Přidej se

Jaké cloudové úložiště používáte?

Android fórum, obecná diskuze, novinky, zkušenosti
Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Jaké cloudové úložiště používáte?

Příspěvek od maxXx »

Zdravím,

chtěl bych se zeptat jaké cloudové úložiště používáte z prostředí androidu a proč?

já osobně do teď používal OneDrive, hlavně proto, že jsem na něm měl velkorysých 190GB a zálohované fotky se ihned synchronizovali do počítače jako .png (.jpg) a mohl jsem s nimi hned pracovat...
GDrive mělo ten problém, že jsem musel vždy stahovat z G+ a to byla zdržovačka...

Nyní Google zavedl na fotky vlastní službu (kterou ještě nemám otestovanou, ale vypadá dobře) a dle mých posledních informací, by měli být fotky viditelné v klasických formátech i přes GoogleDrive na desktopu (je tomu tak?)

Když proletím podporu spolupráce s různými úložišti tak GDrive s převahou vede... (myšleno - různé zálohy do cloudu atd.)

Jde mi teda primárně o fotky - vyfotím a chci s obrázkem ihned pracovat (v práci je to třeba) a dokumenty (DOCx, upravy, PDF).
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Jaké cloudové úložiště používáte?

Příspěvek od Exp »

Já vzhledem k tomu, že používám hodně služeb od Microsoftu (včetně Windows 8 na desktopu, Office Online atd.), tak primárně OneDrive. Je to mezi sebou všechno výborně propojené. A pak jako druhý mám v záloze Google disk, ale ten používám jen málo. Do cloudu dávám ale jenom dokumenty a věci co potřebuju sdílet s někým dalším + zálohy. Na fotky to zatím nepoužívám vůbec. :)
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
Mr.Oizo
Příspěvky: 732
Registrován: 2. 3. 2013 9:46
Zařízení: Huawei Nova 3

Re: Jaké cloudové úložiště používáte?

Příspěvek od Mr.Oizo »

Já používám mega.com Důvod je jednoduchý 50 GB nikdo jinde nedá teda bez nějakých dalších peripetií. Navíc je to šifrované a synchronizovat to jde také.

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké cloudové úložiště používáte?

Příspěvek od maxXx »

Mě docela mrzí, že nemohu na OneDrive např. přímo ukládat přílohy z emailů atd. to podporuje pouze Gdrive a ještě ve spojení s gmail app... tenhle problém by docela řešila aplikace Outlook, ale ta je v aktuální verzi nepoužitelná...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Jaké cloudové úložiště používáte?

Příspěvek od Exp »

Přílohy e-mailů se už dají uložit na OneDrive z webmailu Outlook.com (je tam na to tlačítko pod přílohou). Přidali to tam nějak začátkem roku. :) A časem se to určitě objeví i v aplikacích, Microsoft před pár měsíci zpřístupnil API pro vývojáře s možností ukládání dat z aplikací přímo na OneDrive.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

Uživatelský avatar
maxXx
Příspěvky: 376
Registrován: 22. 11. 2013 23:45
Zařízení: Xiaomi Mi A1
Firmware: Lineage OS
Operátor: Tesco Mobile
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké cloudové úložiště používáte?

Příspěvek od maxXx »

Nejde mi pouze o Outlook.com, chtěl bych ukládat přílohy do cloudu i s jiných emailů (hlavně z pracovního). A ty mám všechny momentálně v Gmail app. Takže nejspíš přesunu data z Onedrive do GDisku a vyzkouším jak to bude fungovat... doufám, že po vydání Windows 10 nebudu všechno lifrovat zpátky, protože W10 je dost provázaný s Onedrive...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

[ROM] AOSP MOD [B209] - Více o Androidu a mé práci najdeš na mém blogu maxXx.cz

- zde na fóru si všichni tykáme

Odpovědět