Přidej se

Jak používáte android telefon?

Android fórum, obecná diskuze, novinky, zkušenosti
Uživatelský avatar
LMN_35
Příspěvky: 106
Registrován: 28. 11. 2012 19:09
Zařízení: ASUS Zenfone 5
Firmware: Android 4.4.2
Operátor: O2

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od LMN_35 »

vojdi do kontaktov, potom stlac tu mriezku dole vlavo, z ponuky vyber spravovat kontakty, kopirovat kontakty, tam si vyber Google, stlac to a hotovo

Uživatelský avatar
scarabeus
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 11. 2012 20:10
Zařízení: Huawei Ascend G700
Firmware: G700-U20
Operátor: Vodafone
Bydliště: Brno

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od scarabeus »

Ale tahle záloha se týká jenom kontaktů uložených v telefonu, že? Kontakty na SIM to nebere, nebo ano?
JB 4.2.1

Uživatelský avatar
LMN_35
Příspěvky: 106
Registrován: 28. 11. 2012 19:09
Zařízení: ASUS Zenfone 5
Firmware: Android 4.4.2
Operátor: O2

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od LMN_35 »

myslim, ze ano, ale potvrdit to nemozem, ja nemam ziadne kontakty ani v telefone, ani na SIM.., samozrejme mam este zalohu v PC a na SD karte, keby nieco
ale to na veci nic nemeni, ak mas kontakty na SIM nakopiruj ich do telefonu, potom nakopiruj do Google, potom ich z telefonu vymaz, a nakoniec povol synchronizaciu s Google, a mas vsetky kontaky opät k dispozicii

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od Exp »

Ona je v té synchronizaci obrovská výhoda v tom, že si to můžu rychle a pohodlně obnovit na jakémkoliv zařízení s androidem nebo přistupovat na jakémkoliv počítači. Stačí si jen pamatovat heslo na google účet. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
rosten
Příspěvky: 18
Registrován: 10. 2. 2013 19:05
Zařízení: Huawei Ascend G300
Firmware: 4.0.3

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od rosten »

Všeobecně nemám rád značky Google, Facebook a Apple. Takže google účet mám jen kvůli marketu a dost mě na androidech vadí, jak jsou prošpikované googlem, ale to už je fakt, na který jsem si zvykl...
V PC používám firefox a v androidech Delfína. Co se týče zálohování, tak mám doma síťové uložiště s dvěma 1Gb disky z nichž jeden je zrcadlo a tam zálohuji veškerá důležitá data včetně vytvářených záloh telefonů. Mám zálohy telefonů od roku 2004, které provádím skoro každý měsíc nebo při výměně MT.
A co se týče dostupnosti dat z "venčí" tak k tomu používám nástroje na vzdálenou plochu, takže pohoda.. :P

petrnaku
Příspěvky: 1
Registrován: 19. 2. 2013 21:29

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od petrnaku »

Založil jsem si účet jen kvůli telefonu, ale začínám si na ten jejich mail zvykat. :-)
Telefonní čísla můžete snadno a rychle vyhledávat přes internetový telefonní seznam. Telefonní seznam pevná linka je stěžejní částí současného telefonního seznamu. Přes chytré telefony můžete sledovat TV online nebo poslouchat radio online.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od mitsuu84 »

Já si google učet založil až když jsem si "omylem" koupil první android co přišel na trh,T.Mobile G1 (Htc dream) a od tý doby na google nedám dopustit.A synchronizace kontaktů,kalendáře atd nemá chybu.V pc si cokoliv pohodlně změním a hned to de do mobilu.Na předešlým mobilu jsem co chvila experimentoval s ROM a pak stačilo jen se přihlásit na google a vše se hned sesynchronizovalo a pohoda.Žádný přeposílání čísel nebo opisování událostí v kalendáři atd.Nejvíc v mobilu používám Gmail,Gtalk(G+ pokec),G+,Youtube a po delší době i chrome browser(měl sem ho jen v EVU 3D,na optimusu one mi nešel),používám ho x let i v pc,takže záložky atd se mi synchronizuje s mobilem.Sice mě poslední dobou lákaj mobily s windows 8,ale spíš na vyzkoušení,jak to šlape a chodí tam.Ale jinak se od googlu/androida nehnu,vyhovuje mi na 101% :lol:
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Sailes251
Příspěvky: 100
Registrován: 25. 4. 2013 10:54
Zařízení: Huawei Ascend G-300
Firmware: CyanogenMod 9.1 R10
Operátor: o2
Bydliště: Slovenská Republika

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od Sailes251 »

Ja som si založil Google účet už dosť dávno (pred 6rokmi) a aj mne vadilo že chcú odomňa dosť veľa informácií dosť ma to štvalo ale po tej dobe čo používam asi 3 android telefón ma to už netrápi .
Predtým jak som si kúpil prvý android telefón som používal Google ako emailovú schránku , google+ používam tiež a ešte do adsense či jak sa to volá aj to .

Ak sa môžem spýtať aký bol váš prvý android telefón ? Môj Samsung Galaxy Ace(GT-5830) potom , Samsung Galaxy S (i900) a teraz G300vku :-)
Saválo Rytmus katéé :-)

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od Puget »

G300 je muj prvni :D
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak používáte android telefon?

Příspěvek od mitsuu84 »

T-mobile G1 alias HTC Dream :D
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Odpovědět