Přidej se

Datová uložiště; tlačítko vypnutí

Diskuze, zkušenosti, rady, návody, firmware.
TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Datová uložiště; tlačítko vypnutí

Příspěvek od TeeJay »

Ahoj, mám další problém, kterému nerozumím.

Obrázek

Telefon však ukazuje kapacitu interní paměti 2,06GB a 890MB volného. To bych ještě pochopil, protože místo má rezervované a věřím, že tam čtyřgigové SSD/flash je.

U karty mi ale telefon ukazuje celkovou paměť 3,75GB (v pořádku), ale k dispozici 1,92 GB. To už se ale neshoduje s tím, co ukazuje Windows.

1) Co je teda pravda?

V telefonu mám nastavené jako primární úložiště interní paměť. Asi je to chyba, ale mám jen 4GB kartu (koupit za 300 16GB bych už asi přežil, taky pravda), a když primární úložiště nastavím na kartu, tak řada aplikací nebude fungovat.
2) A tak bude třeba všechno přes správce aplikací přesunout a pak mi aplikace již budou fungovat?
3) A jak poznám, které je třeba přesunout? Musím všechny zkoušet, jestli fungujou bez přesunutí?
4) A nevzniknou mi tak duplicitní data, že se znovu vytvoří ještě na kartě, pokud jsou jen v telefonu?
5) A jestliže bude primární úložiště karta, tak i instalace samotné ( apk ) se provedou rovnou na kartu? Do teď jsem si myslel, že budu instalovat základ aplikace do interní paměti a "sd data" na sd kartu.

6) Navíc mi při současném nastavení (primární úložiště SD karta) správce aplikací např. u GTA III ukazuje, že Celkově zabírá 0,92 GB, aplikace mají 13,43 MB a na kartě SD je 0,90GB. Jenže, jakmile otevřu kartu a interní paměť ve Windows, celé GTA najdu ve složce Android/Data/com.něco.gtaIII a má to celé oněch ~0,92GB, tudíž mi správce aplikací lže a je to v interní paměti. A nebo mi lže Windows? Přitom mám ale nastavené jako primární úložiště vnitřní paměť, tak by to takto bylo v pořádku, kdyby mi androidský správce aplikací neukazoval, že jsou data na kartě...

Díky za osvětu.

Snad bych se chtěl ale zeptat ještě na jednu věc, a to je tlačítko vypnutí. To telefon nejde odemykat jinak? Kamarád, který má G300, už byl s tlačítkem na reklamaci, ono když se zmáčkne 200x za den, tak je to problém a opotřebení může být celkem brzy. Slyšel jsem, že s rootem by tohle šlo nastavit třeba i na tlačítka hlasitosti, ale rootu se zatím bráním kvůli záruce; tak se mi to nelíbí a bojím se, aby mi ale tlačítko taky nedosloužilo, i když je třeba u Y300 trošku jiné...

Uživatelský avatar
Exp
Příspěvky: 5528
Registrován: 24. 10. 2012 20:00
Zařízení: Samsung Galaxy A40
Firmware: Android 9

Re: Datová uložiště; tlačítko vypnutí

Příspěvek od Exp »

Ten disk F je určitě vnitřní paměť telefonu?

1. U té karty ti jde o rozdíl 1,91 GB ve Windows a 1,92 GB v Androidu? Jestli to dobře počítám, tak to ukazuje odlišně o cca 10 Mb. :) Každý systém to může zobrazovat jinak, nijak bych to neřešil.

2. Přes správce aplikací by měly jít některé přesunout na kartu. Ne všechny to ale podporují. Jestli to pak po změně úložiště bude fungovat nevím. Nikdy jsem to nedělal. :) Já používám na aplikace vnitřní paměť a na data kartu.

3. Jo jedině vyzkoušet jestli všechno funguje jak má.

4. To nevím. Ale mělo by se to přesunout všechno.

5. Pokud nastavíš primární úložiště na kartu, tak ano.

6. Nechápu. :) V první větě píšeš, že máš nastavené primární úložiště SD kartu. O kousek níž "Přitom mám ale nastavené jako primární úložiště vnitřní paměť". Záleží cos měl nastavené při instalaci toho GTA. jestli vnitřní paměť, mělo by to být ve vnitřní paměti. Jsou data na kartě určitě k tomu GTA?

Ve výchozím stavu jde telefon odemykat jen Power tlačítkem. V Google Play jsou ale aplikace, které to umí i bez rootu přenastavit na tlačítka pro ovládání hlasitosti, přejetí přes proximity senzor, zatřepání mobilem apod. Mrkni na aplikace ScreenOff, Fix broken power buton, Ripple lock, Widgetlocker, Tap Tap App ( Screen On-Off ), atd.
Máš nápad na zlepšení SmartFóra? Napiš svůj návrh do příslušné sekce. :)

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: Datová uložiště; tlačítko vypnutí

Příspěvek od TeeJay »

Ano, F je určitě vnitřní paměť telefonu a H je paměťová karta. Mám ji už z minulýho telefonu přejmenovanou, takže ji bezpečně poznám.

1) Nenene, kartu neřeším, protože tam to přibližně odpovídá, to je jen záležitost přepočítání násobků 1024 a zaokrouhlování systému.
Spíš ta interní paměť mi vrtá hlavou, proč mi telefon ukazuje volné místo 890 MB a Windows jen 105.

2) Rád bych to měl jako ty, vnitřní paměť na aplikace a na data ( i data aplikací ) kartu. Tvé nastavení je teda primární uložště: sd karta?

V tom je ale ten zakopanej pes. Třeba navigace Locus i Sygic s tímhle u mě nemají problém, data jsou na kartě, aplikace v interní paměti. Třeba ale právě GTA III má data (0,9 GB) podle telefonu na kartě, ve skutečnosti jsou ale v interní paměti a to mi vrtá dost hlavou a štve mě to, já chci data her mít na kartě... Důkaz (tohle nemůže nebýt GTA III, viz. cesta, o velikosti 923MB nemluvě):

Obrázek

Nebo je to jenom hrou?

3) OK

4) Myslel jsem to tak, že jestliže zkusím, jestli daná aplikace neběží i bez přesunutých dat, tak by se mohlo stát, že je začne znovu stahovat, což je nežádoucí. Ale teoreticky by se pak měla přepsat hned po tom, co je nechám správcem aplikací z původního místa na tohle přesunout.

5) Ok

6) Jej, sám jsem se do toho zamotal koukám. Takže znovu a lépe:
Interní paměť je výchozí paměť, popletl jsem to. Telefon ukazuje, že GTA III má 13MB aplikaci v interní paměti a 0,9 GB dat na kartě. Jenže ta data na kartě nejsou, jsou v telefonu, viz. screen výše.
Při instalaci jsem měl jako výchozí paměť nastavenou interní paměť stejně jako to mám do teď. Takže je to teda uložené na správném místě vzhledem k nastavení telefonu, jen je chyba zobrazení ve správci aplikací (který ukazuje uložení dat na kartě)? To by mi dávalo smysl...

Díky za tipy na ty programy, to přesně potřebuju, fakt si jediného tlačítka na telefonu vážím a nerad bych ho rozmačkal.

Už jsem se v tom teda docela ztratil.
To co chci je zkrátka to, že aplikaci nebo hru nainstaluju, bude v telefonu v interní paměti, ale ta velká data (třeba giga a půl u Real Racing, GTA Vice City) chci na kartě, do paměti telefonu se nevejdou.

Myslel jsem si, že primární uložiště: interní paměť znamená, že základní věci (aplikace) budou v paměti telefonu a velká data na kartě. Ale asi jsem se mýlil, začínám tomu pomalu rozumět...

Díky za vysvětlení, už mi z toho jde hlava kolem, do toho učení na zkoušky... :D

TeeJay
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 5. 2013 19:11
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: SlimKat 4.4.2 :)
Operátor: T-Mobile

Re: Datová uložiště; tlačítko vypnutí

Příspěvek od TeeJay »

Tak jsem na to sice nepřišel, ale udělal jsem takovou věc, že už to řešit nemusím. Ale stejně mi to vrtá hlavou, proč mi ten správce aplikací ukazoval GTA na kartě, když bylo v paměti.

Ale vyřešil jsem to tak, že jsem koupil 16GB micro SDHC, celej telefon vymazal, nastavil jako primární úložiště interní paměť a znovu všechno nainstaloval s tím, že teď jsou SD Data všeho na kartě, včetně GTA... a už to jede jak bych chtěl, díky za pomoc.

Ještě jsem si všiml, že při nastavení primárního úložiště na interní paměť je interní paměť označena v souborovém systému jako SDCARD0 a skutečná karta jako taková SDCARD1. Pokud ale změním primární úložiště na paměťovou kartu, tak je skutečná karta SDCARD0 a interní paměť SDCARD1. Čili SDCARD0 vždy značí primární úložiště a SDCARD1 vždy úložiště sekundární, a je jedno, zda jde o kartu nebo vnitřní flash paměť.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Datová uložiště; tlačítko vypnutí

Příspěvek od mitsuu84 »

Exp píše:Ve výchozím stavu jde telefon odemykat jen Power tlačítkem. V Google Play jsou ale aplikace, které to umí i bez rootu přenastavit na tlačítka pro ovládání hlasitosti, přejetí přes proximity senzor, zatřepání mobilem apod. Mrkni na aplikace ScreenOff, Fix broken power buton, Ripple lock, Widgetlocker, Tap Tap App ( Screen On-Off ), atd.
Jde někomu na Widgetlockeru to probouzení tlačítkem volume?Nastavený to mám a nic,reaguje jen power čudl.Widget locker používám už od LG ale tam se to probouzelo kterýmkoliv tlačítkem standartně aj v defaulním lockscreenu(nemá senzorový ale klasický).
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
djelinek
Příspěvky: 15
Registrován: 13. 5. 2013 11:22
Zařízení: Huawei Y300
Firmware: B176
Operátor: O2

Re: Datová uložiště; tlačítko vypnutí

Příspěvek od djelinek »

Taky mi to nejde :-(

Martinandr
Neregistrovaný uživatel

Re: Datová uložiště; tlačítko vypnutí

Příspěvek od Martinandr »

Já zkoušel tohle Fix Broken Power Button https://play.google.com/store/apps/deta ... ixbrokenpb a odemykání tlačítkem hlasitosti bohužel nechodí.
Na nezvykle umístěné PWR vlevo jsem si ale už zvyknul.
Vím že jistota bude ROOT pak na to aplikace existuje (název si nevzpomenu) ale zase odemykání BL do toho se nehrnu a bez něj je root možný jen nahráním ROM viz. zde: viewtopic.php?f=20&t=685 a poslední B19x mezi podporovanými ani nejsou.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Datová uložiště; tlačítko vypnutí

Příspěvek od mitsuu84 »

Stačí ti jen udělat root bez odemykání bootloaderu aby ses dostal do systému a pak to jde i takhle viewtopic.php?f=20&t=781 .
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Martinandr
Neregistrovaný uživatel

Re: Datová uložiště; tlačítko vypnutí

Příspěvek od Martinandr »

Jj dík ;)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Datová uložiště; tlačítko vypnutí

Příspěvek od mitsuu84 »

A ten ROOT bez bootloaderu jak si zmiňoval návod vejš,tak podporuje i B18x a B19x (zkoušeno na XDA na B195),takže to půjde i na B190,B194 a B196 určitě ;)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Odpovědět