Přidej se

Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

LG, Sony, Pixel, Lenovo, Alcatel, OnePlus a další značky.
wit.cz
Příspěvky: 4
Registrován: 22. 7. 2014 20:49

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od wit.cz »

Tak jiná nabíječka (co dává max 1A) pomohla, ale taková řešení alá poraď si sám, se mi nelíbí.

REXUS
Příspěvky: 15
Registrován: 14. 12. 2014 14:54

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od REXUS »

U přístroje za 2,4k nemůžeš nic jiného očekávat-kvůli tomu dodělej si sám jsem si ho kupoval .Zajímá mě, jestli se na něm bude dát alespoň omezeně pracovat.

wit.cz
Příspěvky: 4
Registrován: 22. 7. 2014 20:49

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od wit.cz »

Bylo to první seznámení s tablety a očekávání nebyla naplněna. Reklamována barva, nabíjení a velikost disku (kdyby informovali o recovery partišně s tím, že k dispozici je minimum místa...). Peníze vráceny. Ale kdo si s tím bude mít chuť pohrát, tak za ty peníze to má výkon slušný.

mempfis
Příspěvky: 1
Registrován: 29. 12. 2014 16:44

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od mempfis »

Mna by zaujimalo kolko je volnej pamate ram pri spusteni systemu z toho 1gb a potom kolko je ked sa prehliada web cez firefox alebo chrome to je jedno. dakujem

REXUS
Příspěvky: 15
Registrován: 14. 12. 2014 14:54

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od REXUS »

Paměť RAM 1GB není problém, systém win 8.1 ji využívá velmi účelně, vše běhá velmi svižně. Využití paměti po zapnutí je okolo 848 MB.Chrome ani Firefox nepoužívám jelikož hlavním problémem je nedostatek místa na 16GB c disku.Tak jsem vyzkoušel v IE zároveň otevřít 6 záložek -paměť v maximu byla obsazena na 930 MB.Pokud není zapnutý žádný program pak je využití paměti 545MB tj 56% .
Po nainstalování všech aktualizací a Office 365 ,pár programů jako Winrar, čtečka e-knih, Ccleaneru mám stále volné 1,35 GB paměti disku C. Bylo ale nutné všechny složky jako Dokumenty, Hudba, Videa, Stažené soubory ,One Drive, Plocha přesměrovat na záložce Umístění na kartu micro SD 32GB.Bez micro SD karty se asi neobejdete. Dále je nutné nástrojem na vyčištění disku po aktualizacích zlikvidovat zbytky po instalaci. Taky použít občas Ccleaner. Pokud možno krátké soubory dávat na One Drive. Zkoušel jsem tři PC běžící na win 8.1 a všechny se spolehlivě synchronizují pod jedním účtem OneDrive -funguje to skvěle.
Uznávám ale ,že pro běžné uživatele je tablet nevhodný a nedivím se, že ho lidi vracejí kvůli nedostatku místa na C disku. Pro zábavu a občasnou práci v nouzi je v rukou zkušenějších uživatelů dobrým pomocníkem.
Kdo si chce jen hrát tomu stačí Android tablet.
Ohledně pouzdra doporučuji pouzdro s klávesnicí na 7" tablet GOGEN-skvěle pasuje k tabletu. Oproti 8" Lenovu s Androidem se WIN 8 tablety lépe drží v jedné ruce a jsou při stejné obrazovce menší. Takže hledejte spíše pouzdro na 7".
Naposledy upravil(a) REXUS dne 4. 1. 2015 18:33, celkem upraveno 1 x.

REXUS
Příspěvky: 15
Registrován: 14. 12. 2014 14:54

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od REXUS »

Na polských stránkách Lark konečně doplnili specifikace k tomuto tabletu -přední kamera má skutečně jenom 0,3Mpixel a ne 2Mpixely.Je to stejné jako u ostatních levných tabletů s win 8.1.
Zde je odkaz na stažení ovladačů a instalačních souborů z čínských stránek jedná se o Ployer MOMO 8W:
(nezkoušel jsem, ale může se někomu hodit) existuje dokonce dual boot verze s Androidem.

http://www.ployer.cn/cn/momo_rom.html

nasosak
Příspěvky: 3
Registrován: 5. 1. 2015 22:59

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od nasosak »

REXUS píše: Bylo ale nutné všechny složky jako Dokumenty, Hudba, Videa, Stažené soubory ,One Drive, Plocha přesměrovat na záložce Umístění na kartu micro SD 32GB.Bez micro SD karty se asi neobejdete. Dále je nutné nástrojem na vyčištění disku po aktualizacích zlikvidovat zbytky po instalaci.
Zdravím,
konečne som našiel nejaké rozumné informácie o Ultimate8i. Nejako sa mi nedarí nájsť to nastavenie na presmerovanie ukladania na kartu. Mám 32 Gb. Nainštaloval som len aktualizácie a OFFICE 365 a tabletik bol v podstate k nepoužitiu, stále hlásil málo miesta na disku. Dokonca tak, že ani 365 sa nedala korektne odinštalovať. Tablet v podstate používam len na pripojenie sa k firemnému serveru a odoslanie hlásení z terénu, občas nejakú tabulku alebo text.
Mohol by si prosím dať podrobnejšie informácie o spôsobe ako uvolniť čo najviac miesta na disku C ( tam nechať len holý systém) a zbytok natvrdo presmerovať na kartu?

Ešte dotaz, je možné použiť s týmto tabletom aj nejaký kábel OTG?
Vopred dakujem za zaujímavé informácie. :lol:

FilipCZ
Příspěvky: 7
Registrován: 14. 12. 2014 12:37
Zařízení: Prestigio PAP3500DUO
Firmware: v1.0.14
Operátor: T-Mobile

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od FilipCZ »

@nasosak:
- Deaktivuj hiberfil.sys - CMD s admin. právy --> "powercfg -h off"
- Uprav stránkovací soubor na 1 GB (mně stačilo)
- Zmenšit cache v nastavení IE, čistit cookies...

Ano, OTG kabel funguje - lze připojit flashku i další periferie včetně myši, klávesnice...

REXUS
Příspěvky: 15
Registrován: 14. 12. 2014 14:54

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od REXUS »

Jako OTG jsem koupil toto:

https://www.tsbohemia.cz/connect-it-ci- ... ord=čtečka

čištění C dělám přes podržení C -Vlastnosti-vyčištění disku-vyčistit systémové soubory
ty složky z C přesuneš tak, že podržíš např. Dokumenty-Vlastnosti-karta Umístění-přesunout- Vybrat složku (napřed vytvoříme stejnojmennou složku DOKUMENTY na microSD kartě)
Takto přemístíš postupně složky OneDrive,Hudba,Videa,Stažené soubory, Hledání, Kontakty, Uložené hry, Plocha, Oblíbené položky, Obrázky na kartu microSD.
Rovněž si instalují všechny nové programy do složky Program files na kartě D.

REXUS
Příspěvky: 15
Registrován: 14. 12. 2014 14:54

Re: Lark Ultimate 8i - levný tablet s Windows 8.1

Příspěvek od REXUS »

Velmi zajímavý článek o tomto tabletu je na polských stránkách:

http://blog.techvortal.pl/index.php/201 ... z-windows/

Odpovědět