovaná už z výroby.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

tulipan
Příspěvky: 28
Registrován: 10. 5. 2013 12:51

Re: Výměna sd karty

Příspěvek od tulipan »

Moc a moc díky za vyčerpávající odpověď :-)

Odpovědět