Přidej se

Google nechce dual-boot

Android fórum, obecná diskuze, novinky, zkušenosti
Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Google nechce dual-boot

Příspěvek od mitsuu84 »

Zahraniční server DigiTimes přinesl zprávu o tom,že společnost Google nesouhlasí u jedné z novinek od Asusu s nasazením možností výběru operačního systému mezi Androidem a Windowsem.Přitom podobných zařízení na letošních ročnících veletrhů CES nebo MWC jste mohli vidět v nepřeberném množství.V Mountain View tedy zřejmě stavějí do popředí obchodní plány před otevřeností platformy Android,což možná některé nepřekvapí vzhledem k prodejním číslům svého konkurenta.Na firmu Asus údajně vynakládají tlak,aby prodejní plán s modelem Transformer Book Duet TD300 ještě o neupřesněnou dobu odložila.Tento hybridní tablet by měl být schopen běžet na systému Android společně s Windows 8.1,kterému může vyšší prodejnost na úkor Androidu jenom více prospět.Jakým způsobem z toho problému Asus vybruslí doposud neobjasnil,i když obě strany pravděpodobně neuspokoí.Microsoft cestu Androidu částečně nedávno otevřel při představení Nokie X,přičemž navíc od minulého roku nabádají své partnery k výrobě chytrých telefonů s možností dual-boot.Každopádně Google si zaslouží plné pochopení,když se přihlídne k tomu,že vozit konkurenci na vlastním úspěchu není zrovna smysluplné.Co si o tom myslíte vy?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Jozef35
Příspěvky: 114
Registrován: 17. 12. 2013 20:02

Re: Google nechce dual-boot

Příspěvek od Jozef35 »

Pokial viem Asus taky tablet predaval uz minuly rok. Podla mna je to super. S Windowsom a klavesnicou je to pracovny notebook a po prepnuti na Android tablet na zabavu. Mne sa ten Transformer paci. Preco by to malo Googlu vadit?

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Google nechce dual-boot

Příspěvek od maxXx »

Já osobně měl taky docela dlouho zkušenost s dual-boot tabletem na architektuře x86, konkrétně nový Atom řady Bay Trail a můžu říct, že právě díky tomuto procesoru Android naprosto postrádal smysl. Na zábavu potažmo konzumaci obsahu úplně stačily aplikace v prostředí Modern UI u Windows 8. A po připojení dokovací stanice s větším diskem, klávesnicí, touchpadem a trojicí USB 3.0 se s tím dalo vážně i pracovat... + i to pošahané ovládání W8.1 najednou na dotykovém zařízení dávalo smysl a ještě hodinu potom jsem na "osmičkách" marně hajloval na svůj nedotykový monitor...

Myslím, že právě proto nechce Google dual boot. Když už si koupíš Android zařízení tak to bude nejspíše něco s architekturou ARM, kde už MS zařízlo (doufám definitivně) svoje Windows RT a na architektuře x86 je prostě pořád plnohodnotný Windows lepší. Pokud k němu dostanete navíc plnohodnotný balík MS Office zdarma, tak není co řešit.
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Jozef35
Příspěvky: 114
Registrován: 17. 12. 2013 20:02

Re: Google nechce dual-boot

Příspěvek od Jozef35 »

No mozno to tak je. Neviem co na to povedia adolescenti co vyrastli na mobile s Androidom. Kupovali sme na Vianoce pubertakom tablety a ten Transformer trio ci ako sa to vola sa mi pacil prave kvoli tomu dual bootu. Samotny W8 by im nenahradil asi telefon s Androidom ale bolo by to pouzitelne aj ako notas. Obycajne Transformeri sa mi nepozdavali prave kvoli W8 a zaplatit dvojnasobok za dual mi uz prislo ako velky luxus.
Ja npr. tablet s Androidom nepotrebujem, staci mi 5" telefon, ale ak by som si mal kupit tablet, tak asi nieco ako Asus Transformer s klavesnicou a Windowsom. Mozno sa Google naozaj boji, ze zakaznik zisti, ze Android v tablete vlastne nepotrebuje.

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Google nechce dual-boot

Příspěvek od maxXx »

Přesně jak říkáš/te Jezefe... ono jde také o to, že google moc "nezabojoval" na poli tabletového prostředí... Jeho prostředí pro tablety se rovná mírně předělanému mobilnímu prostředí a na tabletu si prostě velice rychle zvykneš na multi-tasking typu na 1/4 displaye mám kalendář a na zbylých 3/4 otevřený email do kterého kopíruju poznámky z kalendáře... Tohle google nechal na výrobcích a jejich nádstavbách...

Mám pocit, že jako první to měl Samsung Galaxy TAB a tam se to zrovna moc nepovedlo... Windows to má i v Modern UI a jak říkam zvyká se na to rychle... avšak pro děti resp. pro někoho kdo má tablet pouze na zábavu je tato funkce zbytečná.
Můj názor je, že se trch tabletů roztříští na pole x86 tabletů které ovládne MS se svým Windows a Office zadarmo a Androidí tablety porostě zůstanou Androidí se svojí cenou, rychlostí a dostupností mají úspěch také zaručen.
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Google nechce dual-boot

Příspěvek od Exp »

Tak podle aktuálních informací Microsoft spolu s Googlem zatlačili na Asus a tento tablet s dualbotem nakonec nebude. Asus ukončil výrobu. Tablet se měl začít prodávat už tento měsíc v Americe.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Jozef35
Příspěvky: 114
Registrován: 17. 12. 2013 20:02

Re: Google nechce dual-boot

Příspěvek od Jozef35 »

Ale ved Transformer trio sa predava uz takmer 1/2 roka. Tak ako ze nebude ked davno je?

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Google nechce dual-boot

Příspěvek od mitsuu84 »

Transformer Book Duet TD300 se půl roku prodává??Transformer Trio tu nikdo neresi ;-) Precti si znovu prvni prispevek a na to reaguje i Exp v postu nad tebou ;-)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Google nechce dual-boot

Příspěvek od maxXx »

Exp píše:Tak podle aktuálních informací Microsoft spolu s Googlem zatlačili na Asus a tento tablet s dualbotem nakonec nebude. Asus ukončil výrobu. Tablet se měl začít prodávat už tento měsíc v Americe.
Myslím že to neuhlídají viz. http://www.mobilmania.cz/bleskovky/andr ... fault.aspx
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Jozef35
Příspěvky: 114
Registrován: 17. 12. 2013 20:02

Re: Google nechce dual-boot

Příspěvek od Jozef35 »

mitsuu84 píše:Transformer Book Duet TD300 se půl roku prodává??Transformer Trio tu nikdo neresi ;-) Precti si znovu prvni prispevek a na to reaguje i Exp v postu nad tebou ;-)
Ved hej. Mal som na mysli koncept ako taky. TD300 a Trio je v principe rovnake zariadenie. Preco Trio ano a TD300 zrazu nie. Sa v Googli neskoro zobudili ked reaguju az teraz?

Odpovědět