Přidej se

Používáte antivirový program?

Android fórum, obecná diskuze, novinky, zkušenosti
Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od Puget »

Já dříve používal Avast, ale když jsem flashnoval custom ROMky tak mě už nebavilo si všechno nastavovat atd. (sice jsem to mohl obnovit ze zálohy, ale ani k tomu jsem se nedokopal :D)
Avast mi žral v průměru 15MB RAM což je méně než hudební přehrávač :D
Popřípadě by šlo s ROOTem zakázat přístupy např. k poloze nějakým aplikacím. (Lucky patcherem atd.)
btw, CM taky dělá na nějakém režimu pro aplikace kde se jí např. zakáže čtení SMS atd. sice to už tu bylo, ale teď je asi nějaké "obrození". :P
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od mitsuu84 »

O tom CM sem taky četl někde právě,ale už nevím kde :lol: .
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od Pavel »

Pouzivam Zoner AntiVirus.Na par vadnych aplikaci me to uz upozornilo.Pritom aplikace stahuju jen z Google play.Tak nevim zda je nedokonaly ten Antivirus nebo zda na gplay jsou vsechny apky ok.
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

Uživatelský avatar
Puget
Příspěvky: 2001
Registrován: 18. 1. 2013 20:38
Zařízení: Apple iPhone X
Firmware: iOS 12.4
Operátor: China Unicom

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od Puget »

Na Google play rozhodně není všechno v "pohodě". Ale ten antivirus tě nejspíše upozornil na to, že v aplikaci jsou různý reklamy atd. Je to podle mně neškodné.
Je-li tu na fóru můj příspěvek s nějakou ROM, kterou jsem dlouho od té doby co vyšla nová verze neaktualizoval / nepřidal nový odkaz dejte mi prosím vědět na mail. Všechno ostatní pište formou soukromé zprávy (SZ).

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od Exp »

Jak říká Puget, bohužel i na GP můžou být problémové aplikace. Vždycky před instalací je dobré mrknout na recenze a komentáře od ostatních.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od Pavel »

Ja ty aplikace kde me antivirus upozornil na nejaky problem radsi neinstaloval.Zas tolik jich nebylo :D
Jo a ty recenze jsou nekdy zavadejici.Problem ktery ma nekdo s aplikaci se nemusi u kazdeho projevit.
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

mocakardiak
Příspěvky: 7
Registrován: 23. 8. 2013 10:28
Zařízení: G510

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od mocakardiak »

Nepoužívám, zbytečnost.

Uživatelský avatar
Pavel
Příspěvky: 659
Registrován: 6. 5. 2013 10:10
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4
Operátor: Kaktus

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od Pavel »

Myslim ze to neni zbytecnost.Pokud antivir funguje spravne tak odhali pripadne nebezpeci pro telefon.
Moje telefony jak šel čas: Motorola T180-Alcatel One Touch 311-Sony Ericsson K700i-Huawei Ascend G300-Xiaomi Redmi Note 4 Global 3GB

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od Exp »

Ono hodně záleží na způsobu používání telefonu. Pro někoho může být antivir užitečný (používání aplikací mimo Play, pro jistotu kvůli mobilnímu bankovnictví, navíc v některých antivirech jsou i další užitečné funkce zablokování a ovládání mobilu na dálku, firewall apod.) a někdo to naopak nevyužije. :) Každý na to bude mít asi vlastní názor.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
policak
Příspěvky: 157
Registrován: 23. 6. 2013 13:36
Zařízení: VF Smart ultra 6
Firmware: Stock

Re: Používáte antivirový program?

Příspěvek od policak »

Po dvou letech s Androidem povazuji antiviry za zbytecnost. Vyzkousel jsem stovky aplikaci jak z Play, tak mimo nej a na zavirovanou app jsem nenarazil. Stejne tak na zavirovanou stranku, nebo prilohu v mailu. Jednou za cas nejaky antivir stahnu, necham proskenovat mobil a zase smazu, protoze nikdy nic nenasel. Ani neznam nikoho, kdo by se se zavirovanou aplikaci setkal, vsechno jsou jen informace z doslechu a nakonec se ukaze, ze slo o aplikace typu cinsky menstruacni kalendar apod. 8-)

Odpovědět