Přidej se

Jak používáte android telefon?

Android fórum, obecná diskuze, novinky, zkušenosti
Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Jak používáte android telefon?

Příspěvek od Exp »

Určitě všichni víte, že android je operační systém od googlu. Primárně je určený k využívání google účtu a s ním spojených služeb. Mám ale v okolí hodně uživatelů androidu, kteří si založili google účet pouze kvůli přístupu na google play (stahování aplikací). Já když jsem s androidem před léty začínal, tak jsem už nějakou dobu google aktivně používal (adsense, analytics a další služby). Dnes už i gmail, google reader atd. Snažím se to využívat na maximum už i kvůli tomu, že mám telefon s androidem. Ale ze začátku mi dost trvalo, než jsem se přes tu provázanost telefonu s googlem přenesl. Vadilo mi, že ode mě mají strašně moc osobních údajů. Ale zvyknul jsem si na to a dnes už to ani moc neřeším. :)

A jak jste na to vy? Máte android, ale vyhýbáte se google službám nebo naopak? Jaké další služby od googlu aktivně používáte?
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od scarabeus »

Google služby jsem měl asi tak 5 let před telefonem, takže já tu provázanost jenom uvítal :-)
JB 4.2.1

Farp
Příspěvky: 25
Registrován: 26. 10. 2012 7:26

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od Farp »

Já jsem používal google jen bez účtu (mapy, vyhledávání atd.). G300 je můj první android telefon. Od té doby mám gmail (používám jen jako druhý e-mail). Google play používám asi nejvíc. :)

jirkas
Příspěvky: 122
Registrován: 17. 11. 2012 13:36
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: ICS

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od jirkas »

Já mám také první mobil s androidem...jina služby od googlu jsem v podstatě nepoužíval, ale poslední dobou čím dál víc, akorát jsem začal místo firefoxu používat chrome...pak mapy a to je asi vše :D

votur
Příspěvky: 15
Registrován: 7. 12. 2012 23:16
Zařízení: HuaweiG300
Firmware: ICS

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od votur »

hlásím se ke skupině "google play only"

ne že bych se google službám vyloženě vyhýbal, ale nemám potřebu je využívat. pokud ovšem máte tip na něco výjimečného, nebráním se vyzkoušení.

Uživatelský avatar
LMN_35
Příspěvky: 106
Registrován: 28. 11. 2012 19:09
Zařízení: ASUS Zenfone 5
Firmware: Android 4.4.2
Operátor: O2

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od LMN_35 »

celkom som uvital moznost prepojenia Google sluzieb, okrem mailu, google play, pouzivam napr. aj google drive na zalohu fotografii, suborov z MT. Myslim, ze to ma logiku, a je dobre mat nieco, co je spolu previazane (kompatibilne), a nemusim hladat ine sluzby

Uživatelský avatar
LMN_35
Příspěvky: 106
Registrován: 28. 11. 2012 19:09
Zařízení: ASUS Zenfone 5
Firmware: Android 4.4.2
Operátor: O2

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od LMN_35 »

este mozno jeden dovetok, pouzivam aj synchronizaciu kontaktov a kalendara so svojim gmail uctom. Toto som velmi ocenil naprikald pri preinstalacii telefonu, kde som si po dokonceni len dal zosinchronizovat tieto dve veci, a mal som to ako pred tym. Ziadna starost so zadavanim kontaktov nanovo, pripadne vsetkych udalosti v kalendari, ktore by som si aj tak tazko pamätal. Rovnako to bude uzitocne aj vtedy, ak raz vymenim telefon za iny...

Uživatelský avatar
LMN_35
Příspěvky: 106
Registrován: 28. 11. 2012 19:09
Zařízení: ASUS Zenfone 5
Firmware: Android 4.4.2
Operátor: O2

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od LMN_35 »

votur píše:hlásím se ke skupině "google play only"

pokud ovšem máte tip na něco výjimečného, nebráním se vyzkoušení.
k tej synchronizacii kontaktov cez gmail ucet, mozno sa nejedna o nic vynimocneho, ale uvediem jeden priklad z osobnej skusenosti. Tento rok v lete nas niekto na dovolenke kompletne "vybielil", cize okrem dokladov, cennosti nam ukradli aj vsetky MT. Vtedy sa manzelka zhrozila (mala firemny telefon), a pytala sa ma, ci mam niekde zalohu jej kontaktov. Vravim, ano, mam ich v PC. Co sa ale stalo, ked sme sa vratili? vo firme jej uz nedali povodny Samsung, ale HTC. Aj napriek tomu, ze som mal zalohu kontaktov v PC, nastala mensia potiaz - ako ich dostat do noveho MT? Zaloha spravena cez oficialny program ponukany Samsungom bola sice v xls, vo formate csv, ten ale nebol kompatibilny s HTC. Pozitivum o kontaky neprisla, negativum musela si radovo stovky kontaktov nahodit manualne. Pritom by stacilo, keby mala urobenu sysnchronizaciu s gmail uctom, a problem je vyrieseny. Cize zdanlivo, nic vynimocne, sa zrazu prejavi, ako velmi uzitocna vec, minimalne z mojho pohladu.

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od scarabeus »

Jó kontakty - krásná věc. My máme ve firmě kontakty synchronizované přes MS exchange, takže když mi někdo šlohne telefon, tak mě to sice naštve, ale o kontakty nepřijdu. Bohužel ani tato synchronizace není blbuvzdorná a to hlavně vůči výrobcům mobilů:
Pár příkladů z praxe:
1) šéf měl iPhone 4 a kontakty právě přes Exchange, no a koupil si iPhone 4S a rázem se mu "ztratily" čísla u asi 1/3 kontaktů. Hledali jsme příčinu a důvod byl, že zatímco iPhone 4 nevadilo, když bylo telefonní číslo zapsáno v položce ostatní, 4Sko už to nezkouslo. Byla bomba předělávat asi 800 čísel v Excelu, kam se nám to povedlo naexportovat a pak to naimportovat zpět
2) zákazník má Samsung Galaxy SII a kontakty má ve formátu Příjmení, jméno synchronizované přes Bluetooth s autem (Audi). No a po jedné aktualizaci to má v autě jako Jméno, Příjmení (ačkoliv v telefonu je to pořád OK) a co s tím, neví ani v autorizovaném servisu Audi

Mě teď čeká výměna firemního telefonu (Windows mobile 6.5) za nějaký Android a tak jsem celkem zvědav, co to provede u mě :-)
JB 4.2.1

votur
Příspěvky: 15
Registrován: 7. 12. 2012 23:16
Zařízení: HuaweiG300
Firmware: ICS

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od votur »

LMN_35 píše: k tej synchronizacii kontaktov cez gmail ucet

to zní užitečně. jak to udělám? :-) z minulého samsungu na nynější huawei jsem si poslal kontakty přes BT a všechno v pořádku. ani jsem nedoufal, že to bude tak jednoduché, ale pro příště bych měl rád v záloze google zálohu.

Odpovědět