Přidej se

Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Hotové návody, tipy a postupy. Jak na to.
Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od LukasA »

Nastavení pro vývojáře se zapíná přes Info o telefonu a poklepes na číslo sestaveni.. Skus ho zakázat ten root restart telefonu a znovu povolit

Uživatelský avatar
fidik
Příspěvky: 109
Registrován: 27. 4. 2014 12:57
Zařízení: Huawei Y300-100
Firmware: Slimkat
Operátor: O2

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od fidik »

byl to boj, ale po wipu a čistý instalaci to už funguje. ještě OT: když použiju SD kartu jako interní uložiště, furt tam budu mít na aplikace jen 1,11 GB na interním a pak to samý na SD kartě? tak mi to totiž funguje a dycky ty aplikace musím přesouvat. a nějaký ten MB dycky zůstane na interní, takže se to stejně nakonec nahromadí a nemám místo.
https://drive.google.com/file/d/0BxaMYl ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BxaMYl ... sp=sharing

stringo
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 10. 2014 20:29
Zařízení: Huawei Y530

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od stringo »

Zdravím, potřeboval bych trošku nasměrovat. Prošel jsem si tenhle topick, ale nějak to nechápu. Potřebuji kvůli spárování s navigací v autě nainstalovat na svůj Huawei Y300 app rSAP a ta chce ROOT... nevím jaký je nejjednoduší způsob z těch všech uvedených, abych ROOTu docílil. Nechi měnit ROM, nechci dělan nic, jen nainstalovat tu apku a případně odinstalovat původní apky, které nepotřebuji a zabírají místo...

Prosím tedy o nasměrování osvědčeného a nejjednodušího způsobu, ja na tomto telefonu udělat ROOT... Mockrát děkuji za informaci ;)

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od LukasA »

Já než sem začal měnit ROM sem udělal ROOT pomoci kingo root jen připojíš mobil a klikneš root, nic těžkého.
Mimochodem odinstalací SYS.app si neuvolníš místo pro stažené aplikace protože je to oboje v jiném oddílu

Uživatelský avatar
raolsa
Příspěvky: 21
Registrován: 9. 1. 2014 21:58
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: B195
Operátor: O2
Bydliště: Semily

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od raolsa »

Ahoj, potřebuji poradit, aktualizoval jsem ofiko rom na B195 a po instalaci potřebuji zase zvednout úroveň zvuku zvonění. Problém je v tom, že SuperSU po mě chce toto "SU binary potřebují aktualizovat. Pokračovat?". Když dám pokračovat tak se mě to zeptá jestli chci pokračovat normálně nebo přes TWRP. Dám normálně a "Instalace selhala".
Dělal jsem root pomocí toho čínského prográmku na jedno kliknutí z první stránky a tudíž asi TWRP nemám. Teď nevím co s tím. Změna hodnoty v build prop editoru se neuloží.
Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od LukasA »

Udělat znovu root přes ten program si zkoušel?

Uživatelský avatar
raolsa
Příspěvky: 21
Registrován: 9. 1. 2014 21:58
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Firmware: B195
Operátor: O2
Bydliště: Semily

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od raolsa »

Zkusil jsem ještě metodu b), částečně to pomohlo, instalovala se nová verze superuser, ale stejně to nejde. Dokonce mi teď nefunguje automatický jas a telefon je pořád tmavší.

EDIT: Tak jas už jsem vyřešil pomocí toho instal-windows ze staženého souboru. Nicméně úprava zvonění stále nejde.
Zjistil jsem, že build prop editor není zobrazený v Supersu a proto to asi nejde. Jde to tam nějak dostat? Přeinstalace nepomohla.

rambo
Příspěvky: 16
Registrován: 10. 4. 2013 22:35
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Operátor: TýDebil

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od rambo »

NEjde mi naisnatlovat ovládač na Y300... Ať jsem hledal co jsem hledal na internetu tak mi to po připojení telefonu vždycky napíše "Zařízení USB nebylo rozpoznáno" po kliknutí vidím na kterém portu je "Uknown device" a tím to končí...
Jedná se o Windows 7 64bit...
NEvíte někdo co s tím?

Uživatelský avatar
LukasA
Příspěvky: 388
Registrován: 6. 1. 2014 22:20
Zařízení: Huawei Ascend y300
Firmware: Náhodná KitKat ROM
Operátor: O2

Příspěvek od LukasA »

Mas zaplé ladění USB?
Skousel jsi hisuite?

rambo
Příspěvky: 16
Registrován: 10. 4. 2013 22:35
Zařízení: Huawei Ascend Y300
Operátor: TýDebil

Re: Oficiální odemčení bootloaderu+TWRP+root

Příspěvek od rambo »

Ladění USB samozřejmně zaplé mám. Ale HiSuite jsem nezkoušel to mě nenapadlo... Tak to zkusím a uvidím...

Odpovědět