Přidej se

Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Hotové návody, tipy a postupy. Jak na to.
Uživatelský avatar
policak
Příspěvky: 157
Registrován: 23. 6. 2013 13:36
Zařízení: VF Smart ultra 6
Firmware: Stock

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od policak »

Nebyl bych si tak jistý. Pravděpodobně měli nějaký důvod ho tam nedat, technicky v tom není problém. Jelikož jde o verzi pro Vodafone, spíš se obávám, že to tam dát nechtějí.

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od mitsuu84 »

Na Modacu je návod na aplikaci,která Odemkne bootloader,udělá Root a Flashne TWRP na Ascend Y300.Jedná se o windows aplikaci a tyhle všechny kroky by se měli udělat pouhejma pár kliknutíma myši.Tato aplikace pro Windows vyžaduje. NET Framework 4.5 a jinak všechno ostatní je zahrnuto v download balíčku.Takže by to ted měla bejt pro méně zdatný uživatele hračka ;) .
Návod přidán do prvního postu ;)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Uživatelský avatar
lukjir
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 12. 2013 15:20
Zařízení: Ascend Y300
Firmware: CM11
Operátor: Vodafone

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od lukjir »

Můžu potvrdit funkčnost programu z Modaca, výborná věc :-) Udělal jsem to podle toho video návodu a bez problému ( akorát kód už jsem měl předem vygenerovaný)
Na mém Huawei Ascend Y300 mám TWRP Recovery, jedu na CM11, používám Nova Launcher a klávesnici Swiftkey
Nejoblíbenější aplikace: Llama, Mapfactor Navigator, Monect, IM+PRO

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od mitsuu84 »

Dík za potvrzení funkčnosti toho Modaca ;)
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

mrozicz
Příspěvky: 35
Registrován: 12. 11. 2013 11:15
Zařízení: huawei y 300

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od mrozicz »

Funguje ;)

Vashut
Příspěvky: 2
Registrován: 18. 1. 2014 13:11

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od Vashut »

Tak jsem se dostal do špatné situaci, flashnout mi vše šlo, máš vše odemčené, ale s žádnou rom mi telefon nečte SIM kartu. Prošmejdil jsem celý internet a nemohu přijít na to, co s tím je. V jiných telefonech fungují obě zkoušené simky bez problémů. Cyanogen mod jsem zkoušel několik verzí, teď tam mám oficílní "stock rom" a furt nic. Nejde ani druhý slot na SIMku.

Díky moc za pomoc.

Edit: P5esný model telefonu je Y300-000 (tedy čínská verze)

Uživatelský avatar
mitsuu84
Příspěvky: 9831
Registrován: 24. 4. 2013 13:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9
Firmware: Android 9
Operátor: Vodafone
Bydliště: Jihomoravský kraj :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od mitsuu84 »

To bude asi ten problém,že máš Y300-0000 a tady ty rom sou všechny na Y300-0100.I když teda už dřív sem někde četl,že někdo zkoušel na Y300-0000 naše ROM a telefon mu fungoval udajně celej,až na foták teda.A ted tam máš oficiální rom jako pro svuj model a nebo pro evropskej?
Samsung Galaxy Note 9

T-Mobile G1LG Optimus OneHTC Evo 3DHuawei Ascend Y300Huawei Honor 2Huawei Honor 3CSony Xperia Z UltraHonor 4XAlcatel 6045Y (5.5")Lenovo A6000LG F60VF Smart Prime 6LG G3Sony M2MS Lumia 550Sony Z3Alcatel 6039YLenovo K6 NoteXiaomi Note 4

Vashut
Příspěvky: 2
Registrován: 18. 1. 2014 13:11

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od Vashut »

Tu stock jsem tam omylem nahrál evropskou. Proto nefungovala SIM (asi). Ještě tentýž den jsem tam vrátil původní čínskou romku (jen vyšší verzi oproti původní), s tou jedinou SIM jde. Mě je prakticky jedno, že tam je pár (80%) aplikací ve znacích, ale největší problém je ten, že tam nejde dát nic od googlu. Mobil nepřijme google frameworks a při instalaci (ano, správné verze pasující na verzi androidu) v clockwork režimu se na konci instalace ukáže "aborted".
Jestli nějaká romka zaručeně funguje na *-000 tak prosím o odkaz na přesnou verzi. Cyanogenky jsem zkoušel dvě různé verze a ani jedna nešla, co se týče SIM.

Mobil je rootlý dobře, bootloader odemknut oficiálním způsobem. Opravdu si už nevím rady.

Ještě dodávám, že nejde ani jeden SIM slot s jakkoukoli nepůvodní verzí (cn stock).

The_Spyroful
Příspěvky: 3
Registrován: 1. 2. 2014 15:49
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Operátor: Kaktus
Bydliště: Ostrava

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od The_Spyroful »

Skvělý návod, ALE po rootu na mobilu nemám rádio, a když jsem si ho stáhnul tak mi nefunguje. Napíše že nemám podporované moduly. Nevíte prosím někdo jak to rádio zprovoznit?????

Uživatelský avatar
davehanz
Příspěvky: 1247
Registrován: 26. 11. 2012 20:01
Zařízení: iPhone 5,5s,SE,8
Firmware: iOS 10.3.3, iOS11,12
Operátor: Vodafone
Bydliště: Kyjov

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od davehanz »

Super navod a opet dekuju mitsuu84 :-) za pomoc a rady :-)
Naše forum, vaše forum :-)

Odpovědět