Přidej se

Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Hotové návody, tipy a postupy. Jak na to.
Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od LukasA »

Zkoušel již někdo stím programem z Modaca i zjištovat i odemykací kód k Bootloaderu? mě to selhalo u ovladačů a nabídlo mi to ať stáhnu jiný s kterýma to už vůbec potom mobil nevidělo..

Bronek251
Příspěvky: 4
Registrován: 20. 8. 2013 22:36

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od Bronek251 »

Tento krok mě taky docela potrápil, tak jsem nakonec stáhl ten ovladač co to nabídlo, pak restart počítače a už to frčelo jak mělo!

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od LukasA »

Aha díky.. to bude asi ten problém, já ten ovladač instaloval když byl mobil připojenej.. a potom to ty ovladače asi úplně rozbilo
EDIT: Tak nic.Nejdřív to mobil normálně najde ale jakmile naistaluju ten ovladač z toho souboru co mi to nutí tak se instalace sekne na 80% a windows mi nabídnou že se instalace nepodařila tak dám znovu a už žádný potom při spadnutí na 80% okno neni ale ani po restartu už počítač nedokáže "identifikovat" zařízení...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VYŘEŠENO: Stačilo odinstalovat původní ovladač asi se dohromady nemají rádi.. taky mě to mohlo napadnout dřív..

lukeb1
Příspěvky: 9
Registrován: 12. 11. 2013 19:45
Zařízení: Huawei Y300

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od lukeb1 »

LukasA tiež mi to potom napadlo,aj som to zmazal ale prd,stále je to rovnaké ,akurát,že nedáva ten firmware update,nefunguje to ani tak,to znamenená že po aktu alizacii na B199 nejde root telefónu? Nefungujú žiadne finty čo su tu napísané a zase nastavovať ten črep od začiatku...čo je špatne?

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od davehanz »

Me fungovalo uplne vsechno jak melo,ovladac sem nainstaloval,udelal restart a pak pripojil a vse slapalo.Delal sem to vsechno podle navodu tady,podle kroku 1)ten mi nesel,tak podle kroku 2) viewtopic.php?f=24&t=743 a vse OK,hlavne teda diky mitsuu84 :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od mitsuu84 »

To Davehanz: Tohle je Y300,tys jel podle návodu pro G510 ;)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od LukasA »

lukeb1 píše:LukasA tiež mi to potom napadlo,aj som to zmazal ale prd,stále je to rovnaké ,akurát,že nedáva ten firmware update,nefunguje to ani tak,to znamenená že po aktu alizacii na B199 nejde root telefónu? Nefungujú žiadne finty čo su tu napísané a zase nastavovať ten črep od začiatku...čo je špatne?
Jestli si dělal update přes trojhmat tak ano všechno (opravdu všechno) je nastavené jako při prvním spuštěním mobilu..
Proč ti nefunguje ani ten ovladač co ti nabízí DC unlocker fakt nevím ... Možná kdyby ses trochu rozepsal tak by se dalo zjistit kde je chyba.

lukeb1
Příspěvky: 9
Registrován: 12. 11. 2013 19:45
Zařízení: Huawei Y300

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od lukeb1 »

Tak sa mi to nakoniec podarilo rootnut cez Kingoapp,ale chyba bola aj niekde v počítači,lebo ho nevedelo rozpoznať

michalkalensky
Neregistrovaný uživatel

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od michalkalensky »

Mám dotaz když bych si chtěl tedy přehrát ROM (Oficiální stojí za prd a to kvůli tomu, že je nízká výdrž baterie a starý android) tak bych musel znovu dělat root když už ho mám ale s uzamčeným bootloaderem? Teoreticky ano, že jo?
A ještě se chci zeptat (možná to tu už někdo bylo) jaký je rozdíl mezi CWM a TWRP? Jestli dobře chápu tak se jedná o odlišné věci které nemají být instalovány obě chápu to dobře? Jinak přemýšlím, že bych to zkusil tím programem co to udělá sám z Modaco a ten sám flashne i ROM ?
Děkuji...jsem laik v ROM :lol:

EDIT: Ještě se chci zeptat s jakou ROM vám nejdéle vydržela baterka?

Uživatelský avatar
lukjir
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 12. 2013 15:20
Zařízení: Ascend Y300
Firmware: CM11
Operátor: Vodafone

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od lukjir »

Na tvůj první dotaz odpověď nevím, to ti odpoví zkušenější. CWM a TWRP jsou recovery módy, vždy můžeš mít jenom jedno ( i teď tam máš nějaký jiný od huawei) TWRP je asi lepší než CWM. Sám jsem to dělal přes to z MODACO. ROM už pak flashneš v tom TWRP
Na mém Huawei Ascend Y300 mám TWRP Recovery, jedu na CM11, používám Nova Launcher a klávesnici Swiftkey
Nejoblíbenější aplikace: Llama, Mapfactor Navigator, Monect, IM+PRO

Odpovědět