Přidej se

Nízká výdrž baterie (aplikace Počasí?)

Android fórum, obecná diskuze, novinky, zkušenosti
p.buri
Příspěvky: 5
Registrován: 11. 3. 2015 16:09

Nízká výdrž baterie (aplikace Počasí?)

Příspěvek od p.buri »

Zdravím, před týdnem jsem si pořídil telefon Huawei Y530 a mám problém s velmi nízkou výdrží baterie. Zpočátku to asi bylo způsobeno ne úplně vhodným nastavením, kdy jsem měl celý den zaplou GPS, synchronizace a tak (neměl jsem o tom moc povědomí). Když jsem si na netu pročetl pár článků a tipů o tom, jak s baterií šetřit, tak jsem si nastavení upravil, ale výsledek je prakticky stejný. A když se podívám do statistiky využití baterie, jasně největší část (cca kolem 65-70%) mi tam zabírá aplikace Počasí (ta, která bývá předinstalovaná). A to i přesto, že jsem jí vypnul (deaktivoval) a mám vypnuto rovněž zjišťování polohy.

Včera v noci jsem před spaním mobil čerstvě nabil, vypnul prakticky vše (wifi, mobilní data...), mobil hodil do režimu Letadlo a ráno (po cca 9 hodinách) mám baterii na 80%, s tím, že ve statistice čerpání mi to hlásí, že zmiňovaná aplikace Počasí sebrala 88% a V nečinnosti 12%.
Nechápu, jak je možné, aby mi aplikace Počasí telefon takhle zatěžovala a užírala baterku, když nejsem připojený k netu, mám vyplou GPS a aplikace je navíc deaktivována.

Netušíte někdo, v čem by mohl být problém? Předem moc děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Nízká výdrž baterie (aplikace Počasí?)

Příspěvek od Exp »

Pokud tu aplikaci v nastavení úplně vypneš, tak by neměla mít na baterku vliv. Restartuj telefon a podívej se do nastavení aplikací, záložka spuštěné. Ztráta 20 % přes noc v režimu letadlo je docela dost.

Mohlo by se hodit i tohle: viewtopic.php?f=4&t=71
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

p.buri
Příspěvky: 5
Registrován: 11. 3. 2015 16:09

Re: Nízká výdrž baterie (aplikace Počasí?)

Příspěvek od p.buri »

No právě, proto mi to taky přišlo divný. Ale je teda fakt, že jsem po vypnutí té aplikace telefon nerestartoval, tak nevim, jestli to může mít vliv. Každopádně mezi spuštěnými jsem jí neměl. Byla zařazená normálně mezi deaktivovanými. Dneska jsem ještě zjistil, že je u ní ještě možnost Vymazat data, tak to jsem taky udělal, telefon restartoval a uvidím, jak to bude vypadat. Dám vědět. Zatím díky za pomoc.

p.buri
Příspěvky: 5
Registrován: 11. 3. 2015 16:09

Re: Nízká výdrž baterie (aplikace Počasí?)

Příspěvek od p.buri »

Tak jsem si už včera večer říkal, že napíšu, že je vše ok, ale bohužel :( Takže po tom, co jsem u zmiňované aplikace Počasí vymazal data a restartoval telefon, spotřeba baterky se podle mě snížila a vše se mi zdálo v pohodě. Během dne mi baterka slezla za cca 14 hodin (9:30-23:30) z nějakých 75% na 40%. Telefon jsem užíval tak nějak normálně - sem tam whatsapp, chvíli brouzdání po netu, chvíli poslech muziky, trvalé připojení k 3G... spíš minimální využití, ale tak spotřeba asi v tomhle směru přiměřená, co?

Večer před spaním jsem měl tedy nějakých 40%, vypnul jsem zase mobilní data, hodil do režimu letadlo a ráno se vzbudím a telefon úplně vybitý. Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát. Je možné, že bych měl v nastavení něco, co by způsobovalo, že telefon i přes odpojení od netu, režim letadlo a nečinnost sežere tolik baterky? Nechápu, že při výše uvedeném celodenním užívání se mi baterie sníží o nějakých 35% a v noci za menší dobu a v nečinnosti o 40%.

Odpovědět