Přidej se

Synchronizace - k čemu je dobrá?

Android fórum, obecná diskuze, novinky, zkušenosti
p.buri
Příspěvky: 5
Registrován: 11. 3. 2015 16:09

Synchronizace - k čemu je dobrá?

Příspěvek od p.buri »

Zdravím, s Androidem nemám tolik zkušeností, měl jsem doteď pouze tablet a tam jsem tyhle věci moc neřešil. Až teď jsem si pořídil mobil a v rámci hledání optimálního nastavení se začínám pídit po informacích :) Jde mi konkrétně o synchronizace, a to, k čemu jsou vlastně dobré. Obecně to tak nějak tuším (už podle definice toho slova), ale co z ho plyne v praxi? Konkrétně mi jde o účty na FB, emailu a Whatsapp. Co se vlastně stane, když synchronizace v tomhle případě vypnu? Myslel jsem si, že když si vypnu synchro mailu, přestanou mi třeba na mobil chodit oznámení o nové poště, ale to se nestalo. Tak co se prakticky změnilo? A co by mělo PRAKTICKY za následek vypnutí synychronizací u těch dalších účtů? Předem díky za odpověď a omlouvám se za možná trochu hloupý dotaz.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Synchronizace - k čemu je dobrá?

Příspěvek od Exp »

Ahoj. Snychronizace znamená, že máš všude stejný obsah. :) Automaticky se to synchronizuje mezi sebou. Konkrétně třeba u google účtu se ti můžou synchronizovat e-maily, kontakty, kalendář atd. Pak budeš mít stejný obsah i po přihlášení v počítači nebo v dalších zařízeních se stejným účtem. Když někde neco smažeš, smaže se to ve všech apod. Neznamená to, že ti přestane chodit nový obsah (to zase záleží na nastavení intervalu aktualizací v aplikaci).
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

p.buri
Příspěvky: 5
Registrován: 11. 3. 2015 16:09

Re: Synchronizace - k čemu je dobrá?

Příspěvek od p.buri »

Díky za odpověď. Tak u toho Google účtu mi to bylo celkem jasný, že se mi spojí třeba contact list nebo kalendář, ale nevěděl jsem, k čemu je synchronizace dobrá u FB, emailu nebo Whatsapp... ale jak jsem pochopil, tak jde asi hlavně o kontakty na lidi... je to tak?
A když synchronizace vypnu a po nějaký době zase zapnu, spojí se mi to všechno zase (takže o nic jakoby nepřijdu)?
Řeším to všechno z toho důvodu, že jsem někde četl, že synchronizace žere baterku, tak jestli se vyplatí mít jí pořád zapnutou nebo ne...

Odpovědět